Princ z Persie: Písky času (2010)

Zfilmování této pc hry se opravdu povedlo. Po všech stránkách dobře zvládnutá práce. Od obsazení herců, (Jake Gyllenhaal coby herecký "chameleón" vyniká snad při jakémkoli žánru, taktéž dobrá záporná role pro Bena Kingsleyho), přes svižný děj plný zvratů, až po drobnosti jako jsou pěkné herecké kostýmy. Jelikož zde nemám podobný film na toto samé téma, s nímž bych to porovnal (i když bych víc podobných uvítal), dovolím si dát plné hodnocení.

Odebrat z přátel (2014)

Dvě hvězdy za to, že jsem čekal jak to dopadne. Rozpočet se nejspíš zaplatil z "product placementu", a určitě se to vrátí. Nicméně film nebyl můj šálek čaje. Nuže je vidět, že přátelství si občas vybere svoji daň. No snad nás ušetří dalších případných dílů, aby to nedopadlo jak s Paranormal activity.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Ač by se z toho určitě dalo vytřískat mnohem víc, tak si hned povíme co rozmlátilo tenhle film. Na začátek si vezmeme roztřesené akční scény, při kterejch chytám epileptickej záchvat, celkem špatnýho záporáka (vesměs špatně napsaná role) co potřebuje všechny trumfy a pomocníka aby někoho dokázal zabít a když se ponořím do děje filmu, tak i to, že když se lidi chtěj dívat na "skutečný zabijáky" tak na jednu stranu to je cool a hustý a na druhou stranu je sere, když jim někdo v televizi řekne jaký to jsou úchyláci, že se na to dívaj a ještě to platí. Bylo by toho víc, ale proč si kazit zážitek z ... tohohle, no film to asi není.

Osm hrozných (2015)

I přes tu utahanou stopáž dávám za 4 hvězdy. Proč? Co se mi na filmu líbí je, když si divák může vybrat sám jaké postavě bude "fandit" a není mu nějak podsouváno co a jak a aspoň na konci filmu si shlédne svůj úsudek. :-D I když to měl být i western, tak mi čekání na rozuzlení filmu nepřinesly přestřelky mi kovboji a indiány, nýbrž celkem povedené dialogy. Co film dále vyzdvihuje byl výběr herců a co naopak shazuje, nechat je zavřený asi dvě hodiny v ňákým srubu. Sice film měl 3 hodiny, ale když odmyslím, úvod, než se tam dostaly a závěrečné titulky ... tak asi tak. Jinak nemám co víc vytknul, vcelku jsem se bavil.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Je to ten typ filmů, u kterých mi stačí, když si ho pustím tak jednou za rok. Přijde mi divný, když je hlavní myšlenka filmu roztahaná na 2 a půl hodiny a jinak nic zvláštního se tam neděje. Určitě se z toho dalo vytěžit mnohem víc, než jen pomsta, nebo alespoň zkrátit stopáž, aby se u toho divák tak nenudil a nevylil si pití do klína. Nu což, bylo to zakončení roku a doufejme, že ten příští filmový bude lepší. Za mě 3 hvězdy.