Volejte Saulovi - Docela jízda (2018) (epizoda)

Vyzerá, že Kim by sa viac páčilo robiť obhajkyňu verejných práv a tak urobí možno osudnú chybu - zanedbá kľúčového klienta Mesa Verde. Jimmy sa pretĺka v snahe prežiť najbližších 9 mesiacov, kedy by mu mohli vrátiť právnickú licenciu. Usiluje sa predávať mobilné telefóny a ocitne sa v situácii, keď dostane poriadne na frak. Mike sa snaží získať odborníka na akýsi vŕtací projekt... Uvidíme, kam nás dej ďalej povedie. Stretneme asi veľa ďalších divných ľudí, svet je ich plný...

Bez vědomí (2019) (seriál)

Problematika, ktorá môže diváka chytiť rýchlo, ak mu nevadia témy okolo špionáže v našich zemepisných šírkach - ŠtB, KGB aj MI6 sú hlavnými protagonistami šírenia strachu, zrady, neistoty, neštítiac sa vrážd a prenikania do najhlbšieho súkromia ľudí. Možno sme veľa prenasledovaných vo svojom okolí (alebo až do takejto miery) nemali, ale pravdepodobne sa to dialo. Od začiatku čakáte, dokedy to bude trvať a kedy konečne bude v záberoch 17. november. Ak by ani kúsok z tohto nebola pravda, aj tak scenár, herecké obsadenie a celá myšlienka zapadali do seba ako ozubené kolieska. Len samotný názov minisérie stojí za zamyslenie. Možno by som ho pomenovala "Opití mocou".

Kominského metoda (2018) (seriál)

Táto americká miniséria je zábavný kúsok. Téma je síce podobná ako v britskom "After Life" od Rickyho Gervaisa a treba povedať, že britský humor ide viac "pod kožu", lebo je sarkastický. Po prvých minútach príhod Sandyho Kominského sa však budete dobre baviť. Útrapy dvoch starnúcich, kedysi úspešných mužov z Hollywoodu, vás rozosmejú aj vo chvíľach, keď bude reč o vážnych veciach - strata blízkej osoby, problémy s dospelými deťmi, ozývajúca sa prostata či občasná túžba po sexe. Obidvaja herci sa v tejto úlohe našli, hodili sa do nej a zahrali svoje roly na jednotku.

Agatha Christie's Poirot - Krádež královského rubínu (1991) (epizoda)

Jednoduchšia dejová línia, v ktorej ide o krádež rubínu nevychovanému princovi, ktorý by si zaslúžil prefackať. Navyše, takmer od začiatku je páchateľ známy. Svetlými momentmi sú chuťové úchylky Poirota (na vianočný pobyt si nesie krabičku ručne robených čokoládových cukríkov a jeho komplimenty kuchárkam v rodinnom sídle).

Volejte Saulovi - Rozmluva (2018) (epizoda)

Mike nezvykne prejavovať emócie, nezvykne veľa rozprávať, ale ak sa tak stane, pochopíme, akým dobrým pozorovateľom je. Jimmy, za to rozpráva veľa, niekedy až príliš a pravdu si niekedy ohýba podľa svojich predstáv. Nacho je mĺkvy typ, v jeho prípade často rozprávajú len oči, v jeho situácii sa musia veci skôr tajiť ako prezrádzať.

Volejte Saulovi - Něco krásného (2018) (epizoda)

Nafingovaný útok, pri ktorom Nacho dostáva pekne "na frak". Krádež zberateľskej figúrky z obchodu, ktorá mala byť o ľahko získaných peniazoch, vyzerá ako podľa scenára z Pata a Mata. Na záver dielu list, ktorý zanechal Chuck pre Jimmyho - je síce emotívny, ale nevyplýva z neho nič nové.

Volejte Saulovi - Kouř (2018) (epizoda)

Prišli sme o Chucka! Skvelo - nepríjemnú a dráždivú osobu s tou divnou chorobou či úchylkou. Škoda ho. Chuck, budeš nám chýbať. Mike sa zapája do deja a jeho jazda na vozítku vo firme Madrigal bola príjemným uvoľnením ponurej atmosféry.

Volejte Saulovi - Lucerna (2017) (epizoda)

Menej akcie, diel bez Mikea, ale napriek tomu sa nejaké karty odkryli. Dokonca to vyzerá na niekoľko dôležitých zlomov a postavy sa posúvajú ďalej. Ak aj bola tretia séria rozťahaná, tento diel bol odmenou za čakanie. Divák sa môže tešiť, čo sa stane v štvrtej sérii.

V piatok, trinásteho... (1953)

To, čo zo začiatku filmu vyzeralo ako celkom dobrý humor, sa nemohlo vyvinúť inak - ako do ideologicky motivovanej polohy - zo starého pána sa musí stať revolucionár, ktorý zavrhne všetky "prežitky".

Volejte Saulovi - Uklouznutí (2017) (epizoda)

Jimmy je herec - podvodník prvej triedy. Tentokrát si vychutnal dozorcu pri verejnoprospešných prácach. Chuck sa pokúša vyliezť zo svojej ulity, ale problémy vo firme na neho ešte len čakajú. A Mike sa snaží prísť na to, čo robiť so všetkými tými peniazmi, ktoré nemôže minúť. Napínavý diel - divákovi stekajú po chrbte kvapky potu spolu s Nachovými.