Rilakkuma a Kaoru (2019) (seriál)

De facto většinu času se tam nic neděje, ale oči nelze odtrhnout a na konci člověk není uražen, či znuděn, či načepejřen, na co že se to sakra zase koukal, ale naopak, je ulkidněn, pohlazen po duši, a jakýmsi prapodivným, nevysvětlitelným způsobem spokojen, a ani neví proč a z čeho. Jméno medvěda Rilakkuma by mělo být ve slovníku uvdeno u synonyma "Pohodář"! Za mě 100%. A to bývám obecně k Japoncům docela dost kritický!

Temný krystal: Věk vzdoru (2019) (seriál) odpad!

Trnka se v orbě obrací! Nebo se za břicho popadá! Nebo obojí dohromady. To co my jsme uměli již v 50. a 60. létech ve studiu Bratři v Triku, neumí dnes s loutkami ani americko/britská produkce za velké prachy, počítačově dokreslené luxusními CGI exteriéry a fantasy krajinami... Zvlášťe v nich jsou pak jednovýrazové loutky vypadající jak mrkací panny a poskakující jako Čertík Bertík navlečený na ruce, jako pěst na oko! Pro dětské publikum do 6 let věku ale asi dostačující. Rodiče, kteří jsou "nuceni" se na toto s potomky dívat, lituji.

Ruská panenka (2019) (seriál)

Bych dal i čtyři, možná i pět, kdyby se ten konce tak neseschmaltzovatěl a nekapal z něj přeslazený sentiment jak syrup. Poslední epizoda opravdu trapárna, že by z ní jeden dostal cukrovku jen koukáním přes obrazovku. Těšil jsem se že to nebude o lidském přesahu a vyřešení všech jejich problémů, ale že finále (1st season) bude stejně ulítlé, srandovní a ad absurdum nic neřešící jako celý seriál od druhé, či třetí epizody dále. Ale to né, oni tam museli nacpat stokrát přežvýkaný hepyjend na 100x omleté, sluncem a nadějí pro lidstvo prosvícené holywerdské brdo, o tom jak se dva krásní ale poničení a rozervaní lidé navzájem zachrání vlastní láskou, soucitem, nelhostejností a svépomocí. Což se ve skutečném životě neděje. Doufal jsem poslední epizody, že tvůrci to celé postupně vyšroubují na totál úlet, a bude nějaký cliff hanger do druhé Season. Tu, ale, pokud nějaká bude, už vidět nechci. Ten konec mě fakt znechutil, dyť ti dva šašci de facto poskakovali společně se držíce navzájem za ruce do západu slunce. Co to jako kurva mělo znamenat? No prostě k zblití, takhle zahodit dobrý poenciál celého díla. Jinak musím říct že jak ve druhé, či třetí epizodě Nadia furt několikrát za sebou zakopává a padá hrozným držkopádem hlavou napřed do sklepní šachty, tak to jsem tedy nahlas řval smíchy. Hlavně jak se pak se znechuceně/nasraným, nevěřícným "Fuck!" hned zase oběvuje v koupelně před zrcadlem, tak to mě vždy rozsekalo. A i jinak je v seriálu dost humoru. Takže de facto 3,5 hvězdy za tu zábavu, čili slušných 75%.

Obchoďák Sedmé nebe (2015) (seriál)

