• Krátkometrážní

Saiki Kusuo no Psi-nan - Season 1 (2016) (série)

Příběhy o chlapci co má snad všechny nadpřirozené schopnosti, na které si člověk vzpomene a náležitě jich využívá...Četl jsem spoustu komentářů, jak moc je to vtipné ale buď to vtipné není, nebo nemám smysl pro humor, protože mě to nijak extrémně nebaví. Prostě občas se stane, že vám nesedne styl humoru a já se obávám, že tohle je přesně můj případ. Animace mě neoslovila, hudbu jsem nezaznamenal, charaktery se mi příliš nelíbili. Možná, že někoho jiného to bude bavit, ale já se nudil. Drop po třech dílech a 2/10

Berserk - Season 1 (2016) (série)

Společnost The Asylum, známá svými "megahity" jako je Žraločí tornádo nebo Megažralok versus crocosaurus natočí novou verzi Pána prstenů. V roli Aragorna se představí Kevin Sorbo, Legolase ztvární Hulk Hogan a v roli Gimlyho nezapomenutelný Steven Seagal... Asi si myslíte, že mi hráblo a marně přemýšlíte jak to souvisí s novým animovaným Berserkem. No zkuste si to co jsem popsal představit... Představte si výsledek toho co jsem popsal... Pořád nevíte? Tak dobrá. Zkrátka na jedné straně máte fantasy klasiku, svatý grál, jehož příběh zná spousta lidí nazpaměť a kde víte, že postavy jsou super, příběh je super, prostě vše je tak jak má u fantasy být. No a na straně druhé máte televizní studio, které nemá vysoký rozpočet, doteď točilo béčkové, céčkové až co já vím efkové filmy pro úzkou skupinu nadšenců (nikoho nekritizuji, protože jakožto fanda moe jsem těch výtvorů od Lindenů i Millepensee pár viděl..). zkrátka ti co si nemůžou dovolit příliš drahé efekty, kostýmy ani skvělé herce. Co vám z toho vyleze? V lepším případě snesitelné béčko, o kterém nebude chtít nikdo ze skalních fandů předlohy moc mluvit, pár lidí zaujme a někdo mu dá dokonce i 5* protože je to přece "Pán prstenů". V horším případě nekoukatelný experiment, kde budou špatně kamera, šílené efekty, nepříjemné herecké výkony... Zkrátka věc co většinu lidí odradí, pár se od toho distancuje a pár dá 5* protože je to přece "Pán prstenů"... No a jak je na tom nový Berserk? Zpočátku to vypadalo na megaprůser, animace je vážně něco na co se normální člověk nechce moc koukat, pohyb postav je divný a některé postavy jako třeba Puck jsou dosti nepovedené. Navíc je v úvodu přeskočeno pár dosti zajímavých kapitol mangy... Jediné co novou adaptaci Berserka zachraňuje je fakt, že se páni autoři docela dobře drží předlohy a tak ten temný příběh, krev, násilí a sex, prostě všechny ty "fajn věci" na které se člověk těšil tam víceméně jsou. Jistě akce se snaží působit epicky, ale nepovedený pohyb postav jí trošku láme vaz. Krve je všude hodně a i toho sexu, i když fakt, že cenzura, která se v tomto případě vydala cestou postav bez genitálií a bradavek, tomu zase na efektu ubírá (ale pořád mnohem lepší než otravné zakrývání paprsky světla, které máme u jiných anime). Ale i tak jsem postupně zjistil, že koukat se na to vlastně dá, atmosféra tam také je a i když mě strašně štve to provedení a říkám si, že kdyby se autoři pustili cestou tradiční animace a vyhnuli se vizuálním experimentům mohlo to být hodně dobré anime. Takhle je to spíš takový průměr, kdy vím, že postavy a příběh jsou povětšinou dobré (nejlepší je samozřejmě Guts a každý kdo tvrdí, že nemá charizma, o významu toho slova evidentně nic neví...), akce a atmosféra je ucházející, hudba velmi dobrá ale animace je strašná. Za sebe končím na 6/10 s tím, že kvůli příběhu a Gutsovi se rozhodně na další díly v roce 2017 podívám.

