Půlnoční polibek (2007)

Půlnoční polibek je fakt zvláštní film. Hlavně co se týče kamery, protože ta je někdy zajímavá (prvních cca. 10 černobílých minut) ale většinou je jen naprosto amatérská. Ne, že bych byl, bůh ví jaký odborník na tohle téma, ale když vám záběry připomenou vaši dovolenou, kterou máte na VHS staženou z normální (ne digitální) kamery, tak je něco hodně blbě. Další problém jsem měl s hlavní představitelkou - Vivian. Prvních 10 minut je tak afektovaná, že každý normální chlap by ji už dávno jebnul lopatou, aby se vzpamatovala (sorry, ale tohle nejde jinak říct.) Pak se ale NĚCO stane a začne být snesitelná. A takhle se to za celý film stane ještě jednou. A stejné je to i se samotným filmem. Někdy máte pocit, že sledujete něco, co tu už dlouho nebylo, něco tak krásného, aby vzápětí vás jiné záběry vrátily na zem a připomněly vám, že tohle je jen rádoby chytrý snímek, který omílá nejrůznější pravdy a polopravdy o vztazích. Ke konci filmu jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdami, ale za ten fakt pohodový konec, prostě musím přidat. A to i přes všechna negativa, které jsem tu napsal. Tohle není film pro každého, je mi jasné, že mnohým se to nebude líbit, jiní to budou milovat. Pokud jde o mě, tak jsem někde v polovině cesty. Někdy, za hodně hodně dlouhou dobu si to pustím a uvidím, jestli nějak změním názor.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Nothing's permanent… Not even death. Vstupte do světa za hranicí fantazie a ještě dál. Účinkují: Colin Farrell hrající Judea Lawa. Jude Law hrající Johnnyho Deppa. Johnny Depp hrající Heatha Ledgera. A Heath Ledger hrající… Tonyho. Terry Gilliam udělal z nouze ctnost. Když totiž zemřel Heath, tak většina předpokládala, že tento projekt nikdy nebude dokončen, ale nakonec za Heatha zaskočili tři skvělí herci a tak mohl být film dotočen. Film, na který jsem se neskutečně těšil. A taky (bohužel) film, který mě neskutečně zklamal. Čekal jsem od Terryho ledacos, ale tohle ne. Film je neskutečně rozkouskovaný. Některé pasáže (tanec mezi střípky zrcadel) jsou skvělé, ale u některých jsem si říkal, na co se to sakra dívám. Ano, musím to říct… nudil jsem se. V některých okamžicích až moc. Naštěstí pro tento film, jsem nemohl spustit oči z Lily Cole (jo, je to kočka) a jednotlivé proměny (Law, Depp, Farrell) byly pěkně vymyšlené. Ale nemůžu si pomoct, v některých momentech film působí chladně až odtažitě a někdy to vypadá, že je i příběhově nedotažený (píšťalka - odkud ji vzal?) Možná jsem jen neměl náladu na trochu té divnosti, ale zatím mi to nedá a můžu napsat jen tolik, že tohle je jedno z mých největších zklamání. Slabší 3 hvězdy (hlavně za obsazení.) P. S. Bylo zvláštní sledovat Heatha Ledgera s vědomím, že tohle je jeho opravdu poslední film.

Nic než pravda (2008)

Nothing But the Truth je dalším filmem, do kterého jsem šel, aniž bych o něm něco věděl. Teda, věděl jsem pouze to, že v hlavní roli je Kate. A po skončení tohoto vynikající snímku musím říct, že pokud jsem do teď bral Kate jen jako ozdobu, ač sebehezčí, tak mi dokázala, že fakt umí. Když si to vezmete kolem a kolem, tak zjistíte, že v tomhle filmu záleží na tom, jak moc uvěříte Kate tu novinářku, která chrání svůj zdroj. Já jí to uvěřil a možná proto se mi tento snímek tak líbil. Máme tu hned několik témat - novináři vs. spravedlnost, pak taky osobní témata (u postavy Rachel matka vs. novinářka). Tento snímek mě překvapil a to fakt mile. Hlavně obsazením - Farmiga skvělá, Dillon byl parádní hajzl a Alda zase advokát. Jediný, kdo mi tam nepasoval, byl Schwimmer. Nevím proč, ale tady byl nijaký. Ve všech scénách jsem neviděl manžela Rachel, ale Davida, jak se snaží odříkat text a rychle vypadnout. Co mě nejvíc dostalo, byl samozřejmě závěr a odhalení zdroje. To totiž dalo už takhle silnému snímku další, zcela silnější stránku. Ano, zamávalo to se mnou. Protože když jsem tak uvažoval po skončení filmu, tak jsou činy Rachel daleko jasnější, stejně jako důvod, proč opravdu nemohla porušit důvěru a prozradit zdroj. Tento film můžu doporučit každému, kdo by se chtěl podívat na nějaké hodně solidní drama a plus se přesvědčit o tom, že Kate Beckinsale opravdu není jen velice pěkná ozdoba filmů.

