Avengers: Age of Ultron (2015)

Veľké sklamanie. Prvých asi 100 minút filmu nič nechápete (ani keď ste komiksový a Marvelovský maniak), akcia a chaos, akcia a chaos, akcia a chaos. Jednotlivých hrdinov ledva zazriete na obrazovke, divák nestíha sledovať dej, ale ani rôzne pojmy, mená, pointu. Jednoducho bumbum a tresk, bolenie očí, plytkosť a prázdnota. Dialógy umelé a stručné. Znovu a znovu skúšate "naskočiť" do deja, ale vždy sa stratíte. Neskôr sa film ako-tak upokojí, po hodine a pol máte konečne pocit, že film konečne začína akýmsi úvodom. Posledná pol hodina by úplne stačila, avšak samozrejme autori by ju museli rozvinúť.

Slečna zamilovaná (2009)

Rád si pozriem "ľahký" a jednoduchý film, príbeh v ktorom o nič nejde. Ale pri tomto si človek nevie dokonca ani oddýchnuť - plytký dej, nesympatické postavy, humor skôr trápny než vtipný. Sandra výnimočne nesympatická a nepríťažlivá. Druhotriedny film, hanba, zbytočnosť.

Moderní Popelka (2004)

Nelogické, pritiahnuté za uši, naivné (ale nie roztomilo naivné), dosť nevydarené.

Návrh (2009)

Nečakal som od toho tak príjemný film. Nečakal som od seba tak dobré hodnotenie. Milé :)

Ladíme 2 (2015)

Tak ako pri jednotke ide o predvídateľný dej. Atmosféra a štýl humoru ostávajú rovnaké. V podstate ide znovu o príjemnú oddychovku. Mal som však dojem, že Anna Kendrick nedostala vo filme dostatok priestoru, akoby už nebola hlavnou postavou ona.

Kód Enigmy (2014)

Veľmi kvalitne natočený i zahraný film. Avšak čosi mi tam nesedelo (okrem tajomstva hlavného hrdinu a jeho nelogického správania sa v niektorých situáciách). Asi mi vadí, že je film údajne natočený podľa skutočnej udalosti, avšak s realitou toho nemá spoločného mnoho.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Prekvapivo dobre začalo, hanebne skončilo.

Škola superhrdinů (2005)

Vpodstate priemerná rodinná komédia. Ale v závere celkom pekné efekty a celkovo ide o prekvapivo slušné filmové spracovanie komiksového žánru.

Velký Gatsby (2013)

Vizuálne krásne, dobovo pútavé, hudobne svojské. Od príbehu určite nečakajte hĺbku, hoci navonok sa tento film snaží robiť dojem, že je nabitý filozofickými otázkami a psychologickými vysvetleniami. Priestoru pre skutočné herectvo je tu síce málo, ale pozerať sa na to dá. A možno aj dvakrát. Má to čosi do seba...

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Celý tento film (dvojka) by mohol trvať 5 minút. Ide len o to, aby divák spoznal Jacobovo tajomstvo (ktoré je už aj tak predvídateľné) a aby sága mohla pokračovať ďalšími príbehmi...