My všichni školou povinní (1984) (seriál) odpad!

Otřesná socialistická sračka, kterou jsem nenáviděl už jako dítě! Nikdo mi dodnes nevymluví, že psychopatická, maligní narcisistka gestapáckého střihu Gabriela Vránová, která ztvárnila jednu z učitelek, nebyla z velké části stejná zakomplexovaná domina i off screen. Namyšlená socialistická hérečka, lidský póvl a odpad, co si o sobě myslí, že je bůhvíco! Jí ta role abúzivní fúrie opravdu sedla. Opravdu nudná a traumatizující podívaná. Jedním slovem HNUS!

A jak to bylo dál... - A pak zničehonic (2021) (epizoda) odpad!

Pokud někdo z normálních lidí kdy sledoval nějaký ten díl SATC, tak to bylo jen díky vtipům a výkonu Kim Cattrall jako Samanthy. Mluvím na 100% za sebe, ale myslím, že si všichni všimli, že ona ten seriál velmi brzy po jeho začátku začala táhnout a nést na svých ramenou sama, i přes to, že hlavní hrdinkou měla být SJP a její docela nesympatická postava Carrie. Prostě Kim jí ukradla spot light a to se po letech nastřádané zášti a závisti ze strany SJP neodpouští. Bez Cattrall je to bezzubé a plytké, jako jídlo bez špetky koření! Samantha tam chybí úplně všem, co seriál znají a měli ho díky ní rádi (kdo by neměl rád Samanthu ze Sexu???), a fakt, že se rozhodli pokračovat i bez ní, jen svědčí o ztrátě soudnosti všech zúčastněných a o tom, že ten projekt není o stárnutí a životních zkouškách upper middle class žen středního věku žijících v upscale části NYC, ale o hamižnosti a touze vydojit z devadesátkové popularity bývalého seriálu co se dá! To psaní je hrozné, scénáristicky je to polotovar bez cíle a jednotné myšlenky (SATC spojovala divokost randění a navigace v sexu mladých třicátnic  s většinou jasnou dějovou linií pro každou postavu, točící se okolo jejich partnerů a vztahů, které pak o svých zážitcích a zkušenostech tlachaly nad salátky a cosmopolitany v chic barech a restauracích Manhattanu), nyní zde řešíme nahodilé "problémy" hrdinek na prahu, nebo na začátku jejich padesátek, které jsou splácány v nesourodý epizodní, a hlavně woke-progresivní mišmaš odkazující na problémy moderní doby (jedna má transgender dítě + zájmena, druhá se vyklubala jako lezba  a neví co teď s manželstvím s chlapem + neskutečně křečovitě napsané socially awkward interakce s černými postavami Afro-američanů, které by se na 100% nestaly + řeší BLM, of course, Carrie řeší plastiky a botox, atd...). Hlavní linií této série má být smrt Carrieininyho přítele Božského doma na Peloton byciklu a truchlení nad ním... Jak melodramatické a šokující. Carrie se nám bude vyrovnávat se ztrátou milované osoby celý seriál, protože o tom přece život po padesátce je, o ztrátách a truchlení... a my, a všechny její zbývající kamarádky se z toho máme asi posrat a litovat ji jak se všude plouží jak tělo bez duše, ztrápená a truchlící a všichni ji musí obskakovat a litovat. Prostě melodramatické, nezáživné blitky jedné nesympatické sebestředné megery padesátnice, co se oblíká jak cirkusačka od kolotočů! Jediné kdo by to mohl zachránit je Samantha, ta se jim na to ale vysrala, a věděla proč! Takže, děkuji nechci! Odpad!

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 3: Ulice Mos Espy (2022) (epizoda)

Ta hoňka na barevných mopedech byla příšerná! Nepovedlo se. Cringe! Za to ten velkej, zubatej, slizkej hajzl, kterýho dostal Feťťák darem vod Huttů na výcvik jako domácího mazlíčka je ale k zulíbání! Toho si měla Paris Hilton pořídit místo čivavy. Hned by vedle něj vypadala mnohem hezčí!

Rozkoš (2021) odpad!

Formulaická, strašně nudná a prediktabilní píčovna, a to doslova, neboť film začíná detailem rozkroku hlavní hrdinky Švédské porno úd-ernice a mezinárodní umělkyně Cherry, jak si po příjezdu do LA ve sprše holí namydlenou píču do hladka! Film sleduje jednu jedinou dějovou linii a to je opravdu v případě vlažné a nevýrazné Cherry strašně ubíjející a nudné. Po 15 minutách jsem začal sjíždět mobil a nudit se. Zlatej The Deuce ze sedumdesátek, kterej vám o zákulisí porno průmyslu řekne mnohem víc, než tato novodobá zmršenina o hovně, které už bylo 100x rozmazáno! (a furt smrdí stejně!) Za mě: "Ukaž kozy a vypadni!"

