Umrika (2015)

Príbeh o americkom sne pri pohľade z Indie.

Knězovy děti (2013)

Skutočne vtipný námet a dobré prevedenie. Kvalitná produkcia vytvorila všetky podmienky, aby z dobrého scenára vznikol veľmi dobrý film, v ktorom vďaka výborným hereckým výkonom kvitne typický balkánsky humor. Hudba síce nie je Goran Bregovič, ale výborne dokresľuje balkánsky kolorit príbehu.

Děrsu Uzala (1975)

Jednoduchý, priamočiary film o priateľstve medzi starým lovcom a rozprávačom príbehu a hlavne o prírode.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Výborne natočený horor. Netreba prihliadať na žánrové klišé, keď sa hrôza deje jednej osobe a zbytok o tom ani netuší napriek hluku a kriku. Väčšina postáv samozrejme jedná proti zdravému rozumu, ale produkcia perfektne vrství atmosféru a dávkuje strach s podporou presne dávkových porcií hudby a ticha. Herci napriek veku nezaváhajú ani na okamih a svoje postavy hrajú veľmi uveriteľne.

V zajetí démonů 2 (2016)

Pokračovania zajatia démonov na začiatku v skratke zhrnie korene príbehu z Amitiville. Zoznámime sa s rodinou Hodgsonovcov, ktorá sa ocitá v nepríjemnej sociálnej situácii a čoskoro sa k tomu pridajú paranormálne javy. Vďaka dobrej produkcii, scenáru a celkom dobrým hereckým výkonom atmosféra hustne. Démon a efekty sú prepracované. Boj s démonom je samozrejme beznádejný, teda aspoň sa takým má javiť. Manželom Warrenovcom, ktorí sú vyslaní cirkvou na prešetrenie podivných udalostí, sa nijako nedarí ani len nájsť presvedčivé dôkazy, že nejde o podvod. Záver však prebehne veľmi rýchlo. Vďaka klipovitému strihu tak pôsobí odbito. 70%

Tiché místo (2018)

Zaujímavý námet, dobré herecké výkony. Jediné čo film strháva k priemeru je neuveriteľnosť celej situácie. Máme tu mimozemšťanov ktorí sú síce vražedný ale sú slepí a orientujú sa sluchom. A ľudia sú voči nim bezbranní. Hlavný hrdina v rozhodujúcej chvíli vymyslí zbraň a už sa to vezie v klišé.

Loganovi parťáci (2017)

Celkom dobre natočený zábavný lúpežný príbeh s kvalitným hereckým obsadením. Možno trocha zbytočne sa do príbehu pletie celé to rodinné súkolie Loganovcov ale príbehu to neprekáža a na druhej strane mu to dáva širší kontext. Niektoré linky sú prekombinované, takže som chvíľu na niektoré udalosti hľadel ako teľa na nové vráta a musel som počkať až na záver, aby veci do seba zapadli aj keď doslovného vysvetlenia som sa nedočkal. Kým Loganovci sa starajú o sociálnu a rodinnú rovinu, bratia Bangovci dodávajú svojou redneckovosťou komickú zložku. Produkcia je kvalitná a herci profesionáli, ktorým postavy celkom sedia. 70%

Uteč (2017)

Veľmi dobre natočený psychologický horor zahrávajúci sa s originálnou myšlienkou unášania ľudí a využívania ich tiel ako nositeľov mozgov ich nových majiteľov. Dobre použitá paralela otroctva. Hlavným hrdinom je mladík Chris, ktorý so svojou snúbenicou navštívi jej rodičov v ich dome na odľahlom mieste. Takmer všetci sa však správajú čudne a podozrenie naberá čoraz zreteľnejšie obrysy. Scenárista postupne dávkuje nové a nové dôkazy, že podozrenia sú reálne, ale zdravý rozum sa zdráha uveriť. Nuž a záver ide raz naraz, až by som povedal, že je príliš unáhlený.

Rozpolcený (2016)

Príbeh únosu troch puberťáčok ťažkým schizofrenikom je na začiatok celkom slušný námet na dobrý thriler. Dievčatá sa ocitnú zamknuté niekde v podzemí. Sú rovnako krásne ale jedna z nich skrýva tajomstvo, ktoré film postupne odhaľuje, ale odhalenie si nechá až na finále. Spoznávame aj Kevina Wendella Crumba, ktorý v sebe skrýva 23 osobností a črtá sa, že ešte jedna nepekná postava sa vynorí. James McAvoy neľahkú úlohu stvárniť niekoľko osôb v jednej postave zvláda veľmi dobre aj keď scenár mu umožňuje predviesť ich len osem. Jeho psychickým svetom nás sprevádza jeho psychiatrička doktorka Karen Fletcherová. Smutné je, že scenár stavil na klišé. Dievčatá sa totiž správajú ako vystrihnuté z B-čkového hororu a scenár si pomáha nelogickými barličkami. Kevin zatiaľ prežíva archetypické zrodeníe démona, ktorému majú dievčatá padnúť za obeť. Záverečný stret s beštiou sa už klišé nezbaví a necháva si otvorené dvierka na pokračovanie. Kameo Brucea Willisa je presahom filmu Sklenený.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Výborne natočený horor, v ktorom patológovia, otec so synom, postupne odhaľujú orgán po orgáne, tragédiu neznámej ženy a vrstvu po vrstve prichádzajú na to s čím majú do činenia. Nuž a nie je to nič dobré. Veľmi dobre gradované napätie, kvalitná produkcia, dobré herecké výkony vďaka, ktorým tých pár hororových klišé až tak nevadí. Originálny nápad a výborné prevedenie tentokrát prevážilo.