• Krátkometrážní

Třicet případů majora Zemana - Mimikry (1979) (epizoda)

...Tak se nám drogy dostaly i do republiky. Co sis myslel ? To je jako rakovina tohle svinstvo. Nezná hranice a ti syčáci co s tím kšeftujou taky ne. S tím musíš počítat...Nikde mě tenhle komunistickej seriál nebral. Ale dva díly mi uvízly v paměti a už jsem je viděl několikrát. Jedním z nich je právě díl Mimikry. Když dva dny zpátky proklapával programy v televizi (kde je stejně pořád hovno) narazil jsem na Mimikry. Tak jsem si řekl, že si tenhle díl musím zase po letech připomenout. A jelikož to tady nemám hodnocený, činím tak teď. To je prostě klasika. Drogy, Chozé, Modrák, nezapomenutelný O. Vlach a samozřejmě Bič boží.

Possessor (2020)

Davida Cronenberga a jeho filmy mám rád. A tak mě zajímalo jestli se mladej Cronenberg potatil nebo ne. Jeho první kousek Antiviral(2012) jsem radši vynechal a zkusil až jeho druhej film, kterým je právě Possessor. A po dokoukání musím říct, že tímhle filmem mě mladej Cronenberg absolutně neoslovil. Nedá se mu sice upřít dobrej vkus na výběr kameramana. Karim Hussain je jistota. Vizuál je sice celkem líbivej a povedly se i krvavější scény (který jsou asi jenom tři), ale obsahově je to totální průjem, kterej mě neskutečně nudil. Nejraději bych tomuhle kousku napařil odpad, protože takhle dlouho jsem po dokoukání filmu nebyl zhnusenej hodně dlouho.  Ale už kvůli K. Hussainovi nemůžu. To nic nemění na tom, že tenhle film už nikdy nechci vidět. A popravdě ani nechápu pozitivní hodnocení a kladný recenze. Za mě je to na oko možná líbivej ale obsahově totálně prázdnej shit. Jdu blejt......

Seance (2021)

Když jsem narazil na horor Seance z letošního roku a přečetl si obsah, popravdě mě film vůbec nezaujal. Další trapná duchařina kterou vidět nemusím. V tom jsem si ale všiml, že pod kamerou je podepsán Karim Hussain. Za mě jeden z nejlepších kameramanů.  On byl nakonec tím tahákem proč jsem si rozhodl film pustit. A já si říkal, že když už nic tak aspoň kamera bude stát za to. Ale ono to nakonec tak špatný nebylo. Respektive jsem čekal větší sračku. Nakonec se z duchařiny vyklubal slasher což mě určitě potěšilo. Je fakt, že většinu stopáže se nic moc extra neděje a vraždy jsou většinou mimo záběr.  Výjimkou asi jenom poslední vražda, která je povedená. Co se týče vraha tak ten je z části předvídatelnej a motiv vražd je podle mě stupidní. Seance sice nenabídne nic novýho pod sluncem, ale na jedno podívání OK. Víc jak dvě hvězdy ale dát nemůžu. PS: Karim Hussain za kamerou nezklamal a předvedl klasicky nadstandartní výkon.

Hon na Josefa Mengeleho (2017) (TV film)

Trefnější název by byl - Neúspěšný hon na Josefa Mengeleho.

Al morir la Matinee (2020)

Zdejší hororový experti hodnotí tenhle film vesměs pozitivně. Já s nimi ale tentokrát souhlasit nemůžu. Spíš částečně souhlasím s komentářem uživatele Asia_Power. Postavy jsou opravdu extrémně nesympatický a proto vám je fu(c)k kdo přežije. Killer je taky celkem marnej(neporadí si s malým klukem). Alespoň že ty vraždy se celkem povedly. Vizuál sice taky není nejhorší ale jako celek mě to prostě nebavilo. Určitě mi pár povedených scén v paměti utkví (za všechny zmíním třeba koštovačku bulvy) ale film už víckrát vidět nepotřebuju. PS. Už to zmiňoval ve svým komentáři EvilPhoEniX a já to musím zmínit taky. Pokud si někdo potrpí na oční bulvy ať raděj zkusí snímek Angustie z roku  1987.

Red Woods (2021) odpad!

Éra found footage je naštěstí dávno pryč. Sem tam se ale vyrojí snímek, kterej tuhle éru připomene.  Tohle FFko je ale těžká nuda, protkaná stupidní vatou v podobě naprosto debilních dialogů. Jediný co tak na filmu můžu brát alespoň trochu pozitivně je výběr lokace. V tom jsem téhle nesympatické partě záviděl. I já bych se vydal na takovou výpravu do lesů. Jinak je to ale fakt totální průjem. Nekonečných 95 minut. Věřím, že se třeba ještě někdy najde nějaký FFko, který dokáže diváka zaujmout a něčím překvapit. Red Woods to ale určitě není.

Os Exterminadores do Além Contra a Loira do Banheiro (2018)

Něco jako Troma alá Brazílie nebo chcete-li (slabší odvar) Braindead po brazilsku. Místy je to fakt nátěr a je to celkem prdel. Začátek je nudnější a chvilku mi trvalo než jsem filmu přišel na chuť. Uvítal bych i víc humoru. S hodnocením jsem na vážkách. Mám to tak na 3 a půl hvězdy. Nakonec se přikloním ke slabší čtvrté hvězdě. Každopádně pro vyznavače úchylností, ujetostí a bizardností všeho druhu je to povinnost.

Animales Humanos (2021)

Není nad dobrý sousedský vztahy. Svý by o tom mohli vyprávět Roy s Fabiolou jejichž vztahy se sousedy nejsou zrovna nejvřelejší. A to především kvůli psovi kterýho sousedi vlastní. Už tak chladný sousedský vztahy ale čeká další rána, když sousedovic pes pokouše dceru Roye a Fabioly.  Pes je následně utracen, sousedi se odstěhují. Konečně se zdá že by mohl být klid. Né, však na dlouho. Sousedi se vrací a nevrací se kvůli ničemu jinému než kvůli pomstě. A zde už snímek přichází s tím kvůli čemu jsem do něho šel a tím je Home Invasion.  Animales Humanos je pro mě nečekaným překvapením. Samozřejmě má film i svoje mouchy jako je nelogický chovánípostav(klasika). Největší zkrat pak předvedla matka na konci. Animales Humanos nechybí napětí, má celkem spád a na konci se dočkáme i krve. Líbilo se mi i zakončení filmu, který jsem po zkratu matky tak trochu očekával.

Dávné rituály (2020)

Filmy o vymítání mám celkem rád. Poslední dobou ale téma exorcismus moc kloudnejch filmů nepřinesl. U The Old Ways je tomu jinak a do exorcistickýho žánru vlévá novou krev. Většinu filmu jsem byl z filmu nadšenej a dokonce jsem si říkal, že to vypadá na 5 hvězd. Líbil se mi vizuál, hudba byla dobře zvolená a povedl se i výběr herců. Brigitte Kali Canales je sympatická a svou roli si střihla výborně. Stejně tak Julia Vera která si střihla roli staré vymítačky(ve filmu se jim říká Bruja). Jenže moje nadšení nevydrželo až dokonce. Konec byl na můj vkus už trošku přestřelenej ve smyslu toho, že ještě z nedávno vymítané dívky se najednou stává zkušená Bruja. K mé nelibosti se nepovedlo ani poslední vymítání. 3/4 stopáže filmu jsem byl nadšenej. Po dokoukání ale převládá zklamání. Ikdyž jsem sice ve výsledku zklamanej tak si pořád myslím, že jde o hodně zajímavej film, kterej má co nabídnout a ti co mají rádi filmy o exorcismu by si ho neměli nechat ujít.

Spare Parts (2020)

Holky který mají místo rukou zbraně a musí bojovat v aréně o svůj život. Přišlo mi to jako celkem dobrej nápad z kterýho by se dalo vytřískat hodně zábavy. To by to ale v rukách musel mít jinej a schopnější režisér. Prvním a zásadním problémem je, že holky jsou možná hezký ale zároveň to jsou nesympatický krávy, který si moje sympatie rozhodně nezískaly. Z toho pramení téměř nulový napětí, protože není komu fandit. Sral mě i Julian Richings v roli císaře. Výcvik děvčat působí trapně a samotný bitky jsou otřesně natočený a ještě hůř sestříhaný. Pár gore efektů to nemůže vytrhnout.