Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Něčím mi to připomnělo Srdce v Atlantidě, ale nedostalo mě to tolik, jako Hicksova Kingovina. Flipped je výborně natočené, příjemně lidské nostalgické drama o dětství, u něhož se člověk jak zasměje, tak možná i uroní slzu, je to skvěle natočené, zahrané a navíc se to odehrává v kouzelných 50. a 60. letech v Americe, ale možná je to až moc vycizelované a chybí tomu upřímnost.

Jenny a žížala (2009)

Výborná a přímočará komedie o dvou dvanáctiletých pankáčích nudících se na Londýnské periferii. Chci, aby The Speedophiles hráli i v mojí garáži!

Exkurze (2009)

Zajímavý nápad zůstal bohužel nevyužit v Izraelském kraťasu, který se až příliš snaží být artovým.

Zadaní (2009)

Neslaný a nemastný příběh o jednom páru, který zažívá to, co zažil téměř každý z nás.

Meziprostor (2009)

Nezajímavé a neprofesionálně natočené homevideo o tom, že Visra Vichit-Vadakan má ráda svoje prarodiče.

Hrdina (2009)

Sympaticky nostalgický příběh s výbornými dětskými herci. Stejně jako loni, i letos je kraťas z Nového Zélandu velmi zajímavý.

Protektor (2009)

"Čuchni si ke mně, ať víš, jak smrdí beznaděj." Přesně takový je charakter Protektora - neutočí na všechny smysly diváka, ale využívá náznaků. Beznaděj německé okupace představuje bez velkých gest a explicitních scén, ukazuje hrůzu na minimálním poli jednoho manželství, díky čemuž jsou výsledné emoce mnohem silnější, intimnější a sugestivnější. Výborní herci, kamera a hudba.

District 9 (2009)

Ten nápad je skvělý, originální a lákavý, i způsob polodokumentu, který Blomkamp zvolil. Problém je ale ve scénáři, který totiž až moc jede podle hollywoodských velkofilmů - typické twisty, posloupnost děje, šablonovité postavy... Od blahořečeného Distriktu 9 jsem čekal víc, než že bude mít super námět. To mi na 84% vážně nestačí.

Jumper (2008)

Jumper je béčko na druhou, kupí klasická klišé, šablonovité postavya jejich stuporózní jednání, až na Bella je to plné šílených herců (hlavně Christensen je poleno a Jackson je tu šíleně trapný), ale má to spád, sympatický nápad a je to docela hezky natočené... Mít to promakanější mytologii, být to temnější a Rkovější, mohla by to být bomba!