• Krátkometrážní

The Pale Door (2020)

Zhruba 50 minut se to tváří jako špatnej western. S příchodem do bordelu nastupují Witches Bitches a film konečně dostává trošku hororovej nádech. Ikdyž o napínavým či atmosferickým hororu tady nemůže být řeč. Škoda, že se tváří tak vážně. Osobně bych uvítal kapku humoru, když už to jako horor moc nefunguje. Třeba hláškující čarodějnice by byly určitě zpestřením. Nízkej rozpočet je cítit skoro v každým záběru. Kupodivu ale zjev Witches Bitches není nejhorší a najde se tu i pár povedenějších pasáží. Ve výsledku mi ale The Pale Door připomíná spíš něco jako westernovou lehce hororovou pohádku pro otrlejší děti. Rádoby "dojemné" finále je toho jen důkazem.

Apostle (2018)

Že Gareth Evans umí už přesvědčil když natočil jedny z nejlepších a zároveň nejbrutálnějších akčních snímků The Raid 1,2. Zajímalo mě ale jak si poradí s hororem. Že by to nemuselo být špatný předvedl už v kraťasu Safe Haven. Teď už k samotnýmu Apostle. Rozhodně jsem čekal větší hororový orgie. Vůbec mi ale nevadí že to má blíž k mysterióznímu thrilleru než k hororu. Když už se hororové prvky ve filmu objeví, stojí za to.  Takže jsem nakonec z toho co mi Evans naservíroval zklamanej nebyl. Možná, že určité zkrácení stopáže by nebylo na škodu, ale za sebe musím říct, že jsem se u filmu ani chvíli nenudil a nakonec jsem koukal jak těch 130 rychle uteklo. A to podotýkám, že dlouhá stopáž mě od filmu dlouho odrazovala.

Sky Sharks (2020)

Další z filmů, kterej není určitě pro běžný diváky. Ostatně kdo normální by si tenhle film po přečtení zdejšího obsahu pustil. Zombie náckové na létajících žralocích zní jako totální ujetost. A ono to taky ujetý je. Ale v dobrým slova smyslu. Já jsem se fakt bavil. S efektama je to jako na houpačce. Chvíli dole, chvíli nahoře. Někdy jsou povedený a někdy je to digitální shit. Jen je pro mě zklamáním konec, kterej byl strašně rychlej a tím pádem na mě působil odbytě. V rámci hororových komedií a filmových ujetostí tomuhle musím dát hodně silný 3 hvězdy. Nenudil jsem se. A to je to hlavní.

Kanibalové (2020)

Tentokrát jsem z odpadových vod vylovil snímek s úplně zavádějícím českým překladem. Film mě ale hned ze začátku celkem chytil a já si říkal, že tady bude odpadový hodnocení určitě neoprávněný. Jakmile se ale v plné kráse na plátně objeví zombie(nebo nevím jak to nazvat) je zle. A já už pomalu ale jistě začínal to odpadový hodnocení chápat. Zjev zombie je fakt k smíchu. Ze solidně rozjetýho béčkovýho filmu se tak rázem stává céčková trapárna. Jelikož jsem ale viděl ještě daleko větší sračky budu s hodnocením trošku shovívavější. Jednu hvězdu si přinejmenším zaslouží Zara Phythian a druhá slabší je za to málo co se ve filmu povedlo.

アフリカン・カンフー・ナチス (2020)

I já částečně souhlasím s první větou komentáře uživatele Morholt. Zejména pak z jeho první částí. Co do tématu je to parádní úlet. S druhou částí věty už tak nesouhlasím. Příšerná sračka to určitě není. Jen nesmí být člověk suchar. Je pravda že chvíli trvalo než jsem filmu tzv. přišel na chuť, ale jakmile to přišlo tak jsem se bavil, protože to nebylo vůbec špatný. Ale určitě se z toho dalo vyždímat daleko, daleko, daleko víc. Troufnu si říct, že v rukách schopnějšího scénáristy a režiséra by se z toho mohl klidně stát kultovní snímek. Sebastian Stein si ale nejspíš chtěl splnit sen. A učuchtal si film sám. Jelikož je podepsanej pod scénářem, režií a dokonce si sám svěřil skromnou roličku a to samotnýho Hitlera. Ještě bych chtěl dodat, že Hitlera nesnáším a každý jeho případný zesměšnění na filmovém plátně rozhodně vítám. Doufám, že se ten bastard smaží v pekle. S klidným srdcem můžu tenhle snímek doporučuji všem co mají rádi ujetosti a bizardnosti všeho druhu a nechybí jim smysl pro humor. Pro normální diváky by měl být tenhle film zemí zapovězenou.

