Za mořem (2004)

Tak, má to určitě svoje mouchy, ale přesto, kdyby šlo dát třeba tisíc hvězd, dala bych mu je všechny. Nejlepší hudební film, jaký jsem kdy viděla.

Ochotní dospělí (1992)

No, podle mého jsou to velmi dobré tři hvězdy, po pravdě nechápu takové množství negativních reakcí. Nehraje si to na žádné velkodílo a jako oddechovka to diváka chytne a pozornost si to udrží až do konce. A na oddechovku to obsahuje originální zápletku a jeden geniálně vymyšlený plán, co víc od "modrého" thrilleru očekávat?

Nezvaný host (1994)

No, komedií bych to nazývala asi dost opatrně a to jenom velmi důvěrně v bandě osvědčených tuplovaných ostřílených cyniků, protože to je opravdu dost ostré. Každopádně je to neskutečně osvěžující drama u kterého se člověk chechtá i když nechce. A herecké výkony úplně všech jsou naprosto geniální.

Den zrady (2011)

Čistá práce - 97 minut nefalšované nudy. -bacha, spoiler- Chudáček blbeček, šel do politiky a všichni ho podvedli. Ten Clooney je ale satan.

Svět podle Prota (2001)

No já nevím, přišlo mi to divný. Spacey je naprosto geniální a toho mimozemšťana jsem mu žrala od začátku i s banánovou slupkou. Tudíž mi ta druhá linie přišla dost překombinovaná a po pravdě mě docela naštvala. A taky se mi zdá, že každý den v MHD potkávám mnohem větší blázny, než bylo osazenstvo léčebny ve filmu, přijde mi, že si s charaktery ostatních postav mohl scénárista pohrát líp. Ale to je jen subjektivní dojem...

Oko bere (2008)

Nejvíc se mi líbil příklad s ovcí, i když mi to příjde jako blbost. Třetí hvězda jen a jen za Spaceyho.

Mezi žraloky (1994)

No předně si nejsem jistá, jestli si úplně takhle představuju komedii. Musím se přiznat, že jsem utrpěla trochu šok, přestože mi označení "komedie" bylo od začátku docela podezřelé, stejně jako Spaceyho úsměv na plakátě. Přestože se člověk při sledování téhle psychárny zrovna dvakrát za břicho nepopadá, přesto je to zábava přímo královská. Jde o výborný film, který se škodolibým nadhledem ale úplně přesně ukazuje poměry v branži, kde se točí prachy. Je to tak výstižné, až z toho mrazí a zdaleka si nemyslím, že by to takhle fungovalo jenom v Hollywoodu. POZOR, MOŽNÝ SPOILER: Jen pojetí postavy Guye mi přišlo v podání Franka Whaleye trochu nepochopitelné... podle mého názoru působl trochu moc upřímně v kontrastu s tím, co potom (a hlavně na konci) všechno prováděl. V jeho podání mi postava nepřišla moc čitelná.

Americká krása (1999)

No nevim. Přišlo mi to děsně nadhodonocený, divný a ten konec se k tomu zbytku vůbec nehodil... Spousta divnejch lidí, který řešej každej sám svoje problémy a nezvládaj to. Spacey výbornej, o tom žádná, hudba taky dobrá. Stejně ale moc nechápu, co na tom všichni tak viděj...

Millerova křižovatka (1990)

Má to něco do sebe. Je to sympaticky přehnané se smyslem pro humor i detail. Osobně mi sice docela vadí ty podle mě zbytečně přehnaně naturalistické masakry na konci, člověk ale musí uznat, že tenhle důmyslný taneček na ostří nože diváka naprosto zhypnotizuje a nenechá ho chladným od zčátku až do úplného finále. Jen jména je vážně potřeba si rychle přiřazovat, což byl pro mě dost kámen úrazu.

Kingsman: Tajná služba (2014) odpad!

Teda musím říct, že tohle bylo vážně za trest. Tohle fakt ne, sorry. Bylo to strašné. Naprosto neoriginální, po všech stránkách nevkusné a nevýslovně tupé. Nechápu, jak se mohl Michael Caine uvolit hrát v něčem, co se tak levně snaží napodobovat Palmera a Bonda v jednom, začne to skoro jako Zorro dost dlouho se to tváří i jako Harry Potter a končí to dost trapnym odvarem Mars útočí. O komedii také nemůže být řeč, ledaže vám příjde legrační třeba sekera v hlavě nebo pubertální bouření hlavního hrdiny. Film je nevyvážený, prvoplánový, zmatkovitý, rasistický, šovinistický a protináboženský s vážně smrtící dávkou trapných vtipů a celkově by se asi celý komentář dal shrnout do věty: "film je nepředstavitelně pitomý."