Legenda o Tarzanovi (2016)

Tak nějak tu nic pořádně nefunguje, film si pozvolna plyne, až je najednou konec. Žádná pořádná akce, žádný pořádný záporák (sorry, Chrisi), ani hlavní hrdina nezaujme. Funguje tu vlastně jen Margotka. Zbytek na jedno skouknutí neurazí.

Štěstí (1998)

Velice chytře napsaná taškařice o rodině, s jejímiž členy a jejich okolím bloumají roztodivné úchylky. Parádně zahrané (Hoffman, Baker), příběh bohužel nikam nevede. Režisér nám tak aspoň nakonec dopřeje kapičku štěstí.

Kon-Tiki (2012)

Vizuálně úchvatné a nenudící, přesto jsem po hodině zapomněl, že jsem to viděl. Nejspíš je to absencí boje člověka s přírodou, který byl nahrazen melodramaty. Herecky se však zadařilo, a tak všechny tyhle blbosti jsou aspoň uvěřitelně zahrané. Promrhaný potenciál na druhou.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Eastwoodem perfektně zpracovaná šaškárna, kterou si tehdy ouřadové dovolili zinscenovat. Přistání na Hudson River viděné z několika pohledů byl výborný tah, divák tak má možnost analyzovat sám, každopádně stále musí kroutit hlavou nad absurditou vyšetřování. Eastwood zasluhuje pochvalu za téměř nulový patos, žádnou nudu a napínavou akci, I když samozřejmě každý ví, jak dopadne. Na výbornou je i casting. Nejen Hanks, ale i Eckhart a Anna Gunn. Ta ženská hraje ty sviňuchy tak dobře, že bych jí s chutí vždycky dal pěstí.

Mělčiny (2016)

Nasraný žralok, pěkný boobák ve formě Blake Lively a slušná porce napínavých scén. Každopádně ještě tak minimálně polovina stopáže je prázdná jako mozkovna feministky, takže se Serra toto pokouší nahradit zpomalenými záběry na přírodu. Stejně to ale nudí. Kombinace 127 Hours a Jaws se tedy nekoná. Bod za Stevena Seagulla.

Warcraft: První střet (2016)

Ač světem Warcraftu absolutně nepolíben, tento film mě mile překvapil. V přehršli jmen, názvů a schopností se po chvíli dalo orientovat (i když si teď vzpomenu maximálně na fel) a povrchní příběh o migrantech, kteří přivítají do cizí krajiny a chtějí ji vyplundrovat tak, jako svoji zemi, často nabídne i ucházející akční scény a parádní vizuální zpracování. Orkové vypadají z počátku jako nepřemožitelné beef-busy, ale po chvíli ztrácejí svůj respket, když jim prdel rozsekají homodějové v lesklém brnění (Travis Fimmel i Dominic Cooper jsou velké castingové přešlapy) a skinny-fat kouzelníček (Ben Schnetzer též není castingová výhra). I tak je to ale zajímavý start nové ságy, od které však nečekejte LOTRovskou propracovanost příběhů a charakterů.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Z X-menů se bohužel v posledním díle stali další Avengers. Jediným cílem je destrukce, vývoj postav neexistuje (Jean Grey...), situaci zahraňují (jako vždy) Magneto s Xavierem, Quicksilver a Wolverine (opět dokazuje, že jeho postava potřebuje nefalšované Rko). I záporák je avengerovský - umí všechno, je nesmrtelný, ale na konci je slaboučkej jako nemluvně. Příště by si taky všichni měli nastudovat, co všechno už se v rámci X-menů natočilo (že, pane Singere?). Magneto tady hýbe s magnetickým polem celé zeměkoule, ale v období první trilogie už na to tak nějak pozapomene. No, celá sága dostala docela na prdel, je z toho pěkně zamotanej slepenec všeho. Stále to ale není nuda.

V zajetí démonů 2 (2016)

Opět výborná a hutná atmosféra, spousta scén vás donutí nedýchat, jenže tentokrát je to využívání všech možných klišé nudnější, ještě méně originálnější a zamrzí i nadužívání CGI (ten panák je k smíchu). Ale pokud se chcete jeden večer bát, není to špatná volba.

Kniha džunglí (2016)

Děti tohle zákonitě musí nadchnout. Spousta dokonale naanimovaných mluvících zvířátek a ... a dál už nevím. Pobíhá se tu po džungli a najednou je konec. Chybí jakákoliv přidaná hodnota, díky které by film zůstal v paměti. Samozřejmě kromě již zmiňovaného CGI. Forma pohltila obsah. Ale na promítání s dětmi lze samozřejmě účast doporučit. Tu hoďku a třičtvrtě budou zticha.

John Wick (2014)

Takhle měla vypadat filmová verze Maxe Paynea. John Wick je pro mě stejným oživením žánru, jako byl Raid pro close combat akčňáky. Produced by Eva Longoria???