7 životů (2017)

Už sa nemožno čudovať, prečo všetci neznášame pondelky.

Tulipánová horečka (2017)

Celkom slušná herecká smotánka sa tu zozbierala. Zaujímavé, že dvojica z Valeriána je znova spolu v jednej snímke.

Hologram pro krále (2016)

Pomalý rozbeh, skvelý záver. Celý film šiel kvalitou vzostupne, nechýbali vtipné i vážne momenty. Určite postava, ktorá Hanksovi sedí.

Bezva ženská na krku (2016)

Až prekvapivo pozerateľné. A Vetchý skvelý výkon, dal svojej role presne to, čo si žiadala.

Gothika (2003)

S odstupom 13 rokov po prvom pozretí musím oceniť hlavne spôsob, akým sa svojej roly zmocnil kameraman.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Film skvelý, najmä kamera. Je zaujímavé s odstupom rokov si ho znova pozrieť hneď po tom, ako som dočítal knihu. Rád porovnávam rozdiely v knižnom a filmovom spracovaní, zisťujem, čo vynechali a čo pozmenili. SPOILER ALERT: 1.) Oproti knihe sa vo filme veľmi povrchne venovali Grenouillovmu uzdraveniu, pričom jeho okolnosti boli trocha pozmenené oproti knihe, a tiež to, čo mu Baldini povedal, bolo skresané z troch vecí na jednu. 2.) Samotná Baldiniho smrť bola tiež poriadne "odfláknutá", stred mosta sa skrátka zrútil bez akéhokoľvek vysvetlenia. Kniha hovorí inak. 3.) Veľmi som sa tešil na zobrazenie toho, ako Grenouille celé tie roky žil v jaskyni, kde sa ledva vošiel a čo všetko tam jedol. Hady, vtáky, chrobáky... Vo filme mal veľmi veľa miesta, a potrave sa vôbec nik nevenoval. 4.) Najväčšie mínus vidím v tom, ako režisér dovolil zobraziť samotné Grenouillovo zabíjanie panien. Sám predsa povedal už na začiatku prostitútke, že keď sa bojí a je nervózna, jej pach sa mení, kazí. No potom veselo vtiahol obeť z ulice do domu a až potom ju zabil. Bola teda preľaknutá a ako taká by stratila tú unikátnu vôňu, po ktorej Jean-Baptiste tak pásol. A takto zabil viaceré. V knihe bolo jasne vysvetlené, že ich zabil zozadu, bez toho, že by to čo i len tušili, smrť prišla rýchlo, a teda sa nebáli a nestratili tak svoju unikátnu vôňu. Vo filme akoby šlo len o zabitie, a tým sa stráca celá hlavná myšlienka a motív. 5.) Richisovi sa v onu osudnú noc spalo tak dobre, ako nikdy v živote. A ráno nechal dcéru tak, keď klopal a neodpovedala, lebo myslel, že ešte spí. Tu to bolo celé úplne inak, ešte aj Richisovi režisér vsunul kľúč. 6.) Do danej ubytovne prišiel v knihe najskôr Grenouille, Richis ho v stajni skontroloval a neupodozrieval, potom šiel spať. Vo filme Grenouille ani v stajni nespal, a teda ho ani neusvedčili traja svedkovia, ktorí v danú noc v ubytovni boli. 7.) Veľké mínus je, že to nebol Drout, ktorý našiel zakopané vlasy a ostatky panien, tie sa našli až pri vyšetrovaní. Už som si myslel, že to Drout dokonca prežije, to by však bola obrovská chyba režiséra. Našťastie, tej sa už nedopustil. Množstvo odchýliek sa dá pochopiť, veď režisér si chcel spraviť dielo po svojom, dať mu svoj rukopis, no spôsob zabíjania (mnou vysvetlený bod č. 4) veľmi pokazil celkový dojem a pointu celého diela tak akoby režisér nepochopil. I napriek tomuto veľkému mínusu je však film kvalitný a kto nečítal knihu, určite ho ocenil.

Americký zabiják (2017)

Až po skončení filmu som si uvedomil, že bol vlastne celkom dobrý a ani som ho nepotreboval zastavovať - takmer dve hodiny akcie zbehli ako nič.

Všechno nebo nic (2017)

...dlho musím uvažovať, čomu vlastne tú jednu hviezdičku dávam.

Liga spravedlnosti (2017)

Prekvapivo skvelé, od hereckých výkonov cez hudbu až po efekty.