xXx: Nová dimenze (2005)

HUPS! Kopněte mě někdo prosím!nebo víte co, kopněte někdo ty tlustý děduli co odsouhlasili natočení tohoto filmu. Taky nezapomeňte kopnout scénáristu a můžete rovnou očistit botu o herce a režiséra. Tento film, jako pokračování XXX s Vin Dieslem působí jako "víc peněz+ víc X= lepší film ", ale to opět neplatí. Jednička byla kravina, nebudu tady nikomu patlat med kolem pusy, ale v jedničce šlo jen o Vin Diesla a vše okolo byli kraviny naskládané na sebe(viz. koment u XXX). Dvojka je o černochovi co musí vzít jistou prácičku, aby zachránil dobro našich Spojených států Amerických. Menší spinkutí, spojené s "menším" příběhemo minulosti hlavních postav, nějaké to drahé auto a tunning podle vzoru Fast and furious a v neposlední řadě nějaká ta ženská. Celé to působí jako přehypované sólo pro "dalšího z těch tvrdejch černejch hochů". Ti američané jsou nepoučitelní. Lee tamahori dostal spackaný scénář, jednoho dobrého herce(ne Ice Cube to není :-)) a pár milionů na triky. To co však předvede v posledních minutách filmu je do nebe volající a připomíná mi to Torque ohnivá kola. Raději si bežte koupit lístek na tunning party a nechodte na takové béčko :o)

Prázdniny pana Hulota (1953)

Nuda. Tati mě fakt totálně míjí svým humorem, to je již druhý pokus. Nevím kde je chyba, ael snad se to povede příště ;-)

Škola pošťáků (1947)

Sakra něco mi v tom chybělo. Humor pana tatiho mi nějak nesedí a nebo jsem neměl náladu, ale to je vedlější :-) neodsuzuji, ale tentokrát mě to nebralo :o)

Tenkrát na Západě (1968)

Pravému milovníkovi filmů a hudby v nich musí ukápnout nejedna slza po skončení tohoto DÍLA. Natočená a nahraná fantazie, která se vryje do mysli diváka a už ji nepustí. Podmanivá, nádherná, přesně trefená hudba pro spageti western. Vidět herce jako Henry Fonda a Charles Bronson v tomto skvostu je něco úžasného. Geniální trio scénáristů Dario Argento, Bernardo Bertolucci a Sergio Leone vytvořili skvost, který nikdy nezemře a svou krásou předčí životy všech tří legend. Krásná Claudia Cardinale jen dokresluje dokonalou atmosféru a svět Sergia Leoneho, mistra špageti ěesternu a italského režijního guru. I přesto, že má přítelkyně při tomto filmu usla a nakonci se divila co se mi na tom líbí , nejde než dát 5*. Závěrečná scéna s opět dokonalou hudbou a zjištěním "Kdo sakra jsi?"je jedna z nejlépe gradovaných scén, díky které je film o mnoho působivější a tajemnější. Nejlepší western všech dob...a já smekám mistře Leone a mistře Morricone.

Křižovatka smrti 2 (2001)

Dvojice Chan-Tucker je překvapivě docela fajn. V ideálním případě bych viděl hláškujícícho Tuckera neustále jen stát a sledovat všude kopajícího Jackieho, který se neusměje. Občas je mit o splněno a mé srdce plesá, občas není a má nechuť ke klaunovské póze Jackieho se vrací. Jen nechápu, že když ve dvojkách má být všeho více, proč akce je tu méně a povídání naopak víc. Opačně by to nejeden divák jistě ocenil.

Bohové musí být šílení (1980)

Primitivní zábava co nudí ... Tento ohraný "němý" film už v našich televizích běžel tolikrát, že ho nemůžu ani vidět. Sorry Xi, ale už jsi out... :-)

Mutant (1995)

Obsazení tohoto filmu mě neuvěřitelným způsobem zarazilo. Ben Kingsley, Michael Madsen, Alfred Molina a Forest Whitaker to je skupina herců, kteří dokáží táhnout film, ale jen když to není horor... Krásná blondýnka/ modelka/herečka Natasha Henstridge se snaží jak mlže a ukazuje skoro všechno, ale nestačí to. Škoda nevyužitého potenciálu. Chvílemi dobrý, ale většinu času podprůměrný horor.

Tlumočnice (2005)

Slušný thriller, o kterém všíchni básnili avšak nesplňuje má očekávání. Nejdříve bych se věnoval průhlednosti hlavní postavy Nicole Kidman. Asi mám se Seanem Pennem podobné myslení, ale téhle "krásce" jsem nevěřil od začátku a asi od půlky filmu mi byl konec jasný. Což je velká škoda. Film vypadá ze začátku zajímavě, ale brzy se vytratí očekávání co se stane další vteřinu, které se rozbíhá zase od půlky filmu. Taková to sinusojda jde celým filmem a bohužel snižuje jeho hodnocení. Jde o slušný thriller, jak všíchni rádi říkají, ze staré školy, ale to už nestačí. Průhlednost scénáře a odsouzení dobra/zla spojené s hromadou lidí, kteří se jen "projdou" filmem a zpola nakouslá lovestory(tu si mohli odpustit, už jen ten přebytek melancholie a smutku hlavní hrdinů je trochu až moc :-)). Sean Penn není v tomto filmu takový zázrak jako ve 21 gramech a Nicole taky neodvádí zrovna herecké vystoupení ala Dogville. Herci zahráli průměr a dostali své miliony. režisér natočil odpovídající drama a určitě si tento film na sebe vidělá a ponaučení? Nevěřte lidem co rozumí víc jazykům :-D

Femme Fatale (2002)

Opravdu ubíjející film, který mě zklamal v každém ohledu a nudil jak to jen šlo. Kdyby tam nehrála Rebecca asi by se tam nedalo na nic dívat. Tentokrát se Brian De Palma do mého srdce netrefil, ale spíše se snažil o mou smrt. Uf naštěstí se mu to nepovedlo :-). Čím starší De Palma je tím horší, či spíše tím podivnějši, filmy tvoří. Ne, že by si dědula nemohl ke konci své tvorby trochu extravagantně zaexperimentovat, ale všeho moc škodí a jméno režiséra, jednoho herce a jedné modelky film neudělá. A kdo vidí v tomto filmu 5* geniální mistrovské dílo ... Ten už asi taky má problémy s věkem :-)