Naked Cannibal Campers (2020)

No to zas bylo něco. Zdejší odpadový hodnocení mě varovalo. Já ale i tak občas zabrouzdám do odpadových vod, protože i tady se dá najít slušnej úlovek. Tady tohle je ale fakt špatný. Tenhle film se naštěstí nebere moc vážně a je to poznat i na výkonech (ne)herců. Sem tam se ve filmu objeví nějaká hláška či vtipná scéna. Je škoda, že to nefunguje ani jako horor ani jako komedie. Vyloženej odpad to není ale taky to není nic co by stálo za vidění. Ztráta času. Kdyby alespoň ty děvčata(čarodějky) byli pěkný.

Den Páně (2020)

Tak jsem narazil na další Netflixovskej horor.  Netflixovský filmy pro mě zatím nejsou zárukou kvality, ale říkal jsem si že, to třeba mexickej exorcista prolomí. Ale nestalo se. Děj filmu je neskutečně utahanej a pomalej. Ďábel(zlo) v dívce začíná vylézat na povrch až okolo 69 minuty. Jinak to do 69 minuty byla fakt těžká nuda. Největším vzrušením tak zatím byly dva obrácené kříže, pár flashbacků a vtipná scéna s paralyzérem která mě fakt pobavila. A možná tak trochu naznačila v jakým duchu se ponese finále filmu. Na konci filmu jsem čekal, že se film vybičuje a ukáže aspoň pořádný exorcistický inferno, ale ono prd. Posednuvší dívka začíná trousit jednu hlášku za druhej a během toho stíhá i přeblafnout a vojet svýho fotříka. Finále se proměňuje v (regulérní) komedii. Závěrečný telefonního hovor s bohem je toho jen důkazem. Takovej konec jsem fakt nečekal a vcelku mě překvapil. Tomuhle snímku neskutečně podráží kolena fakt, že 3/4 filmu je velká nuda, která nic moc nenabídne. Plusem je určitě exorcista Menendez kterej má netradiční vymítačský praktiky a moc se s tím nesere. Největším plusem a to proč stojí počkat dokonce je fakt ďábelsky vtipný finále. Jen si nejsem až tak jistej jestli režisér Santiago Alvarado chtěl aby to finále vtipně vyznělo. Pokud chtěl vtipný zakončení tak se mu to povedlo a je to TOP. Pokud film bral jako regulérní horor kterej se bere vážně tak je to průser jako kráva. Budu doufat, že to bral s nadhledem a víceméně jako hororovou komedii.

The Taint (2011)

S tímhle snímkem jsem se setkal už několikrát ale v takové zkrácené verzi a to v podobě hudebního videoklipu. Kapela Uterine Spasm má sestřih nejlepších gore scén z  filmu ve svém videoklipu. Dokonce jsem měl ten videoklip zde na své hlavní stránce. Dnes po něm jen zůstalo - Toto video je omezeno věkem a je k dispozici pouze na YouTube. Vždycky když jsem si tenhle videoklip  pouštěl tak jsem si říkal, že jde o ideální spojení. Filmovej gore masakr za libých tónů Goregrindu. Jen jsem nikdy nevěděl z jakýho filmu ty scény jsou. A popravdě jsem to ani nikdy neřešil a nepátral potom. Dnes už to však vím. A vše nemohlo být jednodušší. Název filmu je vlastně i název videoklipu. Takže pro ty kdo by chtěli vidět videoklip stačí na YouTube zadat ... UTERINE SPASM - THE TAINT.  Teď už ale k samotnýmu filmu. Z videoklipu jsem věděl co mě čeká, navíc miluju Tromu a jiný podobný ujetosti. Takže jsem byl natěšenej jak se říká " jako malej Jarda". Ve výsledku jsem sice čekal svižnější tempo ale zklamanej rozhodně nejsem. Pro běžný filmový konzumenty je to jasnej odpad. Pro ty co mají rádi úchylnosti alá Troma by tohle měla být jasná volba.

Tortura (2008)

Dostal jsem chuť na nějaké gore hrátky a kam jinam zamířit než do nízkorozpočtových vod Německa. Už to psal i ricci. s v komentáři. Němci tohle celkem umí. Už jsem viděl hafol hororovejch nízkorozpočťáků a vím že i mezi něma se dají najít "schovaný klenoty". Tortura mezi ně ale rozhodně patřit nebude. Nechci tady řešit příběh, kterej je jak jinak než stupidní. Nechci ani řešit herectví zúčastněných, kteří hrají nejspíš to co jim jejich slabý herecký dovednosti dovolí. Mě jednoznačně nejvíc srala kamera, která mě iritovala hned od úvodních vteřin. Jediný co podle předpokladů na tomhle snímku můžu hodnotit kladně jsou gore efekty. Né, že by byly nějak extra vyšperkovaný, občas i působí hodně levně ale za to to je stará dobrá ruční práce. Čehož si v dnešní době plné digitálních efektů určitě cením. I přes poměrně krátkou stopáž je to ale více méně ztráta času.