Volejte Saulovi - Mabel (2017) (epizoda)

Diel, ktorému chýba spád, aj keď okolo Mikea sa dejú zaujímavé veci - snaží sa zistiť, kto ho sleduje... Jeho metódy hľadania sledovacieho zariadenia sú, ako inak, neštandardné.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Vážení, tak Netflixu sa niečo podarilo. Tento miniseriál spĺňal všetko, čo ako divák požadujem. Skladal sa len z niekoľkých dielov, ktoré sa dajú stihnúť za dva dni. The Queen's Gambit je urobený tak, že sa so zatajeným dychom neviete dočkať ďalšieho dielu. Výborný casting, pričom príbehy sa prelínajú a postavy nie sú čierno-biele. Bethin život je ako ruské kolo, už v prvom dieli pochopíte, že má obrovskú predstavivosť, dravosť a istý vnútorný hnev, čo z nej urobí šachistku svetovej úrovne. Nechcelo sa mi do konca veriť, že nejde o životopisný príbeh. Bonusom je, ako je seriál posadený do rokov 60-tych, scény, kulisy, hudba, všetko mi pasovalo k dobe. Navyše mi tento seriál pripomenul jednu smutnú vec zo súčasnej reality – v športových správach vidíte väčšinou futbal a hokej. Ale pamätám si dobu slávy sovietskeho šachu (samozrejme informácie boli tendenčné), keď sme na našich obrazovkách videli aj slávnych Gariho Kasparova a Anatolija Karpova. Možno aj preto boli uveriteľné a nie nasilu vložené momenty zápasu na šachovnici medzi Beth a Borgovom, ktoré boli zároveň aj politickými bitkami. Kameraman si tiež robil prácu, ako treba – občas som si uvedomovala hru svetla a tieňov, zábery na Beth zblízka, keď čítate v jej očiach pocity šťastia, nudy, delíria, úzkosti, záblesk víťazného ťaženia.

Sociální dilema (2020)

Takže Zem nie je plochá? Silné. Pôsobivé. Najviac ma zaujala časť o dezinformáciách, nikdy som si nevedela vysvetliť, ako je možné, že toľko ľudí verí totálnym hlúpostiam. Teraz čiastočne rozumiem a začínam sa báť.

Pumpa (2020) (seriál)

Je to také jednoduché, až je to celkom vtipné. Riešia sa aktuálne udalosti, o ktorých v tom týždni písal Nový čas. Možno by tomu viac pristal stand-up, hlavne nečakajte nejaké náučné vysielanie. Poopravila som si názor na Heribana, trochu.

Volejte Saulovi - Klik (2016) (epizoda)

Dvaja bratia. Každý z nich je schopný hrotiť svoju situáciu až na maximum. Akčný Mike, ktorému nevyjde plán. Výborná kamera, ako vždy.

Volejte Saulovi - Fifi (2016) (epizoda)

Každá z postáv má vykročené svojim vlastným smerom - Chuck sa nezaprie a zapredá aj vlastného brata, ak ide o právo, Mike chystá masaker - podľa použitých pomôcok sa dá očakávať niečo veľké, Jimmy a scéna s vojnovým veteránom a tiež krabica papierov, do ktorej vlepuje modré lístky na označenie... Chlapec má nejaký plán.

Corpus Christi (2019)

"Odpustiť neznamená zabudnúť. Odpustiť znamená milovať." Veľa silných slov vyšlo z úst tohto samozvaného kňaza s modrými očami, na ktoré sa nezabúda. Iné ako Franco Nero, skôr taký uslzený pohľad. Bartosz zahral asi svoju životnú rolu, bol presvedčivý a celý príbeh bol postavený na ňom. A príbeh je to taký - zo života komunity veriacich s ich tragédiami, zlyhaniami, starosťami, aké by sme našli v každej druhej farnosti po celej zemeguli. Akurát tí Poliaci toto vedia - príbehom sa vám dostať pod kožu a uviesť diváka do stavu, že nad filmom (sebou?) bude ešte chvíľu rozmýšľať.

Volejte Saulovi - Nafukovačka (2016) (epizoda)

Fragmenty z Jimmyho detstva... Pekný záber na pestrofarebného nafukovacieho panáka a následne pohľad na Jimmyho v oblekoch podivných farbieb. Ale nič nie je náhoda. A potom zaujímavá ponuka Jimmyho pre Kim. Stane sa Kim sama sebou? Stane sa Jimmy sám sebou?

Volejte Saulovi - Bali Hai (2016) (epizoda)

Mike, Mike, opäť Mike. „25 tisíc...“ „Za čo?“ „Mali sme dohodu. Ja som ju nedodržal. Tvoj problém sa vráti skôr, ako sme čakali.“

Volejte Saulovi - Rebecca (2016) (epizoda)

Pár právnických vtipov, frustrovaná Kim, Jimmy, ktorému je v pätách premotivovaná kolegyňa Erin a nedá mu dýchať. Len koniec s Mikom dáva tušiť, že prídu aj napínavejšie chvíle.