Jako dáma (2017) odpad!

Hneď v prvých 10 minútach vulgarizmy a nechutnosti. Dovi romantika.

Královské zacházení (2022)

Jeden z tých lepších romantických, so sympatickými charaktermi postáv (posúdenie sympatickosti samotných hercov nechám na vás). Nie úplne prvoplánové, milé, príjemné. Trochu mi chýbalo, že sme nevideli zmenu princovej osobnosti aj v praxi (jeden skutok nestačí, tešil som sa ako zatrasie kráľovstvom) a ani žiadne riešenie problémov kráľovstva. VEeď stále ostali chudobní, nezískali peniaze, štvrť za kolajnicami ako aj mienka o nej ostane bez zmeny... Tak trochu nedokončené / alebo rýchlo ukončené. Ale stále stokrát lepšie než väčšina filmov podobného žánru.

A Christmas Switch (2018) (TV film)

V tomto žánri film veľmi vyniká svojou sviežosťou, sympatickým hereckým obsadením a prekvapivo dobrými hereckými výkonami (opakujem, že píšem v kontexte "hallmarkáckeho" žánru).

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Bolo to výborné ✔️ Mckenna Grace perfektná už odmalička (napr. vo Fuller House), Mike Antman Rudd tomu dával atmo, obsadenie Olivie Wild trafili 👍 Pre fanusikov prijemny servis s odkazmi na minulost. Dve potitulkove sceny. A stará parta veľmi citlivo zapracovaná do scenára :)

1 000 mil do Vánoc (2021)

Keby obsadili sympatických hercov, námet mohol byť fajn...

Kouzelný náramek (2020) (TV film)

Na jednej strane ide žánrovo o úplne normálny a jednoduchý romantický film, kde je všetko od začiatku jasné a viete čo v ľúbostnom vzťahu hlavných hrdinoch čakať. Na druhej strane predsalen prináša aj štipku nového, hlavne veci týkajúce sa náramku. Ide o film, pri ktorom môžete  zaspať, oddýchnuť si, či nemyslieť na nič. Nič dobrodružné, ale ako relax či psychohygiena to môže fungovať :-)

Vánoce naruby (2004)

Dobry film, pekny film, fajn herci, ale nechapem jednu vec. Preco je pointou filmu údajné sebectvo hlavneho hrdinu (manzela, otca), ked on bol jediny normalny a vsetci ostatni boli sebeckí, šibnutí, krutí, krivdiaci, súdiaci a hnusní k nemu?

Baby's First Christmas (2012) (TV film)

Samoľúba povýšenecká precitlivená bio-eko-hipsterka neustále rýpe do ex-kolegu, uráža ho, znižuje jeho hodnotu a chce ho zmeniť na "lepšieho". Napokon ho aj neprávom obviní, vynadá mu a totálne mu ukrivdí. Hnusná hysterka. Napokon príde "happy end" keď sa nevinný chlapík ospravedlní tejto krave. Koniec filmu. Neuveriteľná na hlavu postavená blbosť. Ak čakáte príjemný romanťák, netešte sa.

Láska na hlídání (2004)

Obrovský potenciál, výborní herci, úžasný Michael Keaton, soundtrack Michael Kamen...ale od toho hlavného "zvratu" to už aksi nebolo scenáristicky domyslené, dialógy bez zmyslu, vývoj deja divný a záver nijaký.

Dog Days (2018)

Mám pocit, že kritizujúce komenty sem píšu ľudia, ktorí si film mýlia s nejakým iným. Príjemná oddychovka, viac o ľuďoch a ich príbehoch, než o psích miláčikoch. Má to svoje drobné gýčové muchy, ale atmosféru aj jappyend si toto dielo zachovalo presne tské, aké od začiatku očakávate :)