The Encounter (2010)

Policajný poručík sa predstavuje ako De Will. V reštaurácii príchodzí dostanú vysvetlenie: „Áno, on sa snaží celú dobu držať ľudí odo mňa ďaleko. Je to osobná záležitosť.“ Zaujímavo spracované, dúfam, že neurazilo neveriacich, mňa to oslovilo.

Miliardy - The Good Life (2016) (epizoda)

Všetci sú v šoku, čo Axelrod plánuje... Plánuje skončiť v čase, keď je na vrchole? „Tretí deň nenakupovania si Wall Street bude myslieť, že si sa zbláznil.“ „S tým sa dá žiť. Nech si trhnú...“ Medzitým Bobby pozerá Občana Kanea, 1941. Zdalo sa mi, že tu niečo nehrá – konflikt zájmov... Ako môže Chuckova manželka pracovať pre Bobbyho? A všetko sa takmer dalo do poriadku...

Miliardy - Krátký stisk (2016) (epizoda)

„Zaspievajte nám a na oplátku niečo dostanete.“ „Ak ste Bobby Axelrod, nezháňate informácie, informácie prúdia k vám.“ „Aké informácie?“ „Všetky.“ „Kým my ostatní sa lopotíme ako mravce, on hľadí na celú palubu.“ V tejto časti „kto z koho“ ide o akcie Cross-Co Trucking. A prekvapenie - James Hetfield sa nechal ukecať na toto? No toto! Gesto, ktoré tiež niečo vypovedá...

Miliardy - YumTime (2016) (epizoda)

„Úprimne? Len to hrám.“ Všetci majú rozohraté rôzne strategické aj posteľné partie (ktoré sú vlastne tiež strategické) a tu sa nehrá o lízatká! Tu sa hrá o dôležité informácie. Ide hlavne o ťah, ako sa dostať k Bobbymu Axelrodovi, a to cez Peta Deckera. Toľko slovných potýčok s dvojakým významom, že by sa z nich dal vydať aj menší frazeologický slovník. A ešte jedno konštatovanie po tretej epizóde – ženy sú poriadne potvory!

Miliardy - Přidělení práv (2016) (epizoda)

„Súčasné rozbúrené vody sú pre nás skvelé. Pre bežného investora ani náhodou! Ale nezabudnite, čo je pre neho zlé, z toho ťažíme my. Ak sme tak múdri, ako si myslíme. Ak nie, Slnko nás spáli na popol.“ Je dôležité, aby budova niesla vaše meno, ak ste miliardár.

Miliardy - Pilot (2016) (epizoda)

Takže to bude o „banksters“? Treba vedieť, kedy je ten správny čas – na všetko v živote. Nie každému sa to podarí. Vo svete peňazí (peňazí s mnohými nulami) ide o informácie. Je to ako šachová partia. Ale skvelý matador nezabije čerstvého býka. Počká si, až bude porazený. Moc peňazí, kam povedie? Aké je to byť miliardárom... Všetko sa dá vyčísliť peniazmi, aj vzťahy? Ou. Výborne obsadený Damian Lewis. A možno budem potrebovať slovník ekonomických pojmov... To, čo v živote robíme, má svoje dôsledky, či úmyselné alebo nie.

Bosch - Čestný muž (2020) (epizoda)

Irving: „Dajte na moju radu: nebuďte spiacich psov.“ Dwight Wise: „Ak systém zlyhá, spravodliví muži povstanú.“ J. E.: „Možno raz vymyslia detektíva robota, ktorý dokáže vyriešiť vraždy a nenechá sa vtiahnuť do priepasti.“

Bosch - Temná svatá noc (2020) (epizoda)

„Zúfalý muž býva nebezpečný muž.“ Veci sa odhaľujú. Nie všetky ku spokojnosti strany „tých dobrých“.

Bosch - Napodobitel (2020) (epizoda)

Bosch: „Ideš preč?“ J. E.: „Večera s Bennettovou.“ B: „Ako dlho ste už spolu? Tri – štyri mesiace?“ J. E.: „Tak nejako.“ B: „Nemal by si začať volať ju krstným menom?“ J. E.: „Nechcem to uponáhľať.“ Ľudia toho nasľubujú a potom sú tu dôsledky. Komu sa dá veriť?

Bosch - Vztek (2020) (epizoda)

Mank: „Chodili ste niekedy po bublinkovej fólii? Tak sa cítim...“ Det. Vega. Čo vlastne chce – na jednej strane sa viackrát obráti na partnera, ako jej vadí poručíčkin prístup a potom to poprie? Trochu sa to celé pomaly vlečie.