To jako vážně? Tohle že je (bylo) v červených??? A na rotten atakuje 90% - 100%??? Já asi nejsem normální, ale tohle je prostě nepochopitelné, jak se taková trapná a nudná sračka může líbit tolika lidem. Já byl po čtyřech dílech totálně znechucen nanicovatostí jak postav, děje a zápletek, tak i hereckých výkonů. Za tohle bych Americe Ferrera toho jejího Oscara, nebo co to dostala, okamžitě odebral!!! Navíc mi připomíná dikcí, hlasem, předkusem a výzorem náramně tu socanskou megeru Alexandru Ocasio-Cortez, což taky nepomáhá!!! Ani jedna postava netáhne a nevyčnívá, všichni hrají jak ochotníci. Když vezmu podobnou nenáročnou americkou oddechovku točící se okolo malého kolektivu setkávajícího se ve společném zařízení The Cool Kids, tak tam jsou všichni v castu osobnosti, a ti slabší, či přicmrndávači ve vedlejškách jsou taženi a vyvažováni neskutečně vyčnívajícím a celou comedy nesoucím Leslie Jordanem, který když se objeví na scéně, tak už vám cukají koutky ještě než něco řekne. U Superstóru čekáte marně až něco mátožné postavy řeknou, jen abyste zjistili, že měly radši mlčet, páč zde se vtipu či aspoň jen poctivého slapsticku, zkrátka nedočkáte! Zde se asi tvůrci a pisálci původně snažili o deadpan type of comedy, který se ale bohužel jaksi ne a ne povést, a to i na několikátý marný pokus, a vyznívá u těchto nešťastně vybraných protagonistů, jak už jsem napsal výše, nevtipně a ochotnicky.

Leaving Neverland (2019)

Vesmír a lidská stupidita jsou nekonečné. Jen o tom prvním nemáme zatím důkaz. A pod kategorii lidské stupidity řadím i ostatní lidské vlastnosti krásně vyjádřené v tomto dokumentu, jako poblouznění celebrity statusem, touha po lehkém životě plném peněz, povrchních privelgií, backstage passů, limuzín a pozlátka ve stínu někoho slavného a bohatého, touha po slávě a bohatství, povrchnost, špatně nastavené životní hodnoty, amorálnost... atd. Zajímavé, že tyto extrémně morálně pokřivené životní hodnoty zde představují hlavně ženy-matky sexuálně zneužívaných chlapců, které je Jacksonovi přímo cpaly do postele, výměnou právě za to povrchní a stupidní pozlátko a lehkoživnou existenci. Co na to feministky, označující muže zodpovědné za veškeré zlo na zemi? A že pokud by vládlo více žen, bylo by na světě lépe?! Podívejte se na tyto příklady žen-matek. Děkuji, nechci aby takováto monstra a idiotky zaprodávající svoje vlastní děti úchylnému pedofilnímu negrovi měli co dočinění s rozhodováním o věcech veřejných! To by to dopadlo!!! Dokument de facto říká, že na světě jsou pedofilové, ale za oběť jim padnou pouze děti stupidních, sobeckých matek (či rodičů obecně), co se o ně neumějí postarat! Největší pecka a facepalm pro mě bylo vyprávění jedné z matek jak prožívala, když Jackson zaklepal bačkorama. Když to viděla ve zprávách, tak to chudák tak těžce nesla (považovala Jacksona za rodinného přítele), že si vzala jednu z Jacksonvých slavných bundiček ve které vystupoval v nějakém slavném videu a kterou jí jako rodinný přítel (který prcá jejího 7 letého syna) kdysi daroval, a schoulila se s ní do postele, kde s ní a v ní celý týden truchlila!!! LOL! To prostě nevymyslíš!!! Mazlila se v posteli s bundou pedofila, který jí prznil dítě a truchlila tak nad smrtí tohoto pedofila!!! A tohle ta ženská, po té co jí to negerské monstrum prcalo několik dlouhých let jejího malého syna, řekne hrdě na kameru celému světu!!! LOL! Prostě každý si v životě volíme, někdo to má díky vlastní stupiditě pomotané a volí na první pohled "snadné" cesty, a nevidí, nebo nechce vidět jejich nemorálnost a úchylnost, anebo jim jde alespoň hutně vstříc, a pak spláče nad výdělkem a totálně zničeným životem a životy nejbližších lidí okolo sebe. Další krásný dokumentaristický příklad o nekonečné stupiditě je: Leah Remini: Scientology and the Aftermath. Chcete-li se dobře pobavit nad bezmeznou idiocií amíků, neznám nic lepšího. K popukání!!! Za stomach-turning detailní exkurzi do intimního života pedofilní popové hvězdy - úchylného negra, a stupidity hňupů, a hlavně žen-matek, co z jeho celebrity statusu byli na větvi takovým způsobem, že jim nevadilo ani leta se vlekoucí znásilňování vlastních 7 letých dětí úchylem do kaďáku, v tomto případě musím dát jasných 100%! LOL!

