Bosch - Hotel ACE (2020) (epizoda)

„Neobvinia ju.“ „Bolo to oprávnené, jej kariéra však skončí. Je ako jed.“

Bosch - Prachy, Honey (2020) (epizoda)

Det. Crate si v noci pozrel film „Bad Day at Black Rock“, 1955 s Robertom Ryanom. A filmové okienko s det. Barellsom pokračuje, C: „The Professionals“? B: „Najlepší western hneď po The Wild Bunch! Lyan, Lancaster, Lee Marvin, Jack Palance...“ C: „Claudia Cardinale.“ B: „Woody Strode.“ Jeden pekný časozberný moment – 36:50. Záver, ktorý trochu zamrazil...

Bosch - Součást života (2020) (epizoda)

J. E.: „Máš plán na večer?“ Bosch: „Dať podpísať odposluch. Vyvenčiť psa.“ J. E.: „Vzrušujúce. Si ako mních v kláštore – na tom kopci.“ B: „Páčia sa mi ich rúcha.“ A na kopci večer hrá konečne znova dobrá hudba, idylka Harryho so psom. V tejto časti sa stretne prvýkrát s Maddiným priateľom.

Bosch - Tři vdovy (2020) (epizoda)

Prečo vo väčšine seriálov, čo som videla – musí byť nevraživosť medzi políciou a FBI? To naozaj takto fungujú v realite? A často z agentov robia neschopných a obmedzených vykonávateľov zákona – s pekným balíkom faktov, ktoré musia byť utajené. „Počuješ to ticho?“ „Helikoptéry sú preč.“ „Na teraz.“

Bosch - Dobří lidé na obou stranách (2020) (epizoda)

„Bol som si istý, že nás dovedú k tomu, kto zavraždil tvojho syna.“ „Áno, možno v inom svete. V tomto – dostali presne to, čo si zaslúžili.“ Agent FBI: „Rokujeme s JTTF, NRC, HERT, NEST, DOE...“ Bosch: „Polievková abeceda“. Svet je plný nahnevaných a pomstychtivých mužov!

Antonio Gaudí (1984)

Žiadne odpútavanie oka diváka od nádherných záberov. Len hudba a obraz. A obraz unikátny. Väčšina diel sa nachádza v Barcelone a ak ste ich na vlastné oči videli, dušu vám omýva pocit blaha. O samotnom Gaudím sa takmer nič nedozvieme, ale ak sa rozhodnete pre tento dokument, je takmer zaručené, že si dodatočne o ňom budete chcieť prečítať. A jeho životopis stojí za to. Keď dokončia Sagrada Familiu (vraj v r. 2026), myslím, že to bude presne čas na opätovnú návštevu a oživenie spomienok. Vďaka Gaudímu som kedysi objavila nádheru secesie a začala sa zaujímať aj o ďalších jej predstaviteľov.

Bosch - Vyhlídka (2020) (epizoda)

„Rozprávaš ako moja stará mama: Prevencia je lepšia ako liečba.“ Prípad skorumpovaných policajtov nedopadol dobre. Irvin Irving to hrá tak dobre, až mi je z neho nepríjemne – nosí sa ako vážený občan, aj tak rozpráva a jeho heslá v duchu „všetko pre blaho občanov L.A.“ sa mi už protivia. Hlavný problém tejto série bude 32 zmiznutých ampúl rádioaktívneho cézia, ktoré by dokázali zamoriť mesto na 300 rokov.

Syn (2019)

Spánok rozumu plodí netvory (Francisco de Goya, 1799). Tak tu niekomu šibe... Lorenzovi? Sigrid? Na konci filmu zisťujem, že mne. Dobrá atmosféra, zaujímavý thriller, dobre obsadení herci. A dobrý tlak na oblasť lebečnú, tú moju. Nečakajte veľké odhalenia a možno nebudete sklamaní.

Bosch - Ten hajzl se podepsal (2019) (epizoda)

Bosch: „Je tu čiara. Čiara, ktorú nikdy neprekročím.“ Báseň na počesť budúceho dôchodcu, potom Barellovo prehlásenie pri stole s tromi ženami – to sú moje bývalé manželky, zábavná rozlúčková párty, ktorá, ako sa ukáže, nie je rozlúčková. A na záver – je jasné, čo bude Harry Bosch vyšetrovať v ďalšej sérii.

Bosch - Zadržte noc (2019) (epizoda)

„Je to zlé, Jerry. Skorumpovaní policajti. Musíš byť opatrný!“ Vyzerá, že takmer všetko je vyriešené. Ale Bosch tvrdí, že musí veci dotiahnuť do konca.