Red Rocket (2021)

Další Bakerova dokonalá náladovka. Zůstal na jihu USA a z Florida Projektu se tentokrát přemístil jen kousek vedle do Texasu, aby nám svým dokonalým filmovým jazykem a vynikající kamerou vylíčil groteskně smutné životy white trash Trumpist hillbillies. Bakerův filmový pohled a hlavně Danielsova kamera mě přivádí přímo mezi aktéry samé, jako bych se já sám ve filmu a jeho prostředí nacházel přímo ve víru děje s protagonisty samými. Bakerovo umění dlouhými, táhlými záběry a zdánlivým poklidem a všedností scén vtáhnout diváka hluboko do děje je naprosto dokonalé! V kontrastu toho pak záběry z exaltovaných, vypjatých hádek a konfliktů, i obyčejných dialogů, či flirtování s Jahůdkou v donut shopu vás kamera přenese kombinací spodních záběrů (jakobychom scénu sledovali z perspektivy pohledu vzrůstu 8letého dítěte), polocelků a in-your-face detailů obličejů opět přímo do centra dění. Nejste jen pozorovatel, jste účastník scény, i když pasivní. Naivita, dětinskost, generační problém špatné výchovy, či její úplné absence a z toho plynoucí soustředění se na nemorální hodnoty, drogy, černotu, porno průmysl, atd. jsou zde vylíčeny věcně, popisně a bez zbytečného sentimentu, či moralizování. Postavy jsou naprosto plastické a důvěryhodné, aniž byste k nim pod tíhou nějaké manipulace, např. tklivou, smutnou, či zlověstnou hudbou byli nuceni zaujímat nějaká emocionální stanoviska a rozdělovat je na dobré, zlé, oběti a pachatele. V tomto je Baker naprostý mistr nestranného vypravěčství, které svou přímočarostí hraničí až s dokumentem. Za mě pro nějaká hluchá místa, a taky za některé zbytečné postavy (černo-latinská rodinka prodejců drog) je to dnes za slušných 85%. Ale nevylučuji vůbec že to nechám marinovat a ještě se vrátím a změním na 90%, nebo taky na 95%. Ta atmosféra kterou umí Baker se svými cameramen of choice navodit je pro mě prostě dokonalá, magická a totálním zjevením. Podobné filmové magično jsem naposledy viděl někdy v devadesátkách od Jarmushe.

Zeros and Ones (2021) odpad!

Nechť je vám 8% na RT a 18% tady důrazným varováním abyste tomuto hnusu vyhnuli na sto honů! A ne, není to tak špatný až je to dobrý. Je to prostě jen strašná nekoukatelná sračka, kde snad ani ti kdo ji napsali, i ti co v ní hrají, nemají vůbec ponětí, o co tam jde! LOL! ODPÁÁÁÁÁD!!!! FŮŮŮŮJ!!!!

Elektrizující život Louise Waina (2021)

Chudáček pan Wain se na stáří zcvoknul a maloval v lunatic asylum psychedelický kočky. Ale trvalo to notnou dávku (víc jak hodinu) nudy, než jsme se k jeho zmagoření dostali. Ano, film je nudný a nezáživný, a docela smutný a neutěšený život jednoho ne zrovna moc výrazného umělce (přiznejme si na rovinu, kdo z vás o něm před tímto filmem věděl. Něco jako Alan Turing, stejně tak hraný Cucumber-batchem) by se dal asi ztvárnit i zajímavěji. Já bych třeba o tomto člověku uvítal spíše hodinový dokument, namísto celovečerního hraného snímku. To by mě osobně bohatě stačilo. Je s podivem, jak Will Sharpe dokázal život tak plný zvratů jednoho umělce žijícího v tak vzrušujícím období jakým byl přelom 19. a 20. stol., ztvárnit tak nudně a nezáživně. Nepoměr a divné míchání scén z vnitřního života psychicky narušené osobnosti a scén popisujících čistě jen děj, interakce a dialogy mezi postavami mi naprosto nesedl. Stejně tak mluvený voice over, který nás filmem průběžně provází. Výprava, interiéry, kostýmy a rekvizity byly tak dokonalé a pitoreskní, že chvílemi film připomínal jen hrané živé obrázky z doby viktoriánské Anglie ke kochání a obdivu. A to byly právě ty momenty kdy jsem se nejvíce nudil. Všechny postavy dobově a až přehnaně dokonale vyšňořené, v domě vše, nábytek, textilie, nádobí, porcelán, světla, do puntíku dokonale viktoriánské, ale děj se v té záplavě dokonalosti jaksi ztrácel a neplynul jak by měl. Vizuální viktoriánsky útok na divákovy smysly zapříčinil, že se ztrácel i divák sám. Kdo je ale milovníkem viktoriánské Anglie, pro toho bude tento film pošušňáníčkem. Bohužel, dokonalá výprava, Cumbík, a ani Foyka to pro mě nezachránili. 35%

Letterkenny (2016) (seriál)

Je to víceméně kulometná konverzačka v kanadštině z hillbilly prostředí kanadského rurálního maloměsta, prokládaná cringe situačním a fyzickým humorem o který se starají vyšinuté karikatury cringe postav na všech stranách. Normální zde není téměř nikdo a to jak zjevem, garderóbou, tak chováním. Humor je celkově hodně pubertální, ale rozhodně neurazí. V našich zeměpisných šířkách může ocenit jen opravdu dobrý angličtinář s nějakou tou alespoň povrchní znalostí kanadských reálií a s googlem po ruce pro vyhledávání referencí a idiomů. Letterkenny slovníček a různé Letterkennywiki již naštěstí po tolika sezónách na netu úspěšně fungují, pokud by se chtěl někdo do tohoto hick humoru ponořit hlouběji... Jen opravdový idiot by po první sezóně již nebyl familiární např. s pitter patter let's get at 'er, a i spoustou jiných neustále se opakujících kanadsko-vidláckých idiomů. Bez originál titulků a prstu na pause tlačítku to ale prostě smysluplně sledovat a vychutnat nejde. Letterkenny je acquired taste, a mé chuťové pohárky si zatím stále zvykají, což ovšem nevylučuje, že jsem se již více než několikrát z plných plic upřímně nezařechtal jako kůň! Co se ovšem musí nechat je to, že tvůrce, writer a taky no-nonsense hlavní protagonista Keeso tu bandu nesourodých exotů skvěle stmeluje a taky často staví do latě. 65%

K zemi hleď! (2021)

Dicapriovi sáhodlouhé ukoktané a "rozčílené" výlevy jako vědce ve zprávách, neustále se opakující nevtip s pytlem, který vám nasadí FBI přes hlavu, když je naserete s jiným než oficiálním předepsaným názorem, a odveze na vás s tímto pytlem na hlavě uklidit z veřejného prostoru někam do bezpečí, mě opravdu nebavili. Pytel na hlavě nebyl vtipný už napoprvé, tak proč tento trapný gag opakovat do zblbnutí??? Dvě hodiny a 25 minut téhle křečovité frašky s tolika hluchými místy a stojícím, nikam se neposouvajícím dějem, že by to mohl být krátkometrážní snímek mě opravdu málem unudily k smrti! O jakési alegorii na Trumpa, kterého zde představuje Streep a konspiračních teoriích, lhaní lidu a populismu, se snad nebudu ani zmiňovat. Do toho přimíchejte kritiku stupidity a toxicity sociálních sociálních médií, jako dvousečné zbraňě jak k šíření propagandy a dezinformací, tak zde do očí bijících faktů a neoddiskutovatelné pravdy, a je z toho totální, současnou dobu tepající, vlažně a bezzubě satirizující mišmaš. Hned po Lawrence byl druhý nejhorší herecký výkon od Hilla! Holt, když je poměr nekoukatelných míst ve filmu exponenciálně větší než koukatelných, pak je to za mě s odřenýma ušima 25%, a to se k tomuto hodnocení musím ještě přemáhat!

Vše o Evě (1950)

Vyumělkované, secvičené a nepřirozené dialogy. Něco jako Gilmore Girls, kdy každý ihned má jasnou, přesnou, vtipnou či břitkou sarkastickou a hlavně trefnou repliku v odpovědi na slova svého protějšku a vychrlí ji bezchybně ani ne půl vteřiny po té co jejich herecký protějšek domluví, či přesně v ten moment co dořekl poslední slovo. Tento typ rychlého dialogu má asi působit vtipně a zajímavě a diváky to má ohromit, jak jsou všichni duchapřítomní a quick witted. Normálně se ale lidé takto nebaví. Scény působí secvičené vycizelované do dokonalého, ale nudně precizního tance před kamerou.  Mně to celé připadá nepřirozené a vyumělkované. Námět ale na svou dobu skvělý, tepající nešvary relativně mladého, v tomto případě amerického, filmového šoubiznisu, a jehož premisa natahat si do hnízda kukačku, která vás pak vyklove ven, se i nadále opakovala i v pozdějších modernějších filmech, i když ne zrovna nutně z hereckého či holivudského prostředí. Za mě jen 40%, páč dodnes nechápu tu fascinaci lidí z Betty Davisové! Pro mě odjakživa tuctová herečka  a hlavně neustále podrážděná, samolibá a domýšlivá arogantní dámička, jak můžete vidět ve všech rozhovorech které s ní na YouTube najdete, kde opět všude hulí jak sádrový ježek jednu za druhou. Dle mého se charakter herce off screen promítá i do jeho herectví a mě ona kvůli své arogantní a smug nátuře nikdy herecky neseděla.