Rozčarování (2018) (seriál)

Je to spíš na oko dělané, scenérie středověkých měst, zámků, začarovaných lesů, atd... Příběh je taky docela zajímavý, jen k zasmání tam toho moc není. Simpsni a Futurama už všechny Groeningovy gagy vyždímali skoro do sucha, a dát jim středověký, fantasy kabátek jaksi nepomáhá. I přesto mě Disenchantment neurazil a všech 10 dílů jsem v pohodě dal. V paměti mi uvázl pouze jediný a to osmička, s laughing horsem. Jinak opravdu bohužel všechny dosti zapomenutelné. Takové odlehčení k žehlení, nebo když je člověk na mobilu a jen od displeje občas koukne co ta ožralá princezna s předkusem zase vyvádí. 75%

Lean on Pete (2017)

Film je prostřednictvím vztahu 16 letého kluka s koněm defacto nastavenim zrcadla americké spodině, homelessness, a working poor, což je v Americe jen jedna sociální třída před poverty level. Chudoba je výsledkem násilí, disfunkce, alkoholismu, mental ilness a nevzdělanosti které jsou generačně zakořeněny v rodinách a komunitách, a které jdou jen těžko vykořenit nějakým zázračným mávnutím kouzelného proutku vládním programem, či neziskovkami jako soup kitchens. Ty řeší jen symptomy. Hlavní hrdina upadá do tohoto kolotoče disfukce, spodiny, bezdomovecké chudoby a špíny ne vlastní vinou, a i když film trochu ztrácí dech ve druhé polovině, stále je krásně vidět, že uniknout ze spárů chiméry zvané americká chudoba se může povést jen opravdu souhrou velkých náhod a s velkým štěstím. Tím je pro Charleyho jeho matka, se kterou se nakonec po všech peripetiích a tragické smrti svého otce shledává. Ale konec filmu tímto vlastně ani nedostává happyend, jak by se mohlo zdát. Nebo je to happyebd alespoň velmi dočasný. Neboť jaký osud čeká 16 letého kluka se základním vzděláním u matky, která ho jako děťátko opustila a po celý jeho život se ani jednou neozvala, a která s největší pravděpodobností trpí mentální poruchou? Je to takový happyend nehappyend. Pokračování jeho života asi nebude zvlášť veselé. Výborné raw americké cinema se spoustou velmi silných scén, které mi dlouho chybělo. Zároveň vás hlavní hrdina fascinuje svou houževnatostí a rozhodností, jakou může mit jen mladý odhodlaný muž na prahu dospělosti, rozhodnutý čelit nepřízním osudu, nepodvolit se a jít dál, bojovat. Už dlouho u mě žádný protagonista filmu nezískal takové sympatie. Je úžasné vidět takový talent mladého herce (skvělý Charlie Plummer) jak nese jako hlavní hrdina minimalistickými hereckými prostředky celou tíhu filmu, a ostatní, včetně velkých bardů, jako Steve Buscemi, mu ve vedlejších rolích jen přicmrndávají. Za mě 95%.

Whitney: Úžasný hlas, smutný příběh (2017)

Depresivní hnus o fetujících negrech. Jedna z nich uměla jakš takš zpívat. Takovýt typ dokumentu úplně nesnáším, nezáživná onanie pro skalní fanoušky, kteří by čumeli i na to jak si vytírá zadek, nebo bleje. A veškerá footage je tu strašně rozklepaná na hand cameru jakože je strašně "exkluzivní" a "never seen before" a jakože "ze zákulisí", takže to můžeme natáhnout skoro až na 2 hodiny dokumentární nudy. Všechny ty záběry z dovolených a různých drogových párty a z hotelových pokojů jsou ve výsledku nudnější a trapnější než kdyby po celou dobu tohoto veledíla pouštěli její clipy. Navíc jsme se nedozvěděli nic co už nebylo dávno stokrát přetřeseno v bulváru. 40%