X-Men: Dark Phoenix (2019)

Skvělé podání vývoje jedné z nejmocnějších bytostí (kosmické entity) Marvelu. Už se moc těším jak (zda) zakomponujou Phoenix do universa. Leč, snad to neodloží. Bylo by fajn vidět ve filmu (filmech) různé stádia Phoenix. No ... snad se k tomu jednou dostane :)

John Wick 3 (2019)

Excelentní nářez, jež nemá obdoby. Dozvěděli jsme se mnoho i o historii High Table. Perfektní choreografie různých technik boje, dialogy, nic navíc ... žádná vata. Skvěle propracovaná organizace podsvětí , jak potetovaný šik sekretářky zaznamenávaj statusy žoldáků ;D Byla vysvětlena i historie spolku High Table (skoro mi to připadalo jako parta assassínů "hra serie AC" :). Padesátiletej Keanu si je tam všechny podává. Propíchnutí oka mi trochu připomnělo stejný záběr v Hell fest: park hrůzy. "John Wick excommunicado". Zkrátka akce od začátku až do konce, zaslouží si pokračování.

Avengers: Endgame (2019)

Zakončení jedenáctileté ságy proběhlo s veškerou parádou. Není proto divu těch tří hodin. Snad se náboj této super podívané přenese i do čtvrté fáze, která doufám nebude poslední ... :-)

Hellboy: Královna krve (2019)

Bomba zážitek, který posouvá příběh i akci "rohatého" hrdinu na novou, lepší úroveň. Na výbornou se povedl jak dabing tak masky, ty jsou rozhodně bezkonkurenční. Parádně si tu našli svůj prostor všichni představitelé jak hlavních, tak vedlejších rolí. Bylo i znát ta "příchuť" studia Lionsgate, aneb krvavé to bylo dosti :)

Shazam! (2019)

Prvních a posledních dvacet minut je fajn. Zbytek se nepovedl. Toť smutné, slabé. Škoda, asi nejsem cílová skupina.

Captain Marvel (2019)

Celkem fajn Mar-vellovka, která dovysvětluje některé zatím chybějící informace. Dává trochu náhled jakou scénou asi budou začíant A:endgame a podle AE plakátu vypadá, že bude mít spíše podpůrnou než hlavní roli, ale nepředbíhat. Za 43 dní se vše dozvíme :-) (ta třetí hvězda je pro Ursulu Brauner a Marka Hardena, jež jsou v titulcích uvedeny jako "cat trainers". No a starat se a vytrénovat takovouhle "obludku" to je tada mega výkon.)

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Opravdu návykovej seriál. Zvlášť když to pokaždé vypadá jak tu jednou je ve výhodě L a jednou Kira. Příběh samotný je velice originální. Zatím koukám na 10 díl, ale chci to zhlédnout vše. :D

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Boží podívaná, která s každým dalším dílem zraje jak víno. Konečně tu byly strany tak propletený, že je těžší určit kdo s kým, a všude :) Super podrazy, bojovky (kdy se jelo na doraz), hudba, záporáci, prostě vše. Sice to nemá mld. tržby , ale na to se nehraje. Důležitější je zážitek a ten to ve mě zanechalo, a to skvělý.

Logan: Wolverine (2017)

Je fajn že se najdou i tací co si dovolili dát 2 a méně hvězdy jako já. Prostě je to hodně přeceňovaný snímek, který hodnotím jako samostatný a nehodí se dávat lepší hodnocení jenom kvůli předešlým filmům.