Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Kto má rád suché hlášky, rozdávanie faciek, skvelú muziku a dvojicu Spencer-Hill, ten si príde na svoje. Ani nevadí, že príbeh nie je bohvieako prepracovaný. Toto je proste oddychová záležitosť a ja som pritom výborne relaxoval a bavil sa. Veď kto by nechcel dune buggy???

Pat a Mat - Dlaždice (1992) (epizoda)

Majstri opäť vo forme. Tentoraz sa vžívajú do kuchárskej úlohy v snahe upiecť jedlé sušienky, ktoré sa nieskôr budú hodiť ako dlaždice. V priebehu ôsmich minút človek zažije ešte viac komických situácií ako v Tom a Jerry a to všetko bez zbytočného násilia.

Blázniví bažanti (1971)

Prvý film francúzskej hudobnej skupiny Les Charlots, preplnený vtipnými scénkami a hláškami. Humor je nadčasový a nenaráža veľmi na svoju dobu, takže film sa dá pochopiť aj po viac ako 30 rokoch. Jedna z mála komédií, pri ktorých dostávam dlhodobé záchvaty smiechu.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Filmov s týmto námetov tu už bolo. Hlavný hrdina žije príliš uponáhľane, nevšíma si rodinu a dlho do noci pracuje. Zasahuje vyššia moc a ukáže mu, kam sa takýmto štýlom života môže dostať. Na konci sa polepší, uvedomí si chybu a všetko je v poriadku. Divák si môže zobrať mravné ponaučenie alebo si povie, že toho moralizovania už bolo dosť. Za herecké výkony Adama Sandlera a Kate Beckinsale by som dal 4*, ale scény s káčerom a nadržaným psom (a podobné) celkový dojem kazia.

Tenkrát na Západě (1968)

Skvelá kamera, scenérie, výborné herecké výkony a úchvatná hudba. To všetko spolu vytvára harmonický celok. Na papieri zdanlivo dlhý film mi ubehol ako voda.Film neskutočne silno pôsobí na emócie a diváka vťahuje do deja. Keď sa ma niekto opýta, ako vyzeral divoký západ a budovanie železnice v 19. storočí, asi mu opíšem tento film. Sergio Leone bol chlap na správnom mieste a vedel si vybrať spolutvorcov. Všetky postavy sú skvelo zahraté, ja som si najviac obľúbil Harmoniku -'Kde mám koňa?' -'No, zdá sa, že nám jeden kôň chýba...'-'Nie....sú tu tri naviac'...

Kameňák 2 (2004)

Nudný až primitívny príbeh. 'Komediálnosť' je založená na množstve vtipov, ktoré som počul už aspoň desaťkrát.

Banditi (2001)

Slušné herecké výkony a nezvyčajný bankoví lupiči. Sú v kľude, až kým sa im do života nezapletie žena (Cate Blanchet). Najlepšie sa do svojej role neurotika vžil B.B. Thornton. Chvíľami som mal pocit, akoby svoje fóbie ani nepredstieral. A k tomu všetkému najväčšie hity od Bonnie Tyler.

Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Liquééére!....Humorný príbeh o človeku, ktorý slúži v cisárskej garde, vlastní opravovňu hudobných nástrojov, túži po medaile za službu cisárovi a rád si vypije. Vlasta Burian v úlohe špekulanta, ktorému sa nechce ísť do chládku za svoj 'zločin'. Množstvo humorných situácií a vtipných hlášok. 'Císař pán není vůl, císař pán je korunovanej...'

Little Women (1978) (TV film)

Vzhľadom na dĺžku snímku sa tento film premietal v 2 dieloch. Nemám rád filmy na pokračovanie, ale po vzhliadnutí prvej časti som sa rozhodol pozrieť si aj druhý diel.Príbeh je dobre spracovaný(jedná sa o filmové spracovanie románu od Louis May Alcottovej), nechýba mu potrebná dynamika, počas viac ako 3 hodín sledovania som sa ani raz nenudil. Herecké výkony sú slušné, výborne zahrané boli najmä postavy Jo March (Susan Dey) a teta March (Greer Garson).

Dlouhá cesta (2002)

Veľmi príjemný film, nezvyčajný svojím spracovaním, chovaním hlavných hrdinov a najmä zakončením. Myslím, že film je výnimkou spomedzi súčasnej hollywodskej produkcie tiež-romantických filmov, kde sa najprv každý s každým vyspí, aby potom našiel svoju lásku. Tu je to inak, aj preto dávam vysoké hodnotenie. A že je tam veľa klišé? To predsa nemusí byť vždy na škodu veci..