Kráčející skála (2004)

Crčí z toho tvůrčí nadšení ze všech stran. Od absolutně klišoidního příběhu po vtípky s trámem, bitkou vleže a škrabkou na brambory. Super ultra drsňácký blbec Rock dá vzpomenout na chloubu Rakouska a celý Walking Tall je možná jediným důstojným pokračovatelem osmdesátkových akčňáků po roce 2000.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Nečekaně mě to pobavilo, ani to nebylo tak vulgární, jak jsem očekával, takže se na to dalo koukat! Akorát gayové si to asi za rámeček nedají...

Neuvěřitelná cesta (1993)

Poctivý, oldschoolový, skrznaskrz americký rodinný film. Pobaví, dojme, napne - vyždíme všechny emoce nejen z dětí. Docela slušný scénář bez současných klišé, ale s jinými, mnohem příjemnějšími.

Vysoká hra (2011) (pořad)

Soutěž mě začala bavit ode dne, kdy se změnila na "pět na stole v českých":-)

Marmaduk (2010)

Naprosto to splňuje to, co to splnit má - děti to nadmíru pobaví. Marmaduke je sympaťák, takový správný psí ňouma, ostatní jeho kolegové jsou taky co k čemu a rozdělení dog parku jako střední vážně nemá chybu. Samozřejmě je Marmaduke plný klišé, ale to skoro jinak ani nejde.

Gnomeo & Julie (2011)

Jako adaptace Shakespeara nečekaně zajímavé, jako animák průměrné, dopouští se klišé, nějakých zapamatovatelných fórků taky moc není, občas to ztrácí tempo, ale za Eltonovy songy, výborné dabéry a roztomilý nápad zaokrouhluji nahoru.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Hodně darabontovské, rozuměj s důrazem na atmosféru a psychologii postav a jejich vzájemných vztahů, což je podle mě na postapo příbězích to nejzajímavější. Dokonce se to obejde bez přílišných klišé, ač je to místy poněkud předvídatelné. Po dlouhé době výborná zombie žánrovka, tak doufejme, že kvalita s druhou sérií neklesne nijak výrazně (ale asi bohužel ano).

Megamysl (2010)

Dospělé, bez infantilních momentů a přílišných moralitek, přetékající nápady a citacemi a odkazy, naplno využívající úžasný hlasový potenciál Willa Ferrela... Nemám slov!

Na vlásku (2010)

Poctivá Disneyovka, která má spád, několik skvělých vtipů, sympatické hlavní, ale i vedlejší (hospodští lumpové) postavičky, pár bezvadných songů a kouzelné pohádkové prostředí! Projednou lepší než Pixarovka (Toy Story 3).

Hezké vstávání (2010)

Tohle není romantická komedie, to je trefná satira prostředí televizních studií a jejich hvězdiček (funguje to tak i v Čechách). Harrison Ford je v roli legendárního reportéra neuvěřitelně zábavný, řekl bych, že dozrál do nicholsonovských stařeckých rolí, tak doufejme, že jich bude dostávat víc. McAdams je lepší než Hathaway v Pradě, Wilson je sympoš a Diane Keaton sice ne tak skvělá jako jindy, ale to je spíš rolí. Rozhodně nadprůměrný kousek, který stojí za vidění. P.S. Srovnání s Pradou - tohle je lépe napsané, ale nemá to Meryl Streep.