Teizokurei Daydream (2004)

Taková občas docela zajímavá duchařina s poměrně zvláštní hlavní hrdinkou. Zajímavá atmosféra, docela podivné postavy a trocha té necenzurované erotiky s pár S+M kostýmky... 6/10

Bananja (2016) (seriál)

Milé děti, buďte opatrné, když jíte banány, nikde totiž nevíte kolik malých koťátek při tom zemře! Japonci přijdou na spoustu věcí mezi nebem a zemí, ale tohle je něco tak nadpozemsky unikátního, že to osloví pouze úzkou skupinu velmi specifických a unikátních jedinců. Asi jako Teletubbies... Zkrátka vezměte Hello Kitty přidejte slovo, které hláškuje každý fanda Mimoňů - "Banana" a úspěch je zaručen! A co na to Jeoffrey? Ten jen nechápavě kroutí hlavou. Drop po prvním díle.

Taboo Tattoo (2016) (seriál)

Tak já budu trošku přísnější než Goku a řeknu nejen, že střih je špatný, ale že výběr některých záběrů, prostě toho kam se bude kamera dívat, je místy dost divný. Animace je občas neskutečně statická a třeba úvodní sekvence ve škole, kdy tam byly jednotlivé záběry na mluvící a minimálně se hýbající postavy mi zrovna příliš nelahodily. Jako zajímavý protipól je akční animace v momentě kdy probíhají souboje. Ty jsou docela povedené a souboj na blízko za použití bojových umění nevypadal špatně. To už ovšem příliš neplatí u běžného pohybu jednotlivých postav. Styl kresby mi také nepřijde nějak extra přepychový, spíš slabší průměr. Dalším nedostatkem je až nepřirozeně naroubovaný fan servis, kdy některé zápletky končící touhle "službou pro diváky" jsou prostě totálně debilní (viz. třeba pátý díl a ping pong...).Celkově co se příběhu týká tak i v tomto ohledu to není nic extra. Jednotlivé frakce mají v podstatě jasně dané o co jim jde, jedni chtějí být ti nejsilnější a vládnout světu, další chtějí vést válku se všemi, všechny porazit a vládnout světu a hlavní hrdina - ten chce světový mír... No je to tak trochu hloupě klišovité, asi jako projev spousty finalistek soutěže Miss. Navíc i ty postavy se chovají tak nějak divně a nepřirozeně. Prostě jako celek to vůbec nepůsobí kompaktně a asi jediné, kdy se na to dá dívat jsou pasáže, když se zrovna bojuje, ale i tam zaznamenávám jisté nedostatky a drobné detaily, které mi dojem kazí (když hlavního hrdinu zasáhnou několikrát mečem, kolem něj a pod ním je krve jak z vola, jak je možné, že za chvíli, když hrdina nahodí "power-up" se mu sama vyčistí košile ? Tohle je magie!). Takže je mi líto, ale stejně jako Goku ani já nedám víc jak 5 dílů. 2/10

Amaama to inazuma (2016) (seriál)

Víceméně přesně takové, jaké jsem to podle traileru čekal. Je to roztomilé, příjemné, usměvavé a dojemné. Je sice pravda, že u těch emocí trošku tlačili na pilu, ale nebylo to nikterak rušivé. Animace se mi líbí, ale hudbu bych občas o malinko ztišil. Sensei byl sympaťák a jako samotný otec v domácnosti má můj respekt. Děvčátko bylo neskutečně roztomilé a má zajímavý hlas, kdy už jenom to jak vyslovuje "otousan" je hodně zajímavé. Je pravda, že byla malá Tsumugi občas také mírně rozmazlená, ale nebyly tam skoro žádné momenty, kdy by mě jakkoli štvala. Studentka také docela zaujala, no a její strach z nožů jsem bral spíš jako takovou podivnou zvláštnost, než jako něco co by mi mělo vadit. Zkrátka je to celé takový příjemný příběh ze života se spoustou jídla a ukázek jeho přípravy, která není nikterak dramatická ani extrémně zajímavá. I přesto jsem však byl spokojený protože takováto příjemná oddechovka mi prostě vyhovuje. 7,5/10

Fukigen na Mononokean - Season 1 (2016) (série)

