Moje letní prázdniny (2012)

Mele, Mele, v šestapadesáti to takhle dopracovat..naštěstí jsi nám v tom vězení nezvlčel a se špetkou sobě vlastního humoru se vypracoval v pohodového týpka, kterému jsem sežral naprosto všechno. A jdu si dát nějaké to čillíčko... 70%

Útěk z MS-1 (2012)

Teda, už dlouho jsem neviděl něco tak dementního, a přitom se to považovalo za "áčkový" biják. V některých případech snesu pár nelogičností a pokud si na tom nějaký snímek zakládá a dává tak divákovi na odiv, jak je správně ujetý, mělo by tak tomu být věrohodně. Né, jakoby šlo o špatný vtip jako v tomto případě. 35%

Jeff, který žije s mámou (2011)

Ničím výjimečný příběh ze všedního života obyčejných lidí dokáže v samotném závěru pohnout city nejednoho otrlého jedince. 55%

Sněhurka (2012)

Pár úsměvných momentů se najde a jako sebe parodie oné pohádky funguje všechno. Holčiny jsou milé a každá se svou rolí baví. Julia je navíc pěkná mrška, ale taky z ní nesrší zrůda! Občas nuda, ale kdo od toho čekal zázraky?! Zajímavosti: Sean Bean nám tentokrát nakonec nezemřel... 55%

Tohle je ráj (2012)

Dvakrát, přesně dvakrát jsem vyprskl smíchy! Celkově jde o pohodovou komedii, ale děsně dementní scénář a trapnost chování většiny jedinců, v čele s Paulem Ruddem, který si vystřihl snad jednu ze svých nejtrapnějších monologických scének, degradují Wanderlust o několik hvězd dolů. Potěší přítomnost stařičkého Alana Aldy, naopak cenzura Jenniferininých prsou může mnohé mrzet... :-) 40%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Naprosto úžasný závěr! Také jste měli ten pocit, když někdo říká, že se mu vybavil jeho život...no, tady se mi vybavily životy těch, co přežili a dokonce i těch, co takové štěstí neměli. Jejich začátky, kdy jsme je poznávali, cestovali s nimi po Západozemí (no a co, že někdy užívali teleporty), radovali se s nimi, ale také jsme s nimi nasazovali svůj krk. Pak je tu poslední díl a vy si říkáte, že cesta to nebyla zbytečná, měla svůj cíl a smysl. Když si vybavím tuto cestu, kterou jsme s postavami urazili, jedná se o něco neskutečného. Ale to vám patrně dojde až poté, co se zavřou brány Castle Black, až tehdy si uvědomíte, že vám něco chybí, byť by to bylo jen shledání se svým psem. Ano, je to cesta plná paradoxů, neočekávaných zvratů, ale i magie a draků. Postavy, příběh, emoce...to jsou devizy GOT. Něco podobného se jen tak nevidí a já jsem rád, že jsem mohl být u toho až do konce!

Prometheus (2012)

...prostě se vám dostane míň, než od toho čekáte! Asi tak bych to shrnul tento prequel Aliena! Bohužel trailery byly dobře namýchány a v podstatě do nás nabušily to nejlepší, co se v konečné plátěné produkci ocitne. Ale abych Promethea nezatratil, což si ani nezaslouží, tak někdy v polovině mi začaly střípky dávat smysl a na konci už jsem měl jasno...tady nejde jen o bezduché scifi, ale o promyšlený celek nejen tohoto jediného snímku. Jak někteří píší, TĚŠÍM SE na rozšířenou verzi, která půjde ještě více do hloubky! 80%

Jiná země (2011)

Pro nějakého pochybného astrofyzika s pohnutou minulostí to bude pecka, pro mě od všeho málo! 35%

Iron Sky (2012)

Husťárna pořádného multinárodního kalibru, která si nebere servítky s ničím a s nikým. Dokonce i sami tvůrci si dokázali udělat srandu sami ze sebe a nad některými výroky jsem málem praskl smíchy. S herci jsem se sžil okamžitě, jejich projevy jsou naprosto přirozené, čemuž dopomáhá i fakt, že němčina je zde němčinou a né pohou snahou o přízvuk. Jen se trochu divím distribuci, že s tím nejde dřív do kin, i co se týká audiovizuální stránky věci, není co vytknout. Zase jednou vypnout mozek, pro ty, co ho zapli, a nechat se bavit, tak já to vidím. 80%

Projekt X (2012)

Když to vemu z toho pohledu, že jde jen a pouze o hóóóódně podařenou párty, tak už nezbývá prostor cokoliv jiného. Prostě všední oslava narozenin, jak má být a se žhavým výstupem na závě! A přiznejme si, kolikrát naše auto skončilo v bazéně?! 40%