Box (2009)

Představte si, že brzy ráno někdo zazvoní. Než se stačíte vysoukat z postele, dotyčný odjede a před vaším prahem nechá krabici. Normální, celkem obyčejnou krabici, na které je tlačítko. Poté je vám objasněno, že pokud to tlačítko zmáčknete, stanou se dvě věci. Za prvé, zemře člověk, kterého neznáte. A za druhé, dostanete 1 milión dolarů. Ale dokážete s tím pocitem žít? A co když vše je jinak, než to vypadá? Takhle by se dal charakterizovat The Box. Film, který má skvělý námět, vynikající atmosféru, pečlivě vybranou ústřední trojici a výbornou hudbu. Upřímně, nechápu, jak někdo může tomuto filmu vyčítat fantasmagorickou zápletku, protože na tom to celé stojí (vždyť už jen krabice se "smrtícím" tlačítkem je sama o sobě fantasmagorie, ne?) Mně se film dost líbil, sice ne na plný počet, ale na 4 dost silné hvězdy ano. Tohle je jeden z těch filmů, u kterých druhá projekce je téměř povinností. A upřímně, celkem se na ni těším, snad nezačnu krvácet z nosu…

Mladší o pár let (2010) (pořad)

Začalo to pořadem Nahá jsi krásná. Pak si Nova vymyslela Druhou šanci. To si samozřejmě Prima nenechala líbit, tak zasadila smrtící úder v podobě Mladší o pár let, která je kombinací dvou výše zmíněných. Jo, není nad to, nechat se ponížit před národem, aby na konec, pomocí plastik a různých chirurgických zákroků, jste se stal(a) mladší o pár let. Upřímně pochybuju, že tohle někomu pomůže, protože jakmile oni dotyční zjistí, že čas se nedá zastavit (resp. když nemáte na jeho zastavení takové finanční prostředky, jako jisté celebrity) tak to je na houby. Jedinou hvězdu dávám za mou slabost, Sabinku. Věřím, že někdo právě kvůli Sabině může dát horší hodnocení, ale já to nejsem…

Symptom Pandorum (2009)

Pandorum je velice zvláštní film. Hned ze začátku mě překvapila česká věta (už jsem myslel, že neumím stahovat :-)) a následně brutálně rychlý sled událostí a střih. Což o to, mně zběsilý střih nevadí, ale tady to bylo over the top. Další problém byl, že nefungovaly lekačky (lekací scény - poznámka autora :-)). Díval jsem se na film ve tmě, ale 90 % všech lekaček bylo předvídatelných, takže jsem se neměl čeho leknout. A nazývat tohle hororem? Ne vážně, on se při tomhle fakt někdo bál? Neříkám, atmosféra tu byla jedna z mála věcí, které tu fungovaly, ale abych se u toho bál…? Ale abych nebyl zas tak kritický, líbila se mi linie s Dennisem Quaidem (lépe řečeno pointa) a konec. Navíc, něco mi říká, že i když tomu dám tři hvězdy s tím, že jsem se rozhodoval mezi 2 - 3 *, tak si to určitě pustím znovu. Protože je známá věc, že takovýhle film by nemusel být špatný na druhé zhlédnutí, když už víte, do čeho jdete. P. S. Fakt mě mrzí, že tomu dávám jen tři hvězdy, hlavně když trailer se mi hodně líbil a těšil jsem se na další parádní sci-fi...

Ledově ostří (2007)

Skvělá parodie na krasobruslení, kterou si užijete ještě víc, pokud jste viděli Ledové ostří (předpokládám, že odtud distributoři vzali název pro tuto komedii). Potěšil Fichtner ve vedlejší roli a Ferrell. Ten chlap je jednoduše blázen. Kdybych se tak královsky bavil i na začátku, tak jdu na maximum, tahle tu dávám čtyři ledově ostré hvězdy.

V Bruggách (2008)

Jo v Bruggách to není lehký. Je to prdel světa, trpaslíci tu musí brát koňský sedativa, aby vůbec přežili a tak vůbec… A do tohohle přijedou do Brugg dva nájemní vrazi. Jeden se chová jako dítě, pořád se mu něco nelíbí, nerad chodí po památkách, však to znáte. Ten druhý je pravým opakem - památky (i Bruggy samotné) se mu líbí a užívá si je. Dokud nedostane úkol od svého šéfa… Takhle by se dal charakterizovat tento stylový film. Film, který dokonale skloubil několik žánrů (komedie, drama), aniž by ve filmu musely být dlouhé mezery. Co tím chci říct? Že se v jedné minutě smějete, aby vám v té samé minutě ztuhl úsměv na rtech. Tohle je jedna z mnoha věcí, které jsem si na tomhle snímku zamiloval. Další jsou např. skvělé obsazení, vynikající scénář, nádherný Bruggy :-) Tohle byla moje první návštěva tohohle městečka, ale rozhodně nezůstane poslední. P. S. Mini rolička Ivaneka potěšila.

Pamela - žiju si, jak chci (2008) (pořad)

Miluju dvě věci - sex a práva zvířat. Tak jo, musím se přiznat, pro Pamelu mám nehoráznou slabost. To znamená, že když tato blonďatá diva má svůj vlastní pořad, tak ho musím vidět. Hned první díl byl slušný nářez (Pamela se fotí, Pamela rozprodává své věci pro PETU). Do toho Pamela pronáší věty, jako že miluje svůj život, sex… no kdo by ji nemiloval? :-) Jediná věc mi na tomhle vadí. Nevím, jestli to má být naschvál, ale někdy tam je přes kameru asi nějaký filtr (?) díky němuž vidíme hodně zesvětlené věci, takže v některých momentech jsem byl rád, když jsem poznal, která je Pamela. Vypadá to, že jsem našel další Guilty Pleasure. Zatím nechávám bez hodnocení, přeci jen, má to jen 8 dílů. Po zhlédnutí většiny dílů: Tak jsem nakonec viděl 6 z 8 dílů (dva mi bohužel utekly) a výsledek? Pokud se chcete dozvědět něco více o Pamele, tak hurá do toho. (Věděli jste například, že nemá služebnou?) Pokud ovšem patříte mezi ty, kterým Pamela nic neříká, tak hurá od toho. Mě tohle bavilo a například mě potěšilo, že si umí dělat legraci i sama ze sebe. Nevím, na kolik v tom byl herecký talent, nicméně, tohle je GP, jak se patří.

Vzhůru do oblak (2009)

Když jsem před pár dny uviděl nominace na Oskary, tak jsem si říkal, co sakra dělá animák v hlavní kategorii? Jenže čerstvě po zhlédnutí tohoto snímku to začínám chápat. Když je totiž něco takhle vychytané (začáteční životní příběh) tak vtipné ("Veverka!", souboj staříků) a tak krásné, tak mi nedělá problém uznat fakt, že i do téhle kategorie patří. Vzhůru do oblak je další skvělá Pixarovka (já vím, kdo by to byl od Pixaru čekal, že? :-)) která mě chytla od začátku a pustila až na konci. Skvělá hudba, skvělý příběh a hlavně hravá myšlenka (dům poháněný balónky). A to se mi na Pixarovkách líbí, i když jsou určeny hlavně pro děti, tak ani dospělí se u filmu nenudí. Zkrátka a dobře, viděl jsem tento film zatím jednou, ale už teď si u mě získal místo v TOP 10 animáků! P. S. Je zvláštní, jak mají animáky skvělý dabing. Pes Doug namluvený Pavlem Liškou byl opravdu skvělý!