Další z anime ve stylu Mushishi, nebo Natsume yūjinchō, kde se svět hemží tajemnými tvory, tady zase jednou Youkai (démony), kteří ale vlastně nejsou zlí, spíš jen nepochopení a tak je třeba nějakého toho charakterního hrdinu, který je bude vymítat, nebo se jim i lidem jimi posedlými snažit pomoct. Bohužel hloubkou, zajímavostí a charismatem hlavních postav se to ke zmíněným titulům jen velmi vzdáleně blížilo. Jistě občas tam takový ten příjemný "feeling" byl, ale rozhodně to nebylo nic intenzivního a hlavně to nikdy nevydrželo déle, než pár minut. Některé episody byly mírně nadprůměrné, ale finální zápletka i s jejím rozuzlením byla zase jednou jen prachobyčejným klišé. Ale i tak to byla občas docela sympatická podívaná, která ale moc hluboko nepronikla a vlastně hlavní co mi přinesla je fakt, že se nyní mnohem víc těším na novou sérii mnohem povedenější "Knihy kamarádů" 5,5/10

テイルズ オブ ゼスティリア ザ クロス - Season 1 (2016) (série)

První díl je prostě nádhera! Čekal jsem, že to bude povedené a vzhledem k faktu, že jsem viděl i předchozí film s označením Tales Of Zestiria: Doushi no Yoake jsem tušil do čeho jdu. Je však vidět, že animace i společnost Ufotable se zase posunuli o kousek dál, protože tohle je prostě vizuální pornografie! Ta voda! Ten oheň! Ty tornáda! Ty souboje! To město! A plamenný drak! Intro byla prostě lahůdka, která ve mě nabudila neskutečný apetit. Animace si svou krásu drží a po stránce vizuální je tohle prostě top sezóny. Jediná škoda je, že k takhle krásné animaci nemáme také náležitě epický a ucelený příběh... Jistě dokázal bych jim odpustit ledacos, ale fakt, že celé dva díly věnovali reklamě na svou nadcházející hru Tales of Berseria a tím mě prakticky rozhodili a já teď tápu, jaký tohle mělo kromě marketingu význam, mě zkrátka docela štve. Když pominu tuhle vsuvku, tak prostě musím po shlédnutí první řady pouze zopakovat, že ToZ je průměrná fantasy s krásným audiovizuálním provedením, bohužel nic víc... 7/10

Šokugeki no Sóma - Ni no sara (2016) (série)

Nejlepší akční "gastroporno" je zpět v plné parádě! Hlavní ingrediencí je akce, napětí by se dalo krájet, k tomu přidaná špetka humoru a to vše podávané starými známými a stále skvělými kuchaři. Nedoporučuji dívat se z prázdným žaludkem, nebo třeba o půlnoci a teď mě omluvte, jdu vyžrat lednici... 9/10

Masó gakuen H×H (2016) (seriál)

Tak se nám žánr ecchi zase jednou posunul. Už jenom při pár prvních minutách mě napadlo, že kdyby ubrali prádla a přidali reálnou "akci", tak tu vlastně máme hentai. Od neohrabaných pokusů stydlivých hrdinů přes erotiku v podobě stupidních omylů jsme se konečně pomalu dostali až k tomu, co si já plus mínus představuji pod pojmem erotika. Takže tu máme smyslné, plánované a chtěné dotyky a sexuální napětí... No ale smůla milí pánové, také tady máme cenzůru, protože Japonsko je země, kde si sex asi umějí užít a kde vymysleli spoustu zajímavých technik a udělátek, ale kde se stále za nahotu stydí a také přece nemůžou riskovat, že by to viděli děti. Navíc autoři erotických anime nemají posledních pár let skoro žádnou představivost a tak dalším výrazným záporem je fakt, že se nám tu zase jednou pomalu ale jistě kupí klišé na klišé. Prostředí je speciální akademie, postavy působí zase jako šablony, nepřítel je zase jednou digitální cosi co na Zemi zaútočilo protože, kdo ví... a jediné co to dokáže zastavit jsou speciální bojovnice v uniformách tak těsných, že rozum nechápe. Takže pokud máte rádi animovanou erotiku a nevadí vám, že na reálný sex tady nejspíš zase vůbec nedojde, nebo pokud jste fanoušek speciálních akademií, děvčátek s velkými oppai a nebo jste ještě nenašli nějaké stránky s pořádným pornem, pak tohle bude anime pro vás. Jeoffrey se však s vámi dívat nebude, protože: 1. klišé mě už nebaví 2. animovaná erotika mě málokdy vzruší 3. opai velikosti fotbalového míče považuji za znepokojivé, nikoliv za přitažlivé 4. pár stránek s pornografií znám.... Je mi jasné, že tohle si fanoušky najde rychle a nikoho neodsuzuji, takže vám všem přeji příjemnou zábavu. DROP po prvním díle a nehodnotím.