Kong: Ostrov lebek (2017)

Za pozitívum považujem, že dej sa nedržal klasického zdôraznenia vzťahu medzi blondýnkou a obropicou, ale vytvoril si vlastný príbeh. Do hĺbky sa však nešlo. Pevne dúfam, že charaktery sa ešte prípadne rozvinú v ďalších pokračovaniach s godzilou, krakenom a pod.

Gotham (2014) (seriál)

Výborné spracovanie, rozbeh, spoilery, celý DC svet v jednom. Veľkolepé universum. Top herecké výkony a charaktery vôbec = Tučniak a HarleyQueen. O level nižšie ale stále skvelí sú Hádankár, Joker a Catwoman! Fish mala po prvej sérii zmiznúť navždy, je tam úplne zbytočná, až na príťaž. Druhá séria slabá, hlavne epizódy s pozliepanými mutantami sú primitívne spracované, nedomyslené, doslova trapne. Celá druhá séria je veľké negatívum inak výborného a kvalitného seriálu. No a v tretej, ten kuzelník mal umrieť hneď ako vedľajšia postava a radšej sa mohli tvorcovia venovať Jokerovi. Zbytočne to s kúzelníkom naťahovali; je nesympatický a nežiadúci. Zmŕtvychvstania, príšerky, klony...to sa hodí do seriálu Arrow, ale nie do realistického Gothamu. Druhú a tretiu sériu mohli spraviť spolu, stačilo by vynechať primitívnosti niektorých epizód.

Arrow (2012) (seriál)

Seriál, ktorý mal na výber. Napokon si tvorcovia vybrali správne. Jednoduchší dej prelínaný s hlbokými zábleskami minulosti. Hrdina, ktorý má vnútro. Srdce. Charakter. A tiež chyby. Reálnu osobnosť. Isteže, mnohé dialógy či reakcie postáv pôsobia trošku neprirodzene a sú primerané komerčnosti seriálu, ale dej je hlbší než sa v prvej chvíli zdalo. Veľká kvalitka! Okrem toho, ide zároveň o fajnovú chutnučkú lahôdku pre všetkých fanúšikov komiksového sveta, v seriáli sa vyskytnú postavy ako je DeathShot, Katana, či dokonca Harley Queen zo Suicide Squad (jedna epizóda je dokonca vyslovene o tomto samovražednom oddieli, ďalšie sú im čiastočne venované tiež...), Atom, Arsenal, Black Canary, Flash, Constantine a množstvo ďalších napríklad tiež zo seriálu Smallville... Jediná postava, ktorá je úplne zbytočná a navyše maximálne otravná, je Felicitina mama.

Bílá masajka (2005)

Tu je škoda i recenziu písať - hlavná postava je hlúpa naivka, ktorá sa vo všetkom rozhoduje nesprávne a dej nikam nespeje.

Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek (2016)

Tzv. nepriama recenzia: Má vôbec zmysel písať o veľkolepom knižnom diele, ktoré je tak úžasné a hlboké, a ktorým sa inšpiroval aj tento animovaný film? Radšej sa do bližšieho opisu nepustím, pretože len sotva môžeme skutočného Robinsona prirovnať k tomuto. Podotknem len, že zatiaľ sa podstatu knižného obsahu nepodarilo priblížiť ani jedinému z mnohých natočených filmov (1954, 1988, 2003, 1997, seriál...) Príbeh Crusoa totiž vôbec nie je iba o stroskotancovi, ale o nachádzaní seba samého, hlbšieho zmyslu, podstaty života, sveta, vzťahov, vesmíru. Nuž, čo napísať k tejto rozprávke o mačacom gangu? Odhliadnuc od mnohých iných detailov, spomeniem záver, ktorý bol podľa môjho názoru jednoducho neukončený, pri najmenšom zvláštny.

Království lesních strážců (2013)

Svieže. Milé. Prírodné :) Videné s CZ dabingom, v rámci toho aj hodnotím. Sledovať zelených elfov...pardon, vlastne lístkov, ako bojujú proti škřetom, ohizdom, orkom, netopierom, krysám a iným hávediam (akým je napr. aj tak trochu šlahnutý komár), bolo pomerne zábavné :) Šnek a slimák (akoby to nebolo to isté...nuž, v českom dabingu sme počuli vysvetlenie, že nie je) si zaslúžia vojenskú hodnosť. Podobné rozprávke Arthur a Minimojovia, ale pre mňa elegantnejšie a vizuálne i koprodukčne sviežejšie.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Čímsi veľmi pútavé, záhadné, temné (ale nie Burtonovsky temné) a baladické. Zaujímavé, iné. Zvlášť oceňujem nápad, vizuálne zobrazenie a efekty týkajúce sa všetkých papierových výtvorov či kúziel. Nechýbala hĺbka a posolstvo ľudovej kultúry.

Focus (2015)

Asi som už v tomto žánri príliš náročný, pretože film síce hodnotím pomerne vysoko, avšak v zápletkách či tajných plánoch a zradách som nemal vôbec chaos. Dokonca som čakal ešte niekoľko ďalších zvratov v zmysle "Nič nie je tak ako sa zdá; a keď máš pocit že už všetkému rozumieš, znovu sa mýliš!" Nevadí, zatiaľ u mňa stále vyhráva Swordfish. Samozrejme odporúčam pozrieť tiež Italian Job alebo Dannyho parťákov...

Mythica: Hledání hrdinů (2015)

Samozrejme že ide o B-čkový film s primitívnymi efektami a slabými hereckými výkonmi. Ale, ale, ale... Ale celkom vpohode sa na to dá pozerať, pre fantasy fanúšika je to dokonca fajn príbeh do zbierky zážitkov. Oddychovka. Môže byť.