Studio 60 - The Cold Open (2006) (epizoda)

Skvelý začiatok po úvodnej časti, kto odolal pokušeniu skoncovať so seriálom, spravil zrejme dobre.

Studio 60 - Pilot (2006) (epizoda)

Priemer, ktorý diváka nenadchol, no ani neodradil. Je to pilotný diel, takže druhá časť ukáže, aký má tento seriál potenciál.

Brazil (1985)

Úlet.

Kolo zázraků (2017)

Woody Allen a jho svojský humor mi nikdy nešmakoval, a napriek skvelému obsadeniu ma neoslovil ani tento počin. Keď nastal nejaký "akože" vtipný moment, v plnom kine sa vpravo dole zasmial jeden človek. V ďalšom "akože" vtipnom momente sa vľavo hore v kine zasmial niekto iný. Jeden človek. Celkovo sa za celý film zasmiali asi štyria-piati ľudia. Áno, je to dráma, no i tu sa dalo popracovať na tom, aby sa smiala väčšia časť sály, nie iba jednotlivci. Takže, toto naozaj nie.

Zabít Gunthera (2017)

68 minút čakania, aby sa Arnie ukázal na štvrťhodinku filmu. To len na okraj, mimo toho, veľmi slabý pokus o humor zo strany režiséra - radšej sa mohli pokúsiť spraviť to na štýl "Blbý a blbší", to by mohlo sláviť väčší úspech než toto.

Černobílá spravedlnost (2017)

Will Poulter dokazuje, že aj škaredých, nesympatických hercov je na filmovom plátne treba. Napadá mi už len jediný, ktorý by sa na jeho úlohu v tomto filme mohol hodiť lepšie.

Birth of the Dragon (2016)

Vôbec to nebolo také zlé, ako by aktuálne hodnotenie filmu (54%) mohlo napovedať. Čo je zaujímavé, v istom momente divák uvažuje, či má stáť na strane hlavného hrdinu, alebo proti nemu.

Nevyřízený účet (2013)

Vopred sme vedeli, čo sa bude diať, no napriek tomu mi to nevadilo. Tak, ako Liam Neeson má svoje ustálené typy filmov a scenárov, tak ich má aj Statham.

Majster zlodejského cechu (1976) (TV film)

Prvý záber, vravím si, aha, ten vyzerá ako Palo Hammel. A ono to aj bol Hammel... hoci do záverečných titulkov sa akosi nevošiel, napriek tomu, že bol Dančiakov dvorný bard.