8 MM (1999)

Nicholas Cage ve skvělé formě čelí nechutnému hnusu.

Podfukáři (2013)

Nebylo to špatné, ale přes svou snahu o bombastično, to pro mě byla opravdu jen snaha. Po tom co jsem zhlídla zhruba první půlku jsem si to nechala dobrý dva měsíce zahnít a vrátila se jen proto, že právě nebylo na co jiného koukat. No, Mark Ruffalo i Michael Caine to u mě mají dobrý. Ale přes všechno nemám ráda ženy s odrostlými vlasy, to mi ten konec trochu zkazilo.

Code Blue (2010) (seriál)

There are no miracles in the world of livesaving. I know that. There is no doctor who doesn't hope for miracles... Tři měsíce zbývají do ukončení speciálního programu leteckého lékaře, do kterého vstoupili čtyři mladí lékaři Aizawa, Shiraishi, Hiyama a Fujikawa. Doktor Tachibana přebírá učitelské místo uprázděné po doktoru Kurodovi. Aizawa odhaluje lži ve své rodině, Shiraishi nemůže zapomenout na zranění doktora Kurody a Hiyama se vrací zpět do služby. A taky samozřejmě zachraňují spoustu pacientů. Víceméně všechny klady první série a speciálu zůstávají. Veskrze sympatické obsazení také. Tomohisa Yamashita, Yui Aragaki a Erika Toda jedou na plné pecky. Pro příznivce lékařských seriálů jasná volba. Stejně tak pro fanoušky smutně se tvářícího Yamapiho.

Code Blue: Doctor Heli kinkjú kjúmei - šinšun special (2009) (TV film)

Mladí medici z helikoptéry vyrážejí k vykolejenému vlaku v Chibě. Pokračování stejnojmenného dorama z roku 2008, obsahující všechny jeho dobré vlastnosti. A navíc na začátku si Aizawa opět obléká tričko...

Code Blue (2008) (seriál)

Čtyři nováčci přicházejí na pohotovost leteckého doktora, všichni si přejí být tím nejlepším, létat s helikopterou a zachraňovat lidské životy v těch nejvypjatějších situacích. Příjemné dorama z nemocničního prostředí, které vás nezahltí lékařským žargonem a nepřipíchne na operačním sále a pro mě opravdu zajímavý přírůstek do sbírky seriálů s lékařskou tématikou. Rozhodný Yamapi, jemná Yui Aragaki,Erika Toda pomalu získávající svou jistotu a spousta dalších zajímavých a skrznaskrz sympatických charakterů. Dobrá hudba. Co víc si přát - no jedině snad, aby první díl nebyl jediný, který začíná tím, jak si Aizawa sensei obléká třičko :D

Smile (2009) (seriál)

This is a story of love and justice of a man who lived his life heroically... Vito je jedním z milionů hrdninů všedního dne, člověk co se moc snaží a přestože to má těžké, dokáže se usmívat, ačkoliv jeho úsměv není často projevem radosti. Silný příběh o diskriminaci v současném Japonsku s vynikajícím Junem Matsumoto v hlavní roli a neméně výbornou Yui Aragaki, která jako Hana-chan dokáže mluvit i bezeslov.

Buzâ bîto: Gakeppuchi no hîrô (2009) (seriál)

Naoki a Riko mají sen, několikrát se náhodně potkají, spřátelí a rozhodnu se, že se budou ve splnění svých snů podporovat. Do Riko se zamiluje Naokiho trenér a Naoki se chce oženit se svou přítelkyní. Romantické dorama z basketbalového prostředí s milými hlavními hrdiny a spoustou sympatických vedlejších postav. Rozhodně se mi začínají zamlouvat Saki Aibu, Shihori Kanjiya a Junpei Mizobata. Yamapimu tyhle obarvené vlnité vlasy opravdu nesluší a za ten hrozný fialový batoh jsem měla chuť mu dát pěstí, ale co už, stejně jsem si to užila :3

Ašita no Džó (2011)

Joe se toulá a dobře se umí prát a tak je jasné, že by z něj mohl být boxer a protože se po obdržené ráně dokáže brzy zvednout, tak i dost dobrý boxer. Osobně se mi líbí spíš tréninky než vlastní zápasy, protože mě moc netankuje, když si dávají přes hubu. Linka s bouráním slumů vyšla tak trochu na prázdno, stejně jako spousta dalších a tak tenhle film nakonec není tak silný, jak mohl být. Netradiční boxerský film, s dvěma kladnými hrdiny, žádná bombička, ale je tam Yamapi ;)

Puropôzu dai sakusen special (2008) (TV film)

Ken se opět vrací do minulosti, aby zachránil svatbu svých dvou přátel. V podstatě prodloužený poslední díl obsahující všechny ty skvělé věci, které byly v dorama a navíc se dozvíme, jak to všechno dopadlo. Rozhodně roztomilé zakončení.

Poslední slib (2010) (TV film)

Teroristi obsadí sídlo velké společnosti a požadují výkupné, uvnitř je více než dvěstě rukojmích, včetně pěti mladíků, kteří se tam toho dne dostali víceméně náhodou. Jak se postaví k nastalé situaci - stanou se hrdiny nebo se zachovají zaběle, přežijí nebo se jim stane něco nepěkného? Pět mladíků hrají členové oblíbené skupiny Arashi, což už samo o sobě v určitém smyslu odhaluje jak se bude film vyvíjet. Pokud nejstejejich fanoušky, nedělám si iluze, že budete z tohohle filmu nadšeni, v tom případě nedoporučuji. Pro fanoušky je to samozřejmě nutné vidět, a to i přestože to není žádná super kvalitka. V některých chvílích jsem se musela smát a taky je dost brzy poznat, že tam prostě něco nesedí. No, ale podívejte se, že ano, chlapcům to tam sluší.