Alias Grace (2017) (seriál)

To neustálé příšerné ječení v retrospektivách mě neskutečně iritovalo!

Životní trefa (2022)

Stokrát omletá sračka o hlavním hrdinovi-dobrákovi od kosti s nadpřirozenými profesionálními schopnostmi, jeho zázračném, ale neotesaném objevu a arogantním záporákovi co mu neustále háže klacky pod nohy (ach, jak frustrující)! Navíc je to polopatické jak nějaká telenovela pro úplné blbečky. Když se v polovině film zasekne na 80's montáži tréninku, kde se jeho objev minutu od minuty zlepšuje a vše vrcholí k hlavnímu zápasu, kdy to záporákovi morálně nandá obrovským úspěchem jeho objevu, začal jsem se opravdu brutálně nudit. Mezi 80's montážemi, rádobyvtipnými scénkami z rodinného života, či hotelových pokojů. kde se probírá útrata za Pringles (really???) a "konflikty" typu: objev má záznam v rejstříku, jsem to chtěl opravdu zabalit, jelikož tuto šablonu "dramatu" ze sportovního prostředí jsme už viděli aspoň stokrát. Celkově přetrpěno se zatnutými zuby. 25 %

Dark Winds - Monster Slayer (2022) (epizoda)

Duchařská píčovina o čarodějnicích z Navajo desert. Snaží se navodit pomalým tempem atmosféru dusna, mystična a záhady. Ve skutečnosti jen nudí. 👎20,%

Ms. Marvel - Trable mileniálů (2022) (epizoda)

Roztomilý příběh pro mládež. První díl neurazil ani dospělé. Teenagerovský struggle s nechápajícími, uncool rodiči je relatable v každém věku. Dobré herecké výkony i tempo vyprávění. Byl jsem vtažen do děje i do světa mladé, sympatické pakistánské hrdinky s klasickým hero motivem "jak slepý k houslím", kdy náhodně u sebe objeví magické, marvel hero schopnosti. Jen by mě s tou diversitou a representation všech etnik a marginalized groups zajímalo, kdy přijdou na řadu hrdinové z východní Evropy, tedy z bývalého post-sovětského bloku? Taková Ms Marvel v Hanáckém kroji se silným Olomouckým přízvukem, či hrdinka z Ostravy-Poruby co by měla na stěně pokojíčku krom marvelovských hrdinů i plakát Baníku...by rozhodně naší mládeži pomohly se vidět jako reprezentovaná podskupina Východoevropanů, se kterou svět počítá. 85%

Irma Vep - The Severed Head (2022) (epizoda)

Dvě sexy lesbičky si hrají na BDSM vztah, kdy jedna je domina a buzeruje tu druhou subinku v hotelové lobby jak si má sednout. LOL! Docela prdel! Celé to má být o vampírech a upírech takže jsem zvědavý na další úchylárny. 🤣✌️😍 80%

What Is a Woman? (2022)

Přesně kvůli tomuhle (a dalším pomatenostem levičáků) vyhrál Trump volby a Republikáni a konzervativci jsou na vzestupu v USA. Identifikuj se jak chceš, ale jen tvé chromozomy rozhodují o tom, jestli jis muž nebo žena. A tudíž ženské WC, ženský sport, ženské šatny atd, jsou ti zapovězeny pokud máš v každé buňce chromozomy X a Y. Konec diskuze!

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Docela zajímavý a hlavně zábavný začátek (a to hlavně díky Pedro Pascalovi) se slibně rozjíždí, druhá půlka pak bohužel sklouzne do absolutně debilní akční píčoviny s groteskně klišovitými záporáky a přehrávanými mafiánskými bossy, přestřelkami, stand-offy a automobilovými honičkami, na kterou se nedá koukat a která bohužel nudí, jelikož už jsme ji viděli v každém akčním filmu i seriálu od osmdesátek milionkrát. 45%

Forever (2018) (seriál)

Nenazval bych to komedií, a už vůbec ne dramatem. Nic dramatického se tady neodvíjí a bohužel ani nic komediálního. Pointa mi nějak unikla. Není vše zlato co se třpytí? A to ani na onom světě? Takové trošku moralizující. Buď rád za to co máš a nechtěj víc, protože to co máš je vlastně fajn, a ty o tom ani nevíš. Nebo-li "You don't know what you got till it's gone." To je opravdu zbytečný a nepřenositelný message se kterým se nemůže ztotožnit každý, a byl nám zbytečně zdlouhavě a kostrbatě a složitě převyprávěn jakousi alegorií nebe, očistce, náhledu na one svět na druhý břeh, ale výsledek je velice rozpačitý, amatérský a naivní, co se vypravěčství týče a celkově dosti trapný. Za herecké výkony všech zúčastněných dávám stále slušných 40%.

Obi-Wan Kenobi - Část II (2022) (epizoda)

Ženská režisérka se nám trochu rozjela do akčnosti alespoň ve druhé polovině epizody. Stále ale chybí atmosféra, magično a vtáhnutí diváka do děje. Já se jako divák snažím, ale nedostávám nic do čeho bych se mohl zakousnout a vychutnat si to! CGI je na úrovni někde před 20 lety. Mravanečníkový velbloud jde po pouštním písku jako kdybych to animoval já doma na svém kompu... Vypadá to nerealisticky a ploše. Kopejtka se mu vůbec nepropadají do písku a pohyb písku pod jeho nohama je nerealistický a jakoby ze začátků éry CGI. Tyto béčkové a neprofesionálně odfláknuté detaily mi vadí, a ruší celou fantazii, zvláště, když umělecký obraz je záběr přes celou obrazovku kde je jen bemblond s Obíkem na zádech a zbytek obrazovky je pouštní písek. Jen za docela zajímavou závěrečnou scénu hoňky a úniku přidávám hvězdu oproti minulému dílu, kde jsem se nudil. To dítě znova opakuji, mi neskutečně vadí, a přesně jsem čekal, že její chování bude jen nástrojem ke konfliktu, tedy k "akci". Když zařvete zlostně na 5 letého facka Stůj!, tak vám garantuji, že se zastaví. 30%