Notting Hill (1999)

Dobre dobre, je to klasika, pomerne zaujímavý a netypicky sa vyvíjajúci dej, kvalitní herci...ale to akože vážne? Takéto plytké zápletky na úspech filmu stačia? A navyše, toto skutočne nazývame romantikou? Presná postupnosť jednotlivých dejových liniek filmu: nepoznáme sa - už sa poznáme - tvárime sa akoby nič - milujeme sa - nechcem ťa už nikdy vidieť - aj tak ťa milujem - podrazila si ma - zas ťa milujem - ja teba nie - hm, nuž, vlastne, už aj ja teba - ale teraz prezmenu ja teba nie - ale no, skúsme to spolu. Bodka.

Protivný sprostý holky (2004)

Pekne sa na herečky pozerá, dej nie je prvoplánový ani "okoukaný". Mierny nadpriemer v danom žánri.

Receptář pro dům a zahradu (1995) (pořad)

S prihliadnutím na dobu vzniku relácie, a tiež na vtedajšie ne/možnosti, hodnotím ako priemer.

Receptář prima nápadů (2001) (pořad)

Je treba brať do úvahy dobu vzniku tohoto projektu. Nie je to zlé, je to priemer.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Drozdajka 1 a Drozdajka 2 sú samozrejme obe slabé, ale dvojka je od jednotky značne kvalitnejšia. V rôznych smeroch. Napriek tomu je ale Drozdajka 2 plytka, NEDOKONČENÁ, BEZ FINÁLE, BEZ ZÁVERU...čiže zle natočená! Škoda, veľmi veľká škoda!

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Pripomienky k nedostatkom: Dym z vypálenej osady dymí ešte stále po tak dlhej dobe? Celá dedina je zničená, ale akurát jeden dom ostal bez čo i len jedného škrabanca na skle, dokonca i vo vnútri v interiéri? Pri tak dlho-trvajúcom šplhaní na stromy bez hustej koruny kde sa nedá skryť sú ľudia naozaj nesmrteľní? :D To s tým jeleňom je vážne klišé... Nuž ale celkom peknú propagandu spustili...

Vlk z Wall Street (2013)

Film, ktorý chcel byť hlboký, zvrátený i vtipný zároveň. Stiahol so sebou síce dav pseudo-filmových fanúšikov, avšak ostal plytkým nevydareným pokusom o úspešný trhák.

Hunger Games (2012)

Čakal som plytký teenegerský film, možno preto som nadmieru spokojný a hodnotím film veľmi vysoko! ;) Zvlášť pozitívne tu spomedzi ostatných pozitív vystupuje spôsob strihu, spôsob zobrazenia dejovej línie. Veľmi decentne akčné :) Jediná výčitka z mojej strany, týkajúca sa skôr spôsobu vizualizácie danej scény: keď bola Katniss na strome a nik sa k nej nevedel dostať, ani ju čímkoľvek trafiť, to naozaj pôsobilo smiešne až trápne. Pritom by stačilo keby filmári zabezpečili hustejšiu korunu a vyšší strom, a mohlo to fungovať ako realita.

Vinnetou (2016) (seriál)

Považujem sa za náročného filmového kritika a môžem povedať že som bol veľmi pozitívne prekvapený, chvíľami priam nadšený. Dôležité je ale: --- Neporovnávať so starými filmami! (nejaké tie spojlery či podobnosť hercov vás potom milo prekvapia) --- Nečakať veľkofilm, len si vychutnávať scenérie, hudbu, vzťahy, atmosféru (veď vlastne - o deji to tentokrát vôbec nie je) --- Pozerať v dobrej kvalite --- Pozerať v dobrej pohode (; --- Pozerať bez reklám! (v žiadnom prípade nie v TV!) Prajem krásny zážitok!