Volejte Saulovi - Výdaje (2017) (epizoda)

Jimmy sa snaží udržať nad vodou, robí dokonca smiešne kroky, aby si zabezpečil príjem. Presviedča ľudí, aby natočili hlúpe a nezmyselné reklamy. Mike sa pravdepodobne vracia k problému so Salamancom. A nakoniec Jimmy predvedie v poisťovni herecký výkon, ktorý môže znamenať len jedno - opäť niečo chystá.

Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982)

"Pane doktore, a co ta minerálka???" "Letíme z takové dálky! S ušlechtilým posláním! A vy kradete v samoobsluze!" Celá komédia je postavená na takých situačných hovädinách, až sa človek musí baviť. Už len let v kontajneri a pristátie na smetisku.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Je príjemné vidieť film tohto žánru - dobre spracovaný, s dobrým hereckým obsadením. Násilie vo filme je jedným zo silných aspektov, nie je prehnané a nikdy nemáte pocit, že by to zašlo „príliš ďaleko“, ako v niektorých mainstreamových filmoch tohto žánru. Dobrá kamera, dobrý výber hudby. Ale, nie som vhodná cieľová skupina - typ filmu, na ktorý čoskoro zabudnem a nebudem si pamätať, o čom bol.

Vychováni vlky (2020) (seriál)

Seriál, ktorý sa vyvíja veľmi zaujímavo. Neuveriteľne uveriteľná Amanda Collin v hlavnej úlohe androidky - Matky, zahrala svoju úlohu od prvého do posledného záberu originálne, zaujímavo, kamera sa často zameriava na výrazy jej tváre. Matkin partner - Abubakar Salim jej iba sekunduje, ale aj on má skvelé momenty. Android, ktorý občas povie vtip (hneď v prvej časti ten o magnetoch ma naozaj rozosmial. Father: „Chcela by si počuť vtip, kým to dáme do poriadku? Čo povedal magnet - samec, magnetu - samici?“ „Povedz mi,“ reaguje Mother. „Takže, čo povedal mužský magnet?“ „Povedal: Keď som uvidel tvoju zadnú časť, odpudilo ma to. Avšak potom, čo som ťa videl spredu, považujem ťa za veľmi príťažlivú!") a potom ešte jeden moment: "Ale to sa v žiadnom prípade nemôže stať!" "To býva často posledná vyslovená veta", odpovedá Father. Príbeh bol stavaný výborne, scenéria a filmové triky boli uveriteľné, občas boli situácie podčiarknuté vhodne zvolenou hudbou. A potom prišli posledné dva diely a ja sa cítim ako podvedený divák a dieťa, ktorému sa v rukách rozpadla stavebnica, ktorej chýbali už len posledné kúsky do poskladania. Týmto komentárom by som rada povzbudila ďalších divákov, aby si túto sériu pozreli (upozorňujem, že kto nemá rád sci-fi, nech si pustí niečo iné), možno si len ja pripadám ako "chorá vrana".

Moje učitelka chobotnice (2020)

Príjemný hlas Craiga Fostera, nečakaný príbeh "priateľstva" ani nie tak človeka s chobotnicou, ako človeka s prírodou. Potreba hľadať samého seba, zahodiť stres, vysporiadať si vzťahy. Nie každý to rieši potápaním bez prístroja v divokých vodách okolo Mysu búrok. Dokonca som spočiatku mala hrôzu z nebezpečne vyzerajúceho oceánu, spleti chalúh a podmorských tvorov. Musím povedať, že chobotnice sa mi už zdajú menej odporné. Neverím, že dokumentárny film o pavúkoch by ma dostal do rozpoloženia, ktoré som cítila na konci tohto filmu.

Volejte Saulovi - Sabrosito (2017) (epizoda)

Gus sa chystá pomstiť Hektorovi, ale pokojne čaká na svoju príležitosť. Mike je zasvätený do Jimmyho problému (najatým na opravu škôd po Jimmyho vpáde v Chuckovom dome), aj na spoluprácu s drogovým kartelom. Veľmi pekné predstavenie.

Volejte Saulovi - Utopené náklady (2017) (epizoda)

Úvodné zábery kĺzavej kamery tešia oko diváka. Už vieme, že LOS POLLOS HERMANOS má v čomsi prsty... Jimmy žne to, čo zasial. Jimmy, citlivý, temperamentný, aj keď nie celkom rovnou cestou kráčajúci chlapík vs. Chuck, osamelý, nadradený čudák, trvá vždy na pravidlách, hoci sú zásadne v neprospech jeho brata.

Volejte Saulovi - Svědek (2017) (epizoda)

Vraciame sa k akcii, niektoré aktivity hlavných postáv nám nerozuzľujú ich zmysel, ale navnadia nás na ďalšie pokračovanie. Mike v problémoch, Jimmy v problémoch, Chuck stále viac prehlbuje v Jimmym otázku, prečo mu toto robí vlastný brat? (Ako keby zabúdal na to, že on je v celom probléme hlavný prúserák).