Sierra Burgess je marná (2018)

Na prvý pohľad tuctovka, ale dajte tomu šancu. Ono sa to predsalen trošku otočí a chvíľami sa snáď aj prekvapíte. Na konci vám možno budú sympatické úplne iné postavy, než to bolo na začiatku (a nie, to vôbec nie je spoiler).

Vrána (1998) (seriál)

Napriek výhradám a nemalej kritike zo strany viacerých z vás, nielen tu na ČSFD, chcem ja napísať veľmi pozitívne slová. Pre mňa ide (priznávam, že pravdepodobne vďaka obdobiu a veku, kedy som seriál ako teeneger sledoval), o jeden z top seriálov tohoto žánru. Hudba perfektná, dej primeraný cieľovej skupine a obdobiu vysielania. Mark Dacascos je v tejto roli veľmi charizmatický a sympatický. Vedľajšie postavy tiež svoju úlohu zvládajú (samozrejme, asi ako tie v seriáli Zajtrajšie noviny, ale v tomto prípade to úplne postačí). Páči sa mi Erikov vzťah s malou kamoškou, aj podpichovanie a záhady pri polišovi. Veľmi podarený seriál.

Vánoce jako z románu (2018) (TV film)

Z tohoto žánru ide o nadmieru príjemnú tvorbu. Veľmi milé, jednoduché, bez zákerností či intríg a pritom vôbec nie nudné.

Láska se zárukou (2020)

Považujem tento film za výnimočný V TEJTO KATEGÓRII A V TOMTO ŽÁNRI. Milé, pekné, príjemné, bez zbytočného tlačenia na pílu. Krásny oddych prajem :)

Evangelium podle Jana (2003)

Dávam 4 hviezdy z dôvodu, že na tento film je nutné pozerať bez predsudkov a to som spravil. Tvorcovia ponechali každý monológ i dialóg presne od slova do slova v takom znení, ako ho poznáme z Biblie. Nemôžme teda očakávať, že si niečo doplnia, prikrášlia, spravia film viac komerčným. Ide jednoducho o zdokumentovanie reality.

Christmas Incorporated (2015) (TV film)

Chudáčik bohatý, to musí byť ťažký a krutý život, keď vás všetci obdivujú a volajú na rôzne podujatia zdarma. Sú na vás a vašom názore závislí. Takže máte dôvod ľutovať sa (?) Och... :) Inak celkom oddychovka, ktorá sa dá vydržať.

Wonder Woman 1984 (2020)

Do polovice výborné, ale potom DC znovu zatlačili na pílu a skazili to.

Princezna z cukrárny (2018)

Na to o aký žáner ide, je to super :) Nič oplzlé, postavy sympatické. Vtipné :)

Artemis Fowl (2020)

Ničím nevynikajúca klasická disney - rodinná rozprávka pre deti.

Vůně Vánoc (2018) (TV film)

Sladký, predvídateľný romantický filmík s vianočnou atmosférou. Nezaslúži si až tak zlé hodnotenie len preto, že ide o jednoduchý TV film. Aspoň tu nehrala žiadna zrúda, zápletka nebola pseudo-komplikovaná, postavy sa správajú ako normálni ľudia (až na pár chvíľ) a všetko je naivne pekné. Vpohode. Popri tých množstvách hlúpych romanťákov je toto fajn.