Bohouš (1968) (TV film)

Kraťoučké horské drama z první cenové třídy pro všechny prátele bernardýnů.

Doktorka z Dixie (2011) (seriál)

Rachel Bilson je krásná, ale že by uměla léčit ji kromě diváků nevěří ani většina postav seriálu. Bohužel pro mě tam nemá vhodného mužského protihráče. Městečko BlueBell je prostě roztomilé a jeho obyvatelé taky. Je to komediální vztahovka a spíš oddychová, takže buďte v očekávání opatrní a doktorka z Dixie vás určitě nezklame.

Kráska a zvíře (2012) (seriál)

Než jsem se začala koukat, četla jsem si zde komentáře, které převážně nebyly k tomuto seriálu přívětivé. To mě ale neodradilo a protože mám ráda fantasy, detektivky a náhodou jsem měla chuť i na nějaký ten romantický cajdák, tak jsem to pustila. Detektivní příběh, kdy v půlce každé epizody už víte, kdo je vrah, pro mě jako fandu Hercula Poirota zrovna nebodoval. Jsou tu jisté nelogičnosti, ale celkově na sebe příběh celkem bez problému navazuje, což mi u některých seriálů schází. Muirfield a další záporáci jsou na to, co se o nich vypráví, dost nevýkonní. Ale láska Catherine a Vincenta je prostě epická a překoná všechno co se jim postaví do cesty. Jen jim chuďátkům někdo zprsknul jejich milostné scény - tak špatně natočené jsem už dlouho neviděla a u tohoto typu seriálů je to fakt epický problém (alespoň pro mě). Řekněme, že herecké výkony nebyly z nejlepších, ale přežila jsem. A herci byli fakt k sežrání - Kristin Kreuk jako Catherine krásná a mocinky hodná (i když možná trochu unylá), Austin Basis jako J.T. byl fajn, Max Brown byl jako Evan skvělý a vlastně jsem mu opravdu dlouho fandila, Sendhil Ramamurthy jako Gabe si mě překvapivě taky celkem získal. A nakonec proč vlastně na tenhle seriál koukat? No přeci kvůli Jayi Ryanovi aka Vincentovi, který je superhot, umí beast up a navíc má naprosto neuvěřitelý hlas (a kvůli kterému nakonec dávám lehce nadhodnocené 4 hvězdy).

Jak se budí princezny (1977)

Krásná romantická pohádka o Šípkové Růžence s nesmělým princem Janem Hrušínským a jeho nenažraným sluhou (výborným) Vladimírem Menšíkem.

Ať vejde ten pravý (2010)

Americký remake natočený dva roky po švédském originálu, dle zvláštní švédské knihy, kterou jsem shodou náhod včera dočetla a původně si myslela, že se jdu koukat na originál. Ne díky, Ameriko.

Interstellar (2014)

Interstellar byl jiný, než jsem čekala. Byl tam Matthew McConaughey, který byl méně otravný než obvykle. Byl tam Wes Bentley, což mě potěšilo. A přestože si myslím, že to bylo už před půlkou filmu, kdy jsem věděla jak to dopadne, stejně to bylo super :)

Lovci duchů (2005) (seriál)

Přiznám se, viděla jsem jen první díl a k dalšímu už se nedokopu. Horory nejsou moc můj žánr, efekty mě neberou, oba hlavní hrdinové sice hezký, ale ne dost zajímaví. Neurazí, nenadchne... a moc málo se teď nudim (až se jednou budu nudit víc, třeba na Supernatural ještě dojde).

Arrow (2012) (seriál)

Adaptace DC komixu Green Arrow, který jsem zatím nečetla. Děj můžu shrnout jako mix Batmana a seriálu Ztraceni (i když ne úplně taková šílená slátanina). Oliver Queen, fešný playboy miliardář, se po pěti letech po ztroskotání lodi vrací zpět mezi živé do města Starling City, které se rozhodl ve skrytu noci a své zelené kapucky chránit svými nově nabytými schopnostmi. Miluju tyhle superhrdiny, a Stephen Amell na to zprvu sice nevypadá, ale je to sympaťák každým coulem (stejně jako Arrow/Oliver). Zbytek jeho úderné skupinky a další vedlejšáci jsou taky super - miluju Emily Bett Rickards! Dvě dějové linky se protínají a dovysvětlují a o akci a (ne)čekané zvraty není nouze. A tak vrním blahem a čekám, kdy už konečně začne třetí sezóna!

Thor: Temný svět (2013)

Neurazí, nenadchne. Je tam pár dobrých vtípků, ale jinak všechno tak to trochu vázne. Jedině Thor tam má tentokrát lepší účes, ale na to se asi nikdo neptal...

Chirurgové (2005) (seriál)

Chirurgové vám příliš nerozšíří vaše znalosti medicíny získané na Pohotovosti nebo v Chicago Hope a podobných. Ukážou vám, jak jsou na tom doktoři se sexem (později s i přáteli a dětmi a když už ani to, tak se stane nějaká katastrofa, aby bylo o čem vyprávět). Ukážou vám, že pokud se při návštěvě lékaře (nedej bože nemocnice) nebojíte, je to velká chyba. Dokoukala jsem 9 sérií a to jen proto, že je to celkem dobrá zvuková/obrazová kulisa. Seriál, který (pro mě nepochopitelně) má zoufale nudnou (a otravnou) hlavní hrdinku Ellen Pompeo aka Meredith Grey. Zachraňují to pro mě zajímaví herci Sandra Oh, Patrick Dempsey, Katherine Heigl, Jesse Williams, Jeffrey Dean Morgana a Kim Raver.