• Krátkometrážní

Oppenheimer (2023)

Musím se ještě zamyslet, jestli k tomu chci říct víc, než jen, že se mi to zdálo celé sebestředné a zbytečné.

Speciální operace (2009) (seriál)

Koukala jsem na to výhradně kvůli Wilovi a jeho štěněčím očím, s předpokladem, že dám třeba jeden díl a pak s tím seknu, ale nakonec to bylo docela poučné, například pro porovnání s akčními filmy, kde se "obyčejní" vojáci často chovají jako superhrdinové s dvaceti litry krve v těle.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023) odpad!

To přece tomu sektáři nemůže pořád procházet, točit ten samý film znovu a znovu. Není žádný důvod, aby takovýhle film trval skoro tři hodiny, natož ještě schovávat konec do dalšího filmu.

Kostlivec (2023)

Ne že bych měla nějaká očekávání, ale i tak to bylo docela zklamání. Film nemá žádnou kartu v rukávu.

Wolf Hall (2015) (seriál)

Hm, jeden z nejlepších filmů/seriálů, který jsem o Tudorovské éře zatím viděla. Intimní, hluboce procítěný a zdá se, že i velmi historicky přesný (usuzuji podle knih Alison Weir, od které jsem o Anne Boleyn nedávno četla - ten pocit hrdosti, že jsem nejenže věděla, kdo je Chapuys, ale že jsem dokonce vyhlížela, kdy se objeví, ach). Vedle Wolf Hall vypadají např. Kapurovy počiny jako opozlátkovaná prázdná telenovela. Stopáž minisérie poskytuje prostor pro spoustu fantastických hereckých momentů bez ohledu na to, jak historický významné byly. Prostořekost Bernard Hilla, performativní utrpení Antona Lessera, prostá bezradnost Monicy Dolan, laní oči Toma Hollanda, a potom samozřejmě Clair Foy a ještě více Mark Rylance, kteří by si za své výkony zasloužili všechen potlesk a všechny ceny. U Damiana Lewise si paradoxně nejsem jistá - zejména počáteční Henryho scény byly taky skvělé, ale potom trochu zmonotónněl a tvůrci jako by se mu i záměrně vyhýbali, takže spíš nedostal šanci si zazářit. Beru to ale jako plus, protože o králi to tentokrát nebylo. A bylo to super.

Pravá blondýnka (2001)

Čím jsem starší, tím lepší mám o Pravé blondýnce mínění.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023) odpad!

To jim došly peníze in medias res, že hlavní zápletka ani hlavní hrdina nemá pořádný/žádný konec?