Záhada Bermudského trojúhelníku (2005) (TV film)

Zakončenie si asi 4 hviezdičky nezaslúži, ale celkové pojatie filmu aj herecké výkony boli na výbornej úrovni. Napriek časovej náročnosti (dlhší film som ešte nevidel), nemal som pocit, že by niečo viazlo, práve naopak, v napätí som očakával ďalšie udalosti. Určite odporúčam pozrieť si, ak vás baví tento žáner.

Komisař Clouseau na stopě (1964)

Patrím síce k mladej generácii, ale mám pocit, že komédie, ktoré vznikali v 60.- 80. rokoch v Európe už zrejme nebudú nikdy prekonané. Taká je aj séria o nešikovnom inšpektorovi, ktorému sa vždy pritrafí nejaká nepríjemnosť (resp. ľuďom okolo neho). Nezabudnuteľná je aj postava Kato, pomocník, ktoré musí svojho pána neustále prepadávať, aby nestratil postreh. V tomto prvom diely však tie ich bitky boli poslabšie. Príbeh je dosť rozvinutý, na rozdiel od neskorších dielov, tie sú však vtipnejšie, takže aj tak je to všetko za 5*. Nezabudnuteľné sú aj jeho hlášky: "Haló Miguel?..A teda vlastne Hercule"..."Človek, ktorý navrhol tento stojan na tága, by sa mal dať vyšetriť"...Inak, napadá vás po vzhliadnutí tohto filmu ešte nejaká skomolenina priezviska Ballon?

Korsický případ (2004)

Vydarená komédia, ktorá ma rýchly spád hlavne od druhej polovice. Dvojica Reno-Clavier si skutočne sadla, obaja podávajú výborné výkony. Netreba zabudnúť ani na krásnu Caterinu Murino:)

Tragéd Fantozzi (1976)

Jedna z najlepších komédií o účtovníkovi Fantozzim, ešte vtipnejšia ako Maléry...(1980). Za všetko hovorí scéna, keď zamestanci od zlosti roztrhali film Krížnik Potemkin a potom ho znova museli nakrúcať. Fantozzi si zahral dieťa v kočíku:)

Pásli ovce valasi (1973) (seriál)

Výborný večerníček, ktorý má vtip a skvelý dabing, ak si dobre pamätám

Keby som mal dievča (1976)

Film vznikol v čase normalizácie, a tak ho aj treba brať. Ukazuje, ako dokázali komunisti zatočiť s triednymi nepriateľmi. Aj také filmy sú, a keď mám hodnotiť herecké výkony a navodenie atmosféry, musím dať 4*.

Sebechlebskí hudci (1975)

Výborná slovenská rozprávka so skvelou hudbou. Ľudový humor je najlepší.

Zbojník Jurošík (1991) (seriál)

V detstve som mal rád tieto príbehy, Stano Dančiak to skvele narozprával...chudák neštastná zemepán:)

Scary Movie 3 (2003)

Možno tam bolo niečo skutočne vtipné, ale zvrátenosti majú navrch. Vrcholným "vtipom" bolo mlátenie malého chlapca. Proste hnus.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Tých 5* je najmä za prvé série, tie posledné by som dal za 4*. Už to nebolo také originálne a nápadité.