Circle: Uzavřený kruh (2017)

No tyvole, dost šílená nalevárna, jejíž obavy vychází z následku a ne z příčiny. Chceš vidět o čem film je, koukni na posledních 5 min, vše ostatní je jen vata.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Taková dlouhá natahovaná nuda. Celkem nechápu ten dodatek (nájemný vrah), ba ani subžánr "mystérie" do toho to má sakra daleko. Naivka pozná jaký to je dělat křoví pro vendetu, aby to bylo právně podchycený a byl srovnán morální aspekt. Prostě chujovina na n tou, která si nebuduje žádný příběh a ještě se opovažuje o druhý díl.

Black Panther (2018)

Děj dalšího komixu se nám přemístil do středu afriky a tentokrát je to fakt síla. Po zmařeném thorovi 3 se kvalita sune vzhůru, bohužel je zde zase chybně pojat pokus smysl o humor, který opět nefunguje. Další výtka se týká bojové choreografie, která je zmařena rychlým střihem a roztřesenou kamerou, takže z toho fightu je vidět jetel. Co se týče děje, většina mezer děje byla vysvětlena a uvidíme kolik prostoru dostane panther v IW. pokud se nebudu zamýšlet nad dějem, ... dalo by se namítnout, že ... ale to je jedno.

Jigsaw (2017)

Předchozích sedm dílů bylo super ... mělo to myšlenku, napětí, zvraty, (skvělou) hudbu a směr. Tohle se jaksi vymyká všemu. Bohužel směrem dolů. připadá mi to jako díl sám o sobě a do předchozích dílů to jaksi nezapadá (snad ani dějově, ale nevím ke konci už jsem koukal jen na půl oka tak nevím). ---SPOILER--- čekal jsem návrat některých (ne jen jigsaw) postav. Ale jak píšu, pořádně jsem to nedokoukal, páč děj byl plytký. Takže snad se tam někdo dříve známý mihnul. ---Spoiler--- Bohužel jen 2 (cákance krve). Třeba si s tím tvůrci "příště, bude-li jaké" vyhrajou více.

Thor: Ragnarok (2017)

MCU se nám rozrostl o další film a i když to nebyl zas až tak skvělý počin, dalo se to. 130 minut děje nám vyplňuje místy dobrá akce a místy chabé pokusy o vtipy. Snad nám příští rok nabídne trochu lepší "komixovky". Zavzpomínám-li jak fázi 1 odstartoval Iron-man, pak dnešní marvelovky působí jaksi měkce. Snad by to chtělo vždy točit dvě verze (pro děti a dospělé). Pokud by měla čtvrtá fáze podle "Marvel wiki" trvat do 2028, jistě se tam najde pár pěkných kousků. Uděluji Thorovi III --- 3,5 hvězdy.

Spider-Man: Homecoming (2017)

lepší 2,5 hvězdy. film se začíná rozjíždět až ve druhé třetině filmu. ale co čekat když tam má bojovat čtrnáctiletý spider-man s nějakým důchodcem. třeba další díl bude ("ten years later") a bude tam i nějaká akce. kdyby tam nebyla ta zbytečná vata tak to má zhruba půl hoďky. :)

Neporazitelný: Návrat krále (2016)

Mínus jedna hvězda za málo propracovaný děj, mínus jedna hvězda za eng dabing s ruským akcentem (to jako fakt!!), mínus jedna hvězda za hloupý protivníky. Zbývá jedna hvězda za Adkinse a jedna za konec (snad nebude další díl).

Wonder Woman (2017)

Příjemné překvapení s epickým finále.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Velmi zdařilé pokračování plné zvratů a velmi vtipných hlášek, které se více než dost vyrovná svému prvnímu dílu. Je fajn, že tvůrci dokázali rozložit stejná množství akce a vtipů do předem správných míst. Tudíž si lze jen vychutnat další výbornej střípek té ohromné mozaiky, jež se "brzo" :) odhalí.

John Wick 2 (2017)

Film jako takový je excelentní, jenom s těma rusama už to začíná být ohrané.