Tokio ghoul - Season 1 (2014) (série)

Kaneki je sirotek a má jednoho kamaráda Hidea. Rád čte a tenhle společný zájem mu pomůže k rande s krásnou Rize, které změní jeho život v peklo. A to ne obyčejným způsobem, po "nehodě" se z Kanekiho totiž stane napůl ghůl, takže má chuť na lidské maso, ale uvědomuje si, že to není úplně dobrý nápad. A o tom, jak se Kaneki vypořádává s touhle šílenou situací je celá první série tohohle krvavého, avšak celkem zajímavého anime. Kresba je pěkná, ale postavy, víceméně ani ty hlavní nejsou úplně sympatické. První série je věrná předloze a malé změny, které v ní jsou se dají považovat za pochopitelné a můžou pomoci lepšímu pochopení děje. Za zmínku určitě stojí skvělý opening s písní unravel od TK from Ling Tosite Sigure, zajímavý je i ending.

Strike the Blood - Season 1 (2013) (série)

Vypadalo to jako zajímavé akční fantasy anime s cool bělovlasým hrdinou, ale... Zajímavé to teoreticky je, ale všechno je to tak nějak hala bala vysvětlené a nelogické, takže ze začátku se moc nechytám a když se chytám, tak už to přestává být zajímavé/zábavné. Hlavní hrdina je upír a říkají mu Čtvrtý praotec, což má být zřejmě něco super úžasného, ale vlastně svou sílu - Vtělení zatím neumí ovládat, protože se upírem stal teprve před třemi měsíci, takže ho ochraňuje/hlídá slečna Himeragi. Aby svá Vtělení zvládl, musí se napít krve. Naštěstí se z něj všem slečnám v okolí klepou kolena a rády ho nechají trochu ochutnat ze svého nezletilého krčku a na střídačku ho osočují, že je úchyl, když on je v tom vlastně víceméně nevinně. Pak tam máme úžasné a opakující se hlášky o tom, jak je to jejich boj a jak vyhráli, dialogy ne příliš originální. Kresba je ale celkem pěkná a hlavní hrdina je i přes všechno to upírství a úchyláctví vlastně fajn. Nic extra, ale dá se to.

Tonari no kaibucu-kun (2013)

OVA k anime Tonari no Kaibutsu-kun, které je z "paralelního vesmíru". Je to bláznivina a jiná verze seznámení Shizuku a Haru a možná je ten jeden díl lepší než celé původní anime. Neurazí nenadchne, pro fanoušky určitě doporučuji. Yamaken je opět cool ztracený, ale je tam málo.

Tamačina love story (2014)

Tamako a Mochizou celý život bydlí naproti sobě a tak jsou prostě přirozeně přáteli a vlastně si nedovedou život bez toho druhého představit. Navíc obě jejich rodiny vyrábějí mochi, v čemž Tamako zřejmě hodlá pokračovat. Jenže Mochizou se rozhodne jít na filmovou školu do Tokya a nedá se nic dělat, musí (nejen) o tom říct i Tamako. Jak se Mochizou snaží jí to sdělit a o následné Tamačině reakci je tenhle roztomilý film s krásnou kresbou a spoustou milých postav. Že bylo něco před ním - že existuje Tamako Market jsem zjistila až poté co jsem zhlédla Tamako Love Story, ale trochu se obávám to pustit, protože by tam mohl být hodně ten otravný pták, který mi jako jediný vadil na tomhle pěkném příběhu.

Boys Love (2006) odpad!

Mám ráda shounen ai anime/mangu a tak když jsem viděla celkem pěkný obrázek z tohohle filmu, řekla jsem si, proč to nezkusit. Noeru se zamiluje do novináře Mamiyy, který s ním dělá rozhovor, je to obyčejný středoškolák, co do školy moc nechodí, dělá modela, schází se s náhodnými muži a maluje (wtf btw). Noeru miluje jeho kamarád Chidori. Tenhle špatný film se nás snaží přesvědčit, že je značně hlubokým příběhem lásky chudáka trpícího Noeru či tak něco. Hluboký je asi tak jako kaluž, přestože se nás úžasnými citáty snaží přesvědčit o opaku. Nudné a otravné, navíc se špatnými hereckými výkony.

Tonari no Kaibucu-kun (2012) (seriál)

Mizutani Shizuku se pořád jen učí a baví ji to, její život změní Yoshida Haru, který se rozhodne, že je jeho kamarádka a že ji navíc miluje. Jeden z těch příběhů, kde mě hlavní hrdina vůbec a ani trochu nechytl, seč jeho příběh je smutný a dojemný a vůbec. Shizuku je fajn, příjemně mě překvapil Mitsuyoshi a stejně jako v manze se mi nejvíc líbí věčně se ztrácející Yamaken. Kresba celkem ujde, příběh není extra originální, ale přežít se to celkem dá. Každopádně tohle anime obsahuje jen část příběhu a netuším, jestli se chystá i zbytek. Pokud by vás zajímalo, jak to dopadne, můžete si konec dočíst ve stejnojmenné manze, která je taky víceméně fajn.

Hacukoi monster (2016) (seriál)

Jak to dopadne, když se zběžně podíváte na obrázek (ano, jsou tam nějací pěkní chlapci a dál whoo cares...), nepřečtete si, o čem to bude (přestože to obvykle děláte), ale máte pocit, že se musíte podívat. No, dokoukat tenhle skvost byl hrdinský čin a opravdu několikrát jsem přemýšlela, jestli to nevzdat, ale vytrvala jsem a rozhodně mám teď averzi ke slovům wiener a poop. Kaho je dcerka bohatých rodičů, což se v anime tedy víceméně nijak neprojevuje, a všichni na ni zřejmě byli pořád jen hodní. Načež se děvče osamostatnilo a hned v den stěhování ji málem přejede auto a to málem jen proto, že ji zachrání fešný mladík a vynadá ji. Mladá slečna je v šoku, ale ihned k němu zahoří pravou a nefalšovanou láskou a zeptá se ho, jak se jmenuje, na což ji hoch odpoví, že nemůže říkat své jméno cizím lidem (už v tu chvíli mi to mělo začít smrdět, ale ještě pořád mě to netrklo). O chvíli později se však Kaho jeho jméno dozví, protože bydlí ve stejném domě a Kanade dokonce souhlasí s tím, že s ní bude chodit, ovšem pokud ona bude chtít chodit s ním, až ho pozná. Ale protože je to pravá láska co hory přenáší, tak to středoškolačka zvládne, a začne chodit s páťáčkem, který vypadá na 20+, ale rozumem je rozhodně někde pod 10. Takže tohle je totální průšvih, tedy pro mě, příběh je shit a jedinou hvězdičku dávám za tu pěknou kresbu.

Kuroko no basket: Oshaberi Shiyokka (2012)

Speciální epizoda k první řadě anime Kuroko no Baske, kterou vlastně vůbec nepotřebujete kvůli ději vidět. Ale není žádný důvod se nepodívat, pokud máte Kuroka a jeho bandu rádi. Je to krátké a hlavně celkem vtipné a ke konci už je to totální bláznivina, která navíc obsahuje všechny moje oblíbence - ale jo, pobavila jsem se ;)

Kuroko no Baske: Baka dža katenai no jo! (2013)

OVA k první sérii anime Kuroko no Basket. Další utkání Inter High se koná v sobotu a kdo neudělá zkoušky a bude se muset toho dne účastnit vyučování, ten nebude moci hrát. Vypadá to, že jediný, kdo bude mít problém je Kagami, eso týmu, bez kterého si ostatní nedokážou představit další postup turnajem. Je tedy nutné přikročit ke krizovému řešení a zřídit Speciální vzdělávací tým Bakagami, ve kterém ostatní hráči doučí Kagamiho za zbývající dva dny vše potřebné k bezproblémovému projití testy. Nakonec se do akce dostane i speciální Midorimova rotující tužka a dojde i na slzy dvou členů týmu. Vysoce zábavný příběh, který krom speciálního hlídacího psa Tetsuya 2 obsahuje navíc i skvělý první opening druhé řady Kuroka The Other Self od Granrodeo.

Kuroko no basket - Season 3 (2015) (série)

Třetí řada anime Kuroko no Basket je stejně skvělá jako předchozí dvě. Stále hrajeme Winter Cup a jsme zvědaví, jak to s hochy dopadne. Všechno víceméně stejné plusy i mínusy, máme tu trochu míň zápasů, které jsou ale roztaženy do víc dílů. Mě osobně nejvíc dostával předposlední zápas, protože to byly fakt nervy :D čímž nechci říct, že ten poslední byl špatný, vůbec ne. Zase je tu málo Tetsuya 2, z čehož jsem smutná. Openingy a endingy fajnové, jako všechny ostatní. Co ještě říct, co už jsem neřekla u první a druhé série? Nic mě nenapadá, prostě všechny tři jsou skvělé. Ale pokud jste viděli předchozí, je jasné, že si nenecháte ujít finále a pokud jste je neviděli, je blbost začínat u třetí, takže asi tak.