Zkrat (2011)

Brunetální Nikita! Hvězdné obsazení vždy nezaručuje kvalitní dílo a Zkrat je pro mě toho příkladem. Nezáživná kamera i fádní přístup k věci, tedy k nějaké té vnitropodnikové krimi zápletce né nepodobné těm od Bonnieho a Clidea z MI6. Vlastně se to celé nese v podobném britském ponurém duchu. Holka se prát umí, snad se tak na její další taneční kreace dostane v pořádném akčňáku. 30%

Muž na hraně (2012)

Každému musí být jasné, že né všechno se zde děje jen tak náhodou. Dokázat svou nevinu zabere spoustu času a plánování a tak se nesmíme divit, že v podstatě všechno vychází. Jenže, i když jsem tušil, co bude následovat, stejně jsem byl napnutý a jak se co komu podaří. Pominu logičnost, ta šla místy stranou, ale příjemné herecké obsazení, v čese s půvabnou Genesis, na kterou se vážně dobře dívalo, pozitivní náhled na věc a napjatá atmosféra mi byli příjemnou nedělní společností. 70%

Zmrzlá planeta - Série 1 (2011) (série)

Planeta Země skýtá mnoha zákoutí i rozlehlé pláně, které nám BBC ještě mnohokrát nabídne na našich 150cm úhlopříčkách a v té nejlepší fujjhd kvalitě. 90%

Jump street 21 (2012)

S tím seriálem z 90.let má tento počin společné jen 21. skákací ulici. Drsňák a chytrák to jako nováčci v policejním sboru pořádně poserou a jsou suspendováni kam jinam, než zpátky do školy a na jednadvacátou. No, celé je to postavené v nastoleném trendu ujetých nelogických komedií a když pominu, že Jonah Hill je mi absolutně nesympatický, tak se to dá jednou přežít. 50%

Avengers (2012)

Asi někde v půlce jsem byl přesvědčen o tom, že jde o naprosto průměrný marvelovský spektákl. Pak ale Avengers zaveleli k velkému obratu a rázem dávala celá ta přesnídávečka smysl. Jj, trochu to budete muset přetrpět, seznamování, handrkování...blablabla...ale pak se začnou dít věci!!! 80%

Tohle je válka! (2012)

Od začátku je jasné, kam tohle všechno bude směřovat a jak to celé dopadne. Pohodička, ale za kino bych ty prachy nedal! 50%

Dokonalý smysl (2011)

...a nezbývá nic jiného, než si přát cítit vůni kořenového základu, vychutnat si karamelovou polevu, slyšet kapky deště, vidět své ratolesti a milovat! 70%

30 minut nebo méně (2011)

Ze začátku jsem si říkal, že pujde o další pořádnou sračku...no, v podstatě o ni šlo celou dobu, ale místy to bylo zajímavé a vtipné. Hlavně od té doby, co se tam nachomýtl ten sombréro. Ale v reálu by něco podobného asi neprošlo, zhulit se a zhulit se a pak budou komedie tohoto typu dobré... 45%

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

A pak kdo tady krade?! Amíci se pustili do něčeho, co už tady bylo, co se osvědčilo a z čeho by se daly vytřískat nějaké ty $. Je to, jako byste se dívali na stejný film dvakrát, byli z něj podobně odvázaní, ale stejně vám na něm něco nesedělo. Ale pokud znáte původ, originál, tak jak ohodnotit prachsprostého piráta?! No, pravděpodobně jde o nejdražší licenci na autorské dílo, jakou kdy pirát ZAPLATIL, protože tak bych počin skupiny kolem Finchera ohodnotil. Bohužel se jim ale jejich práce vyvedla a je to prostě skoro stejně dobré...ale nejsou to švédi! 70%

Loosies (2011)

Pohodová jednohubka se sympatickou dvojicí a jednoduchou zápletkou. A vtipnou! Ano, i na pár fórků se zde našel prostor a tak oněch 89 minut uteče jako voda. Ale celkem nenásilně vám zůstane v paměti každá minuta, a i když je děj dost čitelný, ani chvíli jsem se nenudil. Od teď si však hlídám své kapsy jako ostříž... 70%