Adela show (2010) (pořad)

Ak by bolo s čím iným (slovenským a českým) porovnávať, možno by som udelil menej hviezdičiek. Ale na slovenskom trhu je to jedna z najlepších talk show s "celebritami", navyše sa všetko odohráva v príjemnej atmosfére...

Zrození naděje (2009)

Ide o amatérsky film, čiže netreba čakať veľa. Avšak práve vtedy, keď nemáte očakávania prehnané, dočkáte sa veľmi pozitívneho prekvapenia. Ja som bol nadšený. Vkusné, nepokazené, neprehnané, jednoduché a zároveň krásne, vo svojej kategórii filmov (hovoríme stále o amatérskych) vysoko vyčnieva nad priemer. Príbeh Aragornovych predkov v skratke, prevažne prezentovaný rozprávačským štýlom. Viac, chceme viac týchto filmov! ;)

Sucker Punch (2011)

Výborné, efektné, alternatívny svet ukážkovo zobrazuje že reálny život je boj (akoby na fronte, akoby s netvormi), sebazaprenie a odvaha v bežných životných situáciách je rovnako dôležitá a dobrodružná ako alter-dobrodružstvá vo fantasy svete. Pochopil som, chválim, oceňujem :) Plusov je tu teda viac než dosť. Mínusom snáď len hlbší zmysel či cieľ práve zmienených virtuálnych bojov (V realite bol cieľom útek. Za čo ale bojovali v tom virtuálnom svete? Alebo bolo zmyslom boja iba samotné bojovanie?) PS: Úžasné mashup-songy, soundtrack exceluje!

V srdci moře (2015)

Úvod dobrý, záver dobrý. Všetko medzitým akési neprehľadné, akosi jednoduché i zložité. Keď už má ísť o Melwillovu Bielu veľrybu, tak kde je Achab, či Starbucks, alebo Queequeg? Rozumiem, že sa v tomto filme spisovateľ skutočným príbehom iba inšpiroval, mená si preto zrejme pretvoril, ale aspoň charaktery postáv - tak silných postáv! - by mali ostať zachované. V tomto filme nebol príbeh ani o námorníkoch (málo priestoru pre rozvinutie vzťahov či spoznanie charakterov), nebol ani o veľrybe (nedostala toľko priestoru), ani o strastiach po stroskotaní (akosi sa to tu nedá hlboko prežiť, autori filmu nedávajú emóciám priestor). Po prižmúrení oboch očí dávam hodnotenie ako pri akomkoľvek inom priemernom filme.

Sedmý syn (2014)

Čo to s tými dnešnými filmami je, že sa z úžasného potenciálu či vizuálu spravidla stane taká fraška?! Ach jaj, škoda, veľká škoda. Príliš veľa efektov, aj to slabých a nereálnych. Žiadna hĺbka, prázdny dej, plytké charaktery postáv, žiadne emócie. A pritom to vypadalo tak sľubne...

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Prečo? :( V poslednom období mám žiaľ nešťastie pri výberoch filmov - aj tento, tak ako mnohé nedávno videné, má vynikajúci motív a prvú polovicu, avšak následne sa zmení na absolútny brak! Odkedy sa objavia prenasledovatelia, nastáva nuda, šialenosti nehodiace sa do deja, z krásnej baladickej atmosféry sa stane hnusný Beetlejuice! :(

Zarafa (2012)

Prekrásny príbeh i animácia, adept na plných 5 hviezd...nebyť toho zvláštneho konca kedy sa vlastne množstvo divákmi očakávaných vecí nesplní ani nevyrieši :-/

Jak se zamilovat (v osmi lekcích) (2012) (TV film)

Nesympatická plytká sliepka chce príjemného chlalana, ktorého si nikdy nezaslúžila. Práve preto im tento vzťah divák ani nepraje. Žiadna hĺbka, žiadny skutočný vzťah, žiadna skutočná osobnosť, nudné charaktery postáv. Slabota.

Naslouchej svému srdci (2010) odpad!

Prvá tretina filmu pomerne zaujímavá s originálnym motívom. Následne sa však z tohoto potenciálneho diela vykľuje psychologická dráma s thrilerovými prvkami, nelogickými rozhodnutiami postáv, dej plný šikanovania bez akýchkoľvek obranných reakcií jednotlivých postáv, nič z dôležitých chaotických scén sa do konca filmu nevysvetlí, neukončí. Zvraty, zvraty, umelé zvraty... šikana, navždy utajený pokus o znásilnenie (do konca filmu nepotrestaný), nelogické správanie hlavných hrdinov, zrada, nedôvera a napokon ešte aj smrť? Hnus! Hnus! Hnus!