• Krátkometrážní

Nikdo nevyvázne živý (2021)

Zhruba 50 minut se film tváří jako duchařina. A nutno dodat, že celkem napínavá a