Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Neobyčejně kvalitní film překvapující myšlenkou a psychologickou hloubku, dokazuje, že mafiánské filmy nemusí být jen bezduchá řezničina (i když trošku té řezničiny tu je taky :). Navíc velice precině udělaný a skvěle natočený, o hereckých výkonech ani nemluvě. Hodně silná věc, podlení cca půl hodina jde pod kůži vážně dost.

Carlitova cesta (1993)

Tenhle film je docela vyčerpávající, jeden se na konci cítí úplně stejně jako ten Carlito. U ďasa, moje pumpička...

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Mě dostala ta scéna, když chce žalobce s Kirklandem sjednávat obchod ohledně sazby, jakou soudci Flemingovi přišít, tak jak strašně absurdní je soud probíhající v pozadí jejich hádky. Je to jeden z milionu kousavých detailů, jakými film doslova hýří a člověk je objeví až časem. Připomíná mi to Hlavu 22, jen ze soudního prostředí. A ta závěrečná řeč - to je prostě nebe!!

1492: Dobytí ráje (1992)

Nemůžu si pomoct, ale i přes mou slabost k mladému Deparďákovi se mi to nelíbilo. Geniální soundreck, úchvatná výprava, ale ten děj... Černobílá oslava obětního beránka Kryštofa Kolumba, docela ignorující historická fakta ohledně jeho postupů při vylodění v Americe. Celkově jsem čekala od tak velkého námětu trochu hlubší pohled a třeba i propracovanější charaktery postav. Rozhodně by si to zasloužil. Takhle je film dost zavádějící a kromě nádherné hudby a výpravy si z něj člověk nic moc nevezme.

Casino Royale (2006)

No nevim, Craig je sice vzhledem mnohem podobnější Bondově reálné předloze, ale to je jediná věc, která mě na tomhle filmu zaujala. Podle mého názoru je to překombinované a na efekt, což bych byla schopná překousnout, jenže tohle bylo navíc dle mého docela bezduché - Bondův šarm se zcela vytratil, cynické hlášky už skoro nemá, zato je mnohem surovější a krve stříká o 100% víc. Asi je to pro odlišný typ diváka, protože je to opravdu jiné než přechozí díly. Mně to moc nebavilo, hodonocení je čistě osobní.

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Mně to přišlo naprosto vynikající! Jenom chudák Whistler, pochybuju, že si ho teď někdo dokáže v první chvíli spojit s něčím jiným než s jeho popčíkanou matkou.

Krutá noc (1967)

Příjde mi, že záporácká role Deanovi sedne mnohem líp než ti jeho všemohoucí klaďasové. Je to fajn western, moc dobře se na to kouká.

Jak ukrást Venuši (1966)

Co se stane, když je váš tatínek notorický padělatel? Respektive, co všechno je Audrey Hepburn schopná provést, aby se nic zlého pokud možno nestalo? A co všechno udělá Peter O'Toole kvůli jejím krásným očím? Naprosto vynikající film oslavující umění pavé i padělané tím nejvtipnějším způsobem, navíc plný hereckých es. A Eli Wallach v roli mecenáše umění je tu jedním slovem dokonalý.

Sbohem buď, lásko má (1975)

Knihu jsem nečetla, proto můžu dát bez jakýkoli výčitek a bez zaváhání pět hvězd, jsem totiž naprosto nadšená. V první řadě hudba a výprava jsou dokonalé, v té samé první řadě je dokonalý Bob Mitchum, který je, pravda, už docela starý, ale nepříjde mi, že by to nějak rušilo navíc role Marlowa mu podle mě sedne jako ulitá. Skvělá postupně houstnoucí atmosféra a melancholie která se přehoupne do závěrečných titulků - prostě paráda.

Bez zlého úmyslu (1981)

Zápletka o tom, jak hloupost a neprofesionální chování, byť bez zlého úmyslu, může napáchat nenapravitelné škody v cizích životech. Co mi ale nejde na rozum jsou trochu přehnané sympatie ostatních k postavě celkem dost arogantního Michaela (když tedy opomenu to, že ho hraje Paul Newman). Ano, byl to obětní beránek, ale částečně si za to podle mě mohl sám. Dá se čekat, když má někdo rodinné vazby na mafii, že si ji s ním budou lidé logicky spojovat a Michael podle mého názoru nic moc pořádně nevysvětlil. Navíc, paradoxne na rozdíl od novinářky, která opravdu žádný zlý úmysl neměla a jednala sice dost pitomě a neprofesionálně, ale podle svého přesvědčení, on zlý úmysl přibližně v půlce naprosto očividně pojal, dost sveřepě se ho držel a nakonec si ho také prosadil. Každopádně velice dobrý film, výboně zahraný a poutavě natočený.