MADtv (1995) (pořad)

Tak tohle opravdu nezestárlo dobře...

Proměna (2022) odpad!

Odporné, jako asijské tiger moms! Prostě HNUS! ODPAD!👎

Úžasná paní Maiselová - Série 4 (2022) (série)

Je  velká škoda, že je už naplánovaná pouze jedna zbývající, pátá, season. Postavy se začaly vykreslovat mnohem více až teď ve čtyřce a rozjelo se spousta zajímavých trajektorií, kterými by se postavy mohly vyvíjet. Myslím tím Miriam, Susie, jejich profesionální vztahy a eskapády s ostatními Newyorskými komiky, a maximálně mafiánksou linku vykreslující se přes postavy Susie a Mei (nová čínská přítelkyně Miriamininého ex-manžela), a tím by to skončilo, kdyby bylo na mě. Ostatní nejsou tak zajímavé. Na čtyřce mi vadí málo prostoru pro naprosto úžasnou a bezprecedentní chemii a herecký balet mezi Brosnahan (Miriam) a neskutečně talentovanou Borstein (Susie). Tyhle dvě dohromady v jakékoliv scéně jsou prostě comedy gold, jejich chemisrty je nenapodobitelná! Jestli Alex Borstein neshrábne alespoň 5 cen za tuto postavu talent managera, tak nevím. Bohužel, jejich vývojová linka se jaksi ztrácí na úkor méně zajímavých a ztřeštěných linek Miriamininých rodičů (absolutní otřes, nesnáším tyhle dva, jejich debilní storyline, herecké výkony, a to především ukňouraného Shalhouba), jejího ex Joela (taky velmi slabě napsaná a ztvárněná, jednodimenziální postava), a jeho nové čínské girlfriend (i když ta si myslím dostane v páté season pass kvůli jejímu mafiánskému původu), nebo ostatních nudných postav s nic neříkajícími "problémy", které působí jako trapný filler (za všechny třeba jen Miriaminina kamarádka Imogene, nyní nově stenografka jejího otce). Jako Who cares? Nedávat větší prostor Borstein s Brosnahan, nebo jen Borstein samotné je škoda! Jaksi nucené a rádoby-vtipné taškařice Miriamininých rodičů, nebo jejího ex, či nedejbože jejích otravných in-laws, mě opravdu nudí a nebaví, a tato zbytečná vystýlka je jen málo kompenzovaná hereckým koncertem mezi Miriam a Susie, kterého bych rád viděl víc. Samozřejmě, vedlejší postavy a linky jsou důležité, do určité míry, např. domácnost Weissmanových by nebyla to co je bez úžasné Zeldy, apod. Ale třeba na příkladu této postavy je krásně vidět, že nemusí mít svou vlastní linku a příběh, který nikoho nezajímá a zabere zbytečně půlku epizody. Pro mě je mnohem zajímavější příběh profesionálního snažení prorazit jako ženská komička, se svou střelenou talent manažerkou na newyorské scéně late 50's early 60's, než že její ex má problém jak oznámit své rasistické, židovské rodině, že ofakaněl Číňanku a chce si ji vzít! Přesto mě tento seriál při každém díle dokáže neskutečně zaujmout tempem, dokonalými dobovými reáliemi a několikrát nahlas rozesmát, by přímo hurónsky rozřehtat ne celý barák. A za to tedy 95%

Vikingové: Valhalla (2022) (seriál)

Bože, vikingové s perfektními hollywoodskými vybělenými zuby!!! Vše je jakš takš autentické ale ty perfektní dentistické práce v jejich tlamách mě iritují!!! Nedá se tomu uvěřit, že koukám na vikingy, a to já chci, není to pro mě dost imersivní! A ani hadry neměli tenkrát tak perfektně ušité, kostýmy zde vypadají jaksi moc propracovaně a dokonalé, jako z elektrického šicího stroje! Prostě slabota!

Cuphead na scénu! (2022) (seriál)

Je to pro děti, ale zároveň to ani dospělého neurazí! 90%

Základka Willarda Abbotta - Pilotní díl (2021) (epizoda)

Stylem dead pan koukání a mluvení přímo do kamery a pokusy o konverzační humor je to snaha o něco mezi 30 Rock a Parks and Recreation. Bohužel, po prvních dvou dílech velmi chabá! Některé postavy se rozvíjejí dobře, ale humorné je zde zatím jen dítě z druhé třídy ZŠ, které referencuje drsné filmy pro dospělé a postavy z nich, na které jej evidentně doma nechají v pohodě dívat. Jinak jsem se ale fakt ničemu nezasmál. Ok, možná ještě doomsday prepper nut case principal. Ale to je tak vše. A to je na dva díly sakra málo. Stříkající toaleta, pozvracené dítě, či mafiánská kolegyně italského původu to prostě nezachrání. 30%

Australští zlatokopové (2016) (pořad)

Plusy: ➕ 1. Žádný sex 2. Žádné násilí, krev, zbraně, vraždy 3. Čistá australská outback příroda 4. Správní lidé se kterými se člověk může identifikovat 5. Dobrodružství, kamarádství, kolegialita a napětí 6. Totální pohodová oddychovka  7. Nelíbí se grizlymu007 a Alexis74  Mínusy: ➖ 1. Bohužel jsem si zde přečetl recenze grizlyho007 a Alexis74

Strawberry Mansion (2021)

Strašná píčovina. Nekonzumuji žádné stavy mysli měnící substance, takže jsem u toho docela trpěl, a do konce se to opravdu vydržet nedalo. Může sem nějaký hulič či LSD uživatel hodit recenzi pro porovnání? Všechny tyhle vezměme příběh do "budoucnosti" a vyřáďme se na tom, jak to tam bude fantasmagorické a ukažme všem jak to vše může skončit fucked up, mi přijdou hodně trapné a cringe. Jako satira dnešních tech companies že nám stát sloučený s velkými korporacemi bude kontrolovat sny, dávat do nich product placement a my z toho ještě budeme platit daň za to že sníme? Oh, jaká to sžíravá kritika dnešní doby, kdy na nás facebook ví úplně vše a s našimi osobními daty kupčí bez našeho svolení a za našimi zády! Oh, jak to může dopadnout za sto let, když s tím nic neuděláme!!! Božínku!!! 5% za ten přístroj se kterým si prohlížel ty VHSky se sny té podivně vlezlé stařeny. LOL! Jinak Odpad! 👎

Bel-Air - Dreams and Nightmares (2022) (epizoda) odpad!

Takovou trapnou hnusnou sračku plnou přehrávajících "drsňáckých" negrů aby člověk pohledal. Absolutně nekoukatelné! Totální odpad!

Euforie (2019) (seriál) odpad!

Magický realismus glorifikace drog za pomoci atraktivního televizního ztvárnění toho, co mladé lidi zajímá, tedy to zakázané a vzrušující o čem se otevřeně nemluví: většinou jsou to nelegální substance a sex. A samozřejmě všichni jsou zde náramně sexy a atraktivní mladí lidé. Jinak bychom na to nekoukali, že? Popravdě každý bude rád koukat na hezké herce a hérečky, ať už dělají cokoliv debilního. Baywatch, anyone?  Jinými slovy hnus, odpornost, abúz všeho druhu, drogy, dekadence, narcissismus, psychopatie, sociopatie, úchylky, deprivace, znuděnost, arogance, too cool for schoolness americké středoškolské mládeže...čili dokonalý recept na nudu a šokantnost za každou cenu a to hlavně při objevování vlastní sexuality. To je docela cheap recept na jakoukoliv rádoby satiru a sžíravou kritiku moderní společnosti a jak požírá a mele ve svém krutém bezcitném soukolí nezkušené a naivní mladé lidi, kteří všem těmto nástrahám podléhají. Ale pozor, netflixoví tvůrci moc dobře vědí, že tito mladí lidé musí být náramně sexy,  modelově pohlední a fyzicky atraktivní, protože na tlusté, a ošklivé by se v tomto setupu nikdo nekoukal. A taky nesmíme zapomenout ukázat mužský penis! Protože o tom se bude všude mluvit a bude to všechny náramně šokovat a woke a progresivci si budou rochnit, že se konečně vyrovnává skóre ženské nudity ve filmech oproti skoro neexistující mužské nudity ve filmech. Takový pokrok v rovnoprávnosti mezi muži a ženami v showbiznisu, panečku, v ukazování pohlavních orgánu na obrazovce! Bleéééh! Prostě všechny ingredience na to aby se vám hned při první epizodě obracel žaludek z nevolnosti. Není to žádné zrcadlo nastavené problémům mladých v moderní době internetu a narcisistického instagramového a tinderovského existenciálního prázdna a povrchnosti (první série je z 2019), ale jen snůška za každou cenu šokujících nechutností. Zendaya, která nevím proč je považována za "hereckou hvězdu", má od dětství nějakou mentální poruchu, která je nám zdlouhavě vysvětlována od jejího porodu, ale nedozvíme se jakou, jen že trpí nevysvětlitelnými úzkostmi a je možná autistická (?), a od šesti let je na Zanaxu. A pak už to jede, drogy, chlast, cigarety, sex, dospívání v rehabu, a zase drogy, chlast, sex... a tak pořád dokola, a pak najednou online dating, znovu drogy, a ještě víc drog, a úchylky a hook ups. ... a pak už mě to přestalo bavit. Senzacechtivé vykreslování americké teenagerské komunity stylem American Beauty. Jakože, podívejte co ošklivého a nefunkčního hnusu je pod tím lesklým povrchem a pozlátkem rozvinutého prosperujícího amerického kapitalismu! Zfetované, mentally disordered a depressed děti!!! Kam jsme to  těmi mobily, internetem, socials a online datingem dopracovali, Proboha!!!  Takhle běžná mládež nikde na světě nežije. A to ani v dekadentní Americe. Je nám tu předkládám extrém úchylek a feťáckých dementů s obrovskými personality disorders, kterými většina mladé populace, ať už je doba jakkoliv "zlá", rozhodně netrpí! Běžný mladý člověk si může zadat s některou ze zde uváděných deviací a nástrah, jelikož jsou readily available všude na netu a na jejich telefonech, ale vždy se otřese, vzpamatuje a pokračuje jako normální člověk, ne jako frustrovaná, zdrogovaná opice bez ambicí a cílů, jak jsou zde všechny postavy prezentovány v depresivním oparu drog, úchylek, alkoholismu, deprivace, dysfunkce a mental health disorders!!! Zejména dívky a ženy jsou zde vykreslovány jako naprosté děvky a arogantní narcisistické blbky, které se o sebe neumí postarat a jediná jejich devíza jsou nahé fotky, anebo se brutálně zfetovat a nechat ojet . Ano, doba je zlá a socials jsou pro teenagery peklo, ale tohle je opravdu tak senzacechtivé a přitažené z vlasy aby to diváka šokovalo za každou cenu laciným netflixovým kouzlem každého druhého seriálu, které chrlí jako na běžícím pásu, a udrželo jeho pozornost, že se na to nedá koukat! Vraťte se k tomuto obdivovanému veledílu za 20-30 let a budete se smát nad jeho hloupostí. Znova opakuji, Zendaya by se měla držet zpívání, nebo co to vůbec dělala před tím, než si ji někdo vybral za hérečku! Nevěřím jí z její feťačky ani nos mezi očima! LOL!  Odpad!!! 👎