My (2019)

Opět se stalo to, že trailer navnadil. Nicméně výsledný počin vyšel tak naprázdno, že se v tom vákuu všechny prvky co dělají horor hororem rozutekly na všechny strany. Dokonce i to klasický hororový pravidlo -  hlavně se nerozdělovat !!! - vylítlo do pryč. Kdo by to řekl, že se tu vyskytne i pěkných pár komediálních scén (teda aspoň mě to tak připadalo).

Rychle a zběsile 9 (2021)

Absurdnost se posunula na další úroveň. Bejt tohle parodie, mohlo to být snesitelnější. Takhle se chyby zase opakují. V hlavní roli zase zářivé tričko Doma (které má snad od dětství), zase  milion + jeden náboj co nikoho netrefí (včetně hloupých střelců), zase oživování postav a v neposlední řadě zase vysílačky u huby (který se asi nezbavil jen Tornero). Přepálená stopáž je už jen asi mouchou na dortě. Snad menšššší plus je, že jsme se kromě věčně opakované návštěvy Tokia, Londýna a LA juknuly do Gruzie. Patrně se další díl promění v Hvězdné války, no snad to budě nějak navazovat...

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Ani tohle nijak zvlášť nevyšlo. Trailer navnadil, ale pak ... První polovina taková no ... volovina :) Postavy mi přišly takový trochu arogantní. A na to, že by se tady mohly CGI pořádně vyblbnout, tak jako divák si nemám co užít. Párvteřinový sekaný záběry. Všechno rychle a než se rozkoukám, hned další. Děj taky jakš takš slabší, ani moc nevím proč Strange to všechno dělal, teda jako ... ale no nic. Až v druhé polovině, jak kdyby se toho chopil někdo jiný. Delší, klidně i panoramatický záběry, aby bylo znát proč to stálo 200 mega :) A to eRko, krev už to moc nevytrhne. Prostě Marvel ve čtvrtý fázi jenom klopýtá, no snad nepadne na pusu.

Čas (2021)

Na první podívání to ušlo ale to je vše. Spíš kdyby byl film takový že by se vzalo posledních 10 - 15 minut jako začátek a teprve potom by film pokračoval, bylo by to jiný. Budu si myslet že komiksová předloha byla zajímavější a do filmu dali to na čem se ve studiu dohodli. Ani tomu nepomohl český název pro film, v těhle věcech už by se někdo měl zamyslet :)

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Nevím. Pro mě to všechno asi skončilo Avengers: End game, ale doufám že to tak nebude. Asi proto už mě to tak nebere. Moc nerozumím proč se to jmenuje "deset prstenů" a proč ne "deset náramků", "deset čehokoliv"? To si asi ještě musím někde dohledat, nebo to bylo řečeno ve filmu a já to přehlídnul. Jinak jo, dialogy byly fajn, CGI zapláclo hluchý místa a budu doufat, že v akčních scénách se šeřilo s lany :D.

Daredevil (2015) (seriál)

Není divu že seriál má jen 3 série. První byla téměř skvělá taky proto alespoň ty tři hvězdy. V druhé sérii byl tahoun hlavně Punisher (jo a pak jak se tam mihnul i Stick, Elektra to spíš pohřbívala), no a u té třetí mě potěšilo, že to končí. Stejně jak recenzují ostatní ty dlouhé, zbytečné dialogy byly ubíjející. Inteligence postav s každou další epizodou klesala a bylo do očí bijící jak se 50 minut nic nedělo a pak v posledních vteřinách ... bác ,  konečně něco. Kdežto v první sérii byla když už né jen akce (i když byla) ale i účelový děj.

Suburra (2015)

Film tempem stejně rozvážný, podmanivý jako hudba, jež zde zaznívá (M83). Každá akce se rozléhá a kopíruje dál a dál, následky pokračují a vytvářejí půdu pro novou příběhovou linku. Vskutku čerstvý vítr příběhového pojetí z mafiánského prostředí.

To Kapitola 2 (2019)

Smysl filmu vysvětlen a pochopen od začátku do konce. Děj se více než líbil. Pennywise víc a víc strašidelnější. Horor jak má být, co víc si přát :)

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Čím víc rychle a zběsile, tím míň rychle a zběsile... Ačkoliv měla být hlavní myšlenka, jež napovídá, že upgradování lidského organismu je cesta kam maj být lidi dotáhnuti, pojatá vtipně a s grácií, nestalo se tak zcela. Jistě si člověk všimne, že ti dva to zkrátka netáhnou tak rychle a zběsile. V minulých dílech sice tato dvojka excelovala, ale to proto, že dostali svůj vyměřený prostor. Black terminator, jakožto záporák pro ně byl trochu silná káva a netroufám si předovědět, jestli si s nima Etaon v dalším díle více než pohraje. Nicméně, abych jim nekřivdil, jsou-li údaje zde na csfd ohledně obsazení pravdivé, a z dalšího partu je vynechají, tak to Hobsovi a Shawovi celkem šlo.