Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

No, jisté věci byly až moc absurdní. Též byl celý film postaven na omylu několika kreténů, což je to nejhorší, co se mi může stát...proto i při výskytu velkého množství skutečně vtipných momentů zůstanu u 4* za osobní zklamání z děje.

Skřivánci na niti (1969)

Ze všeho nejdříve musím opravdu vyzdvihnout ty debilní kecy komunistů o "imperialistických zrůdách". Něco takového poslouchat, to člověk neví, jak má emočně zareagovat - smát se, brečet, nakopat prdel...ten pobyt v trezoru tedy ničím nepřekvapí...jakožto mladistvé osobě mi zůstává záhadou, jak se tedy povedlo film natočit? To to nikdo nekontroloval již při natáčení? Hm...na závěr pochvala trefně volených vulgarismů a opravdu nespočet hlášek. Pro mě zatím nejlepší Menzel-Hrabalovský film!

Ostře sledované vlaky (1966)

Neskutečně milý Neckář, úžasně povedeně nevhodný Brodský, výborný Somr...co se týče tohoto, nemám co vytknout. Atmosféra mi přišla velice zvláštní (bodejť by taky ne) a vůbec z celého tohoto filmu dýchalo cosi zvláštního. A ten Oscar? Nu proč ne? Určitě je to film nehorázných kvalit, já si vychutnával obzvlášť kameru (normálně to moc nedělám, ale tady jsem se na to dosti soustředil) a prostě ten Neckář....tak to bylo děsně cool! A to jsem se na to díval kvůli vlastním školním potřebám..no téda..

Kristian (1939)

No jo, a zase prostě musí každý lhát, hrát dvě osoby a uvádět ostatní postavy do prdele, že?! To to prostě nejde bez toho proboha...? Naštěstí je tento snímek jinak vskutku vydařený, takže ač tuto otravnost neodpouštím (to v žádném případě!), tak jsme na čtyřech hvězdách, což už se dalo vydržet...

Transcendence (2014)

Milé sci-fi, od kterého jsem nic nečekal (díky zdejšímu hodnocení), a jsem za to moc rád, protože se mi to nakonec docela líbilo. Není to nic fantastického, to v žádném případě, ale dá se to úplně v pohodě vydržet. Navíc se zde ukáže celá plejáda sympatických herců (obzvlášť Bettany), ta také mému výslednému pocitu velmi pomohla. Co se týče nějakých debilit ve scénáří týkajících se vypnutí internetu, tak jako co s tím? Serem na to, ne? Hlavní je, že to je docela zajímavé a že to má jakousi myšlenku...já odcházel z kina nasycen popcornem a spokojen.

Andělský podíl (2012)

Vůbec nic špatného jsem na filmu neshledal. Po pročtení komentářů jsem se bál, že ta levicovost na mě nějak dopadne a že se ztotožním s mnohými zdejšími, ale ani za hovno přátelé! Příběh je příběh-nepříběh, mám rád odborníky (ať už jde o jakýkoliv obor), takže to, že hlh se stal profesionálem v oblasti whiskey je milé. Jinak co s tím? Asi jen vychválit spoustu podařených vulgárních vtípků a ukázku toho nesrozumitelného skotského argotu, to byla vcelku zajímavá zkušenost :) Takže dávám 5* za válení se smíchy po sedadle v kině.

Samotáři (2000)

Jak to chce řídit zvenku když volant má tady? Zejména komediální složka se dle mého soudu vydařila perfektně. Celý film pak byl ponořen do bezbarví, smutna, undergroundu, psychopatství, hulení atd. Jednotlivé osobnosti byly ve filmu vskutku zajímavé a obzvláště pak ta Trojanova nikterak nereálná, něco podobného se tu kolem mně mihlo (zrůda...). Trojan tu zastupoval to smutnější, Macháček pak naopak to veselejší. Ač jsem se tohoto výtvoru původně obával, byl jsem velmi mile překvapen, potěšen, slušně pobaven a i mírně zamyšlen. Brzy se podívám znova....a snad už tu hulení má vybudovanou tradici...

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Jedna z nejlepších komedií, jakou jsem v životě viděl. Na rozdíl od většiny zastávám názor, že je tento švédský Forrest Gump lepší než všemi milovaný originální Zemeckisův, a to z důvodu vyhovujícnějšího humoru. V mém osobním komediálním žebříčku se pak dostal do Top 5 mezi filmy jako Pulp Fiction, Poslední skaut nebo Připoutejte se, prosím. Více nemám, co bych dodal, protože provádět rozbor humoru či děje postrádá smysl...jo a bez popcornu! Poprvé! (Tento komentář psal někdo hloupý, promiňte mi to)

Pojedeme k moři (2014)

K tomuto filmu se chci vyjádřit již dlouho a nějak jsem na to zapomněl...tak snad to bude ještě za něco stát...nuže, rodinná komedie to tedy vskutku není ani omylem. Když bych to měl zařadit já ze svého amatérského pohledu, tak vyberu psychologické drama. Ještě se mi nikdy nestalo, aby mi bylo po nějakém filmu tak neskutečné stresoidně, omráčeně a úzko. Měl jsem i pocit, že nutně potřebuji mluvit se všemi herci, aby mě uklidnili, že to byl jen film. Protože v tom filmu bylo tolik šokujících a zdrcujících psycho zpráv, že se tomu snad ani není proč divit, ač absolutně nechápu klid všech zdejších komentujících. Ale zpět k psychu...nebylo ho tam až moc? Vždyť to se snad ani nemůže proboha stát a ustát to...jako wtf...tohle začal film ládovat až ve druhé polovině, tak první byla hravá, pohodovější a mně bližší - zejména pak věkem hlavních hrdinů (ale jsou o něco mladší, tudíž obdivují i takový lehce trapný a nechutný humor) a zápletkou se Stáňou, to jako ok. Sám si taky rád točím a v některých záběrech jsem se i celkem poznal :). Další zápletky však byly strašně hardcore, vůbec se mi o nich nechce přemýšlet...původně jsem chtěl asi napsat víc, ale tohle asi stačí. Kluci herecky mile trapní (co však čekat v jejich věku od mého hodnocení), ostatní byli řekněme ok, to já neposoudím. Taxikář Táborský mi přišel geniální, ale ten humor v té výsledné dusné a těžké atmosféře působil na mě dosti nedobře, tedy měl jsem to naopak, než jsem si někde přečetl...co se týče hodnocení, tak těch 5* si to logicky zaslouží za absolutní vtáhnutí do děje (nepamatuju se, že bych si musel uvědomit, že jsem v kině a nic mi nehrozí...) a vůbec asi za všechno...jsem rád, že se taky čas od času v ČR povede film.. :) budu asi držel lva na Českého palce.

J. Edgar (2011)

Tak asi bych více ocenil film žánru životopisný bez jistých skandálů a sviňáren, kde by hlavní představitel byl veskrze kladný. Hoover byl veskrze čurák, bohužel. Navíc ty problémy kolem jeho "komplikovanej sexuality" mě moc nenadchly, nebylo mi z nic dobře. Aspoň díky za Leonarda...a asi i toho zlouna z TSN Hammera, stejně tak za převažující téměř bezbarví, což kupodivu není pozitvní (Kdo by to byl řekl?!), ale tady se to hodí (Tak tohle taky nikdo nečekal, viďte? Stejně tak asi nikdo nečekal, že budu psát o tom, že to nikdo nečekal). Pes.