Jókai ningen Bemu (2011) (seriál)

Milý příběh tří monster s dobrým srdcem, která se snaží rozluštit tajemství svého původu a co nejdříve se stát lidmi. Horor podle mě zdaleka není ten správný žánr, do kterého zařadit tuhle sérii. Bem, Bela a Belo řeší detetivní případy pomocí svých nadpřirozených schopností, v každém díle se alespoň jednou naštvou a přemění do své ošklivé podoby, které možná připomíná předlohu (netuším), ale rozhodně působí přešle časem, což bych především tomuhle dílku vytkla. Za zmínku stojí ještě jejich poněkud hloupější kamarád detektiv a celkem mě zaujala i Koharu. Popravdě nic moc jsem nečekala, ale nakonec se mi seriál dost líbil. Bohužel jsem ho viděla v dost špatné kvalitě, což mu na zajímavosti neubralo, ale jak moc velká škoda to byla jsem zjistila u následujícího filmu, kde jsem se jakože fakt kochala, aneb vypadá to, že stříbrnovlasé postavy jsou nejvíc i v dorama. A zapoměla bych dodat opravdu skvělý opening, na který jsem se vyloženě těšila a ending s konečně celkem fajnovou písní od KAT-TUN.

Ičipondo no fukuin (2008) (seriál)

Hatanaka má talent na box, ale závodí v muší váze, takže tenhle hubeňour, co má pořádný apetit, má pořád problém udržet svou váhu kolem 50 kg. Nikdy jsem se o box nezajímala a tak mi přišlo, že ho chudáka někdo musí zlomit nebo tak něco, natož aby někoho dokázal zmlátit - ale vzhledem k tomu, že tyhle kategorie existují, tak to asi možné je. Hatanaka je taky tak trochu idiot a když potká krásnou jeptišku sestru Angelu, na první pohled se do ní zamiluje a vlastně ho do určité chvíle ani nenapadne, že jeptišky nechodí na rande. Kame i Kuroki Meisa jsou hezcí a kdyby byly hlavní role obsazeny jinak, určitě bych musela o dost snížit i tak lehce nadsazené hodnocení. Další naprosto šílené jdorama, které sice není příliš originální co do zápletky, ale určitě má potenciál a já jsem se u něj chvílemi celkem nařehtala.

Sapuri (2006) (seriál)

Fuji zvedne ve vlaku zapomenutý zvonící mobil a tak se seznámí s Ishidou. O pár hodin později se setkají v práci, kam energický Ishida právě nastoupil jako brigádník a do (o pět let starší) Fuji se zamiluje. Celkem průměrná romantická komedie z reklamní kanceláře, která mě ale opravdu bavila. Kame v roli ztraceného štěňátka u mě opět boduje.

Tatta hitocu no koi (2006) (seriál)

Obrácená Popelka? Hiroto je chudý, Nao je bohatá, ale přece se potkají a dokonce i zamilují. Ona nediskriminuje chudé. On má otravnou matku a nekamarády, kteří obtěžují bohaté. Příběh, který všichni už několikrát viděli, romantická limonádička... ale nakonec proč ne, oddechnout od vážných témat a zamilovat se občas potřebuje každý. A Kame je prostě skvělý romantický hrdina (odpusťte, tenhle týden si nějak nemůžu pomoci :) a navíc běh mu jde :D Doporučuji všem romantikům či příznivcům Kameho nebo Haruky.

Prvních 100 (2014) (seriál)

Archa umírá a tak je nejvyšší čas na drastická opatření. 97 let po tom, co byla Země zničená nukleární válkou je 100 mladistvých "delikventů", čekajících na své osmnácté narozeniny s vyhlídkou popravy, tajně vysláno na zemský povrch, aby na vlastní kůži zjsitili, jestli je planeta opět obyvatelná... Tak začíná příběh jednoho z nejzajímavějších nových seriálů roku 2014. Je z produkce CW, což znamená že herci jsou hezcí (což je pro mě výhoda, jsem ráda, když je na co se koukat :), ale většinou taky dost sympatičtí, postavy uvěřitelně zahrané, nevyhneme se vztahovce a teenagerskému blábolení, ale podle mě v dost únosné míře. Ale přestože je z produkce CW, obsahuje dost opravdu nečekaných zvratů a je to hodně napínavé a návykové. Vřele doporučuji všem sci-fi/fantasy fanouškům s otevřenou myslí. 1. série moc dobrá, takový úvod do děje. Od 2. série, která je mimochodem výborná už v každé z dalších řešíme nějaký problém a tak koukání na světélkující motýly a podobných kratochvil ubývá. V současné době, i přes různé nesrovnalosti a podobné, máme za sebou úspěšných 5. sérií a další dvě před sebou.

Nobuta. O produce (2005) (seriál)

Shuji je ve škole populární, ale je to jedna velká přetvářka, ovšem ne že by neměl srdce na správném místě. Akira je jeho otravný nudící se (ne)kamarád. Když do třídy přijde Nobuko, spolužáci ji kvůli jejímu vzhledu a ušlápnutosti začnou šikanovat. A tak se Shuji s Akirou rozhodnou zakročit a Nobuko, nyní pod přezdívkou Nobuta, se stane jejich tajným projektem přeměny na oblíbenou dívku. Nenechte se mýlit, sice to tak na první pohled nemusí vypadat, ale Nobuta wo Produce je zatraceně příjemná ztřeštěná komedie a hlavně příběh o opravdovém přátelství. Hlavní herecký trojlístek Kame, Yamapi a Maki mi značně sedí, jsou k sežrání a hodně uvěřitelní. Hlavní hudební motiv Gakkou no Okujou de a píseň v závěrečných titulkách Sheisun Amigo v podání Kameho a Yamapiho jsou skvělé. Dále (pro hladovce) existuje přednobutovský speciál, kde spolu Kame a Yamapi soutěží o nejlepšího producenta. Nobutu jsem zkoukla v rekordním tempu, bylo to skvělé, určitě se někdy podívám znovu a každopádně doporučuji.

Mgr. Radovan Kaluža (2011) (studentský film)

Promarněná příležitost jak natočit něco opravdu zajímavého o někom "nevšedním". Na studentský film to nebylo špatné, ale tenhle styl dokumentu mi fakt nesedí.

Jamato Nadešiko šiči henge (2010) (seriál)

Japonské dorama je pro mě kapitola sama o sobě. Nejde ho smysluplně porovnávat v podstatě s čímkoliv jiným. Je to prostě přeplácané, a taková naprostá šílená blbina, že to nejde. Tedy alespoň to co jsem zatím viděla a YNSH není jiné. S původním příběhem z mangy to nemá moc společných bodů, chlapci jsou krásní (a oproti anime musím přitakat, že 50 % chlapeckého osazenstva fakt beru) ale Sunako je trochu moc uťáplá. Ale všechno se dá přežít, a i když je to fakt hrozná šílenost, stejně jsem si nemohla pomoc a dost jsem ho zhltla.

Jamato nadešiko šiči henge (2006) (seriál)

Přiznávám bez mučení, těch pět hvězd je nadsazených. Není to tím, že by kresba byla výjimečně skvělá - není, vlastně mi tohle pojetí ani moc nesedí, krom chybíka Sunako, která je naprosto neodolatelná :3 Když to vezmu kolem a kolem, díly jsou tak krátké, že se tam skoro nic nestane, chlapci mi nepřijdou zas tak úžasní, jak o nich všichni mluví... Ale tohle anime má pro mě určité kouzlo (možná je to tím, že manga patří k mým oblíbeným) a neskutečnou energii a tak mám chuť stát se na chvíli Sunako a zmláti Kyoheie :D Postava Sunako je v podstatě mou nejoblíbenější ženskou hlavní hrdinkou mangy/anime, protože to není žádná slabá nemohoucí květinka.

Vampire Knight - Guilty (2008) (série)

Přiznám se, jsem Guilty! Po pár letech opět koukám na anime a úplně náhodou na tohle, společně s první sérií jsem to zmákla poměrně rychle. Příběh není z nejoriginálnějších, animace z nejlepších, některé postavy jsou na pěst. Ale není to špatné, to vůbec ne. A navíc Zera nejde nemilovat :3 Takže udržuji hodnocení z roku 2008 od první série, tři hvězdy si určitě zaslouží.