Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Ajajajaj...a mně se chce nědo říct...krom toho, že "Císař pán je vůl!" (a já bych užil i něco jiného než jen "vůl"), tak i to, že jsem hluboce zklamán dějem filmu. Tedy, to bych se špatně vyjádřil. Na samotném ději není nic špatného, já sice nesnáším, když někdo něco je/není a ví o tom jen on/jen někdo a ostatní si to myslí špatně, ale bohužel tak to probíhá snad v každém druhém filmu, tudíž co s tím už. Co je ovšem horší, je samotné zakončení, kdy v té nevědomosti ostatní přetrvávají až do konce života, což je pro mne dosti nepříjemné a hluboce zklamné. Proto i přes spoustu skvělého liguére humoru Vlasty Buriana musím dát bohužel pouze 3*...jen doufám, že od této chvíle už všem červeným československým předválečným snímkům dám minimálně 4*... :)

Snídaně (1994) (pořad) odpad!

Tato relace pro mne představuje dlouholetý dobrovolný každoranní ojeb. Velmi dlouhou dobu jsem vše snášel a neměl jsem nic proti, až poslední dobou se mi tento výtvor neskutečně, ale opravdu neskutečně zhnusil. Nad chováním jistých "moderátorů" zůstává rozum stát, a to čím dál víc a čím dál na všech. Dokonce i ti dva Tomášové mne již deprimují. Otázkou tedy pro mne zůstává, proč tak najednou přišlo to zvracení? Asi to částečně souvisí se zhoršením kvality, zvýšením debility a nouzí na trhu s nápady, ale velký podíl má na tom zajisté i to, že už se nyní do školy vstává znatelně hůře a tak to co souvisí s ránem je špatné. Jedna výhoda tu ale byla (dokud sledováno): posledně chodící pohádky (tohle & tohle) mne dokázaly rychle dostat od snídaně (od téhle i té skutečné jídelné). Když nad tím tak přemýšlím, tak nemám ráno většinově rád, naštěstí už ho prožívám se Studiem 6, které je pro mne nepopsatelně lepší...na rozdíl od Dobrého rána, to mi též přijde více než ubohé..

Odvážné palce (2009) (pořad)

Je to pěkné jak se mi zamýšlené hodnocení během pořadu přelilo z odpadu na 5*. Zvykl jsem si totiž na ty neposlouchatelné hlasy (obzvlášť Fuka) a staly se z nich hlasy poslouchatelné. Jinak je vidět, že tomu asi rozumí a že jsou celkem chytří. Jen mají takovou jednodušší škálu hodnocení, která se musí ještě slovně upřesňovat, což mi moc úžasné nepřijde, ale když už se to tak jmenuje...

Eva tropí hlouposti (1939)

Poprvé jsem se ocitl v situaci bez Marvana. Navíc tam nebyl ani žádný Burian, Šlégl, Trégl, jediným pojítkem s mým dosavadním prvorepublikovým a protektorátním filmem se stal pouze Frič a trochu Schránil. Vstupoval jsem tedy lehce do neznáma pod vedením Oldřicha Nového & Natašy Gollové, ovšem tento nový svět je stejně povedený a vtipný jako ten předcházející. Je možné, že je dokonce lepší, protože jsem se na své poměry nasmál vrchovatě, třeba takový havelok, chi. A nikemu v tom filmu nevěřte! Jsou strášně divní!

Nebe a dudy (1941)

Je to prostě krásné...tolik slavných lidí...a jak nakonec byli všichni hodní...ještě někdy budu muset dokoukat ten počátek, to bude žůžo! :)

Televarieté (1970) (pořad)

Mám rád vyprávění dvou hlavních akterů, i scénky celkem ujdou, to jo. Ale k čemu tolik zbytečných vystoupení různých nudných lidí, co pějí nebo předvádějí různé hlouposti, tak to vážně netuším. Mohu se dotázat, kteří ti lidé jsou hloupí? Všichni? I ti dva? :(

Kapitál (2012)

Neumym, nerozumym, ale čumym. Čumym asi jako Gad Elmaleh s jeho sexy kočičkami, pardon, chtěl jsem napsat "očičkami", ha ha, vtip...a haló, proč je na prvním místě mezi herci uveden Gabriel Byrne? Vždyť tam jako moc nebyl.

Ducháček to zařídí (1938)

Nezapomenutelný film s nezapomenutelným hercem s nezapomenutelnou hlavní rolí + nezapomenutelné role vedlejší, dále pak nezapomenutelný roh stolu či nezapomenutelné scény a dialogy a hlavně nezapomenutelná 87.minuta filmu, tu totiž tento nezapomenutelný snímek nemá. Dále bych vyzdvihnul nezapomenutelný anglický překlad, který mi přišel na celém filmu nejnezapomenutelnější. A já jen doufám, že nikdo nezapomene u dalších nezapomenutelných filmů psát nezapomenutelné komentáře o tom, jak je daný snímek nezapomenutelný. Tak hodně nezapomenutelného štěstí! Duchacek Will Fix It!

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Co k tomu říct...celkem neobvykle dlouho nad tím přemýšlím, a nic moc nenacházím. Jediné co vím je to, že to prostě nebylo nejlepší, což je škoda, nemyslí se?