Lovec vetřelců (2003)

"Hej, hoši, včera jsem viděl supr biják. Jmenoval se Vetřelec. Znáte to?" -"Ne, Rone, povídej nám o tom". -"No to je prostě taková ultrazabijácká příšera s protáhlym ksichtem a dlouhym vocasem." - "No wow!" - "No a tak mě napadlo, že bysme ho mohli skřížit s Predátorem a..." - "Počkej, kdo je Predátor?" - "No to je další ultrazabijácká příšera, s cool tykadýlkama u huby, nemytejma dredama a s tělem namakanym z posilovny." - "Ahá." - "No a tak mě napadlo, že bysme je skřížili, uložili do tajemný schránky, která vysílá tajemnej kód. Pak by tu schránku někdo našel, otevřel, a zkáza lidstva by byla dokonaná!" - "No a máš na to prachy?" - "No moc šlupek nemám, ale stejně bude ten příšerák v záběru 7 sekund a pak ho rozstřílíme na kusy, ha, to bude prča, takže víc peněz stejně nepotřebujem." - "Tak jo, ale kdo vyluští ten kód?" - "No co třeba James Spader, ten přece umí luštit tyhle vesmírný křížovky!" - "Tak jo, to je supr nápad!." - "No a nakonec mam schovanou supertrikovou scénu, bude to vypadat jako polární záře, a nikdo v ní nebude moct chodit! Jenom James samozřejmě, on bude takovej inteligentní nadčlověk." - "Tý voe, to je geniální! A jak to chceš nazvat?" - "Hoši, vidím to napsaný zlatým písmem na Hollywoodskejch koberečcích: Lovec vetřelců." - "To je hůstý! ... No ale počkej, dyť jsi říkal, že bude jen jeden!" - "No to jo, ale to nikdo neví." - "No a jak toho vetřelce bude lovit?" - "Nebude ho lovit." - "Tak proč se to jmenuje Lovec vetřelců?" - "Protože až tenhle název každej uvidí, požene se na to do kina jako divej!" - "No když myslíš." - "Jasně, hele, zavolej Jamesovi, že má roli. Jdem točit. Máme na to 2 dny i s postprodukcí, tak se hejbejte!" ........

Boxer (1997)

Ve svém středu sice mírně zaškobrtává, nicméně stále se jedná o velice nadprůměrné politicko-sportovní drama, zaměřené z větší části na jednotlivce.

Strážci - Watchmen (2009)

Snyder si mě opět získal, neselhal ani na jedné frontě. Příběh je naprosto srozumitelný (konečně od Snydera pořádný příběh), i když hodně využívá flashbacků a různých dějových linií. Postavy jsou každá jiná se svým vlastním charakterem, navíc perfektně zahrané pro mě téměř neznámými herci (Snyderova výtečná schopnost vybrat si odpovídající aktéry). Když dojde na akci, se kterou se to tu naštěstí nepřehání, je bezchybná (další Snyderova výtečná schopnost), vizuál je ohromující (nechci se opakovat, ale další Snyderova výtečná schopnost) a hudba spolu se známými songy taktéž perfektní. Námitky nemám žádné, Watchmeni mě naprosto uhranuli, doznívají ve mě ještě teď. Vždy jsem říkal, že nikoho by žádný film neměl nijak ovlivnit, každý má mít svůj názor a ten si hájit a že filmem číslo jedna pro něj má být ten, který se do jeho názorů trefí. U mě to splňují právě Watchmeni, jejichž první místo v mé TOP10 je neotřesitelné. PS: Mimochodem, Moore by měl Snyderovi poděkovat, jelikož filmové zpracování dokonce předčí originál (neoddiskutovatelné kvality), vylepšuje jej.

Beowulf (2007)

Tady se Zemeckis moc nepředvedl. Bojové scény sice jsou krásně brutální a mají spád, jenže tyto jsou slepeny příběhem, který je velice nudný, je vypravován postavami, jejichž charaktery vás nijak nepohltí a bude vám jedno, co se s nimi děje. Vše je navíc od konce první třetiny příběhu jasné dopředu a vám tak nezbyde nic jiného, než jen se kochat sem tam krásnou grafikou, což je tedy hodně málo. Navíc, co se týče animace a použitých technologií, je vidět, že Zemeckis je pouze hračička, nikoliv objevitel jako Cameron. Cameron při potřebě vymyslí něco nového, Zemeckis využívá pouze toho, co má a je mu jedno, jak to bude ve finále vypadat. Když před lety nechal Jackson po koních dupat Olifanty a nechat je unášet Nazghúly na jejich létajících monstrech, vypadalo to naprosto reálně. Tady Zemeckis koně nechá pouze běhat a vypadá to naprosto směšně. Ještě horší to je s mimikou obličejů. Glum s King Kongem byli živí, v Beowulfovi je každý jakoby skleněný, bez emocí a života. Nejsem hnidopich, kterému by záleželo na vizuálních efektech, ale pokud jsou stěžejním bodem filmu (zde to opravdu není příběh či akce), musí to být blízko dokonalosti, aby zážitek neutrpěl žádnou újmu. Zemeckis chtěl pravděpodobně udělat krok dopředu, místo toho udělal krok zpět. Škoda.

Bojová akademie (2006) (pořad)

Pár chybek by se našlo - někdy je prezentováno příliš málo argumentů k potvrzení něčeho a působí to odflákle, ale to naštěstí jen v několika málo případech. Jinak se jedná o velmi zajímavý dokument, který potvrzuje fakta a odhaluje pravdu o mýtech lidského těla použitého jako smrtící zbraň. Je jedno, jestli použijete odrovnávající ránu boxerskou pěstí, hrudní koš lámající koleno bojovníka Muay Thai nebo trefíte chumel nervů s paralyzující přesností ninjy. Vždy způsobíte, že protivníkův mozek pod přehršlí informací (bolest) s alarmující rychlostí provede "shut down" celého těla. Celý tento proces můžete sledovat ve 3D animacích, které detailně ukazují, co se právě děje jak v těle útočníka, tak v těle zasaženého. Dostanete i přirovnání k silám, které jsou dosahovány při crash-testech osobních vozidel. A nebudete se stačit divit.

V Bruggách (2008)

Ze začátku se toho moc neděje, nicméně je sranda poslouchat Farrelovy dialogy. Potom se začne vlak pomaličku rozjíždět, až na konci zastaví v krvavé lázni. Kvalitní směsice černého humoru, thrilleru a dramatu. A Bruggy jsou docela hezké.

Yes Man (2008)

Určitě hodně pozitivní film a po dlouhé době také neanimovaná komedie, u které jsem se od srdce zasmál. Carrey byl určitě podmínkou pro tenhle film, Deschanel ne, ale koneckonců sem padla jak pověstná prtel na hrnec. Příběh příjemně plyne, nedává šanci nudit, a tak jediné, co zklame, je......nic mě nenapadá...

Tropická bouře (2008)

Skvělé gagy a odkazy slepené nudou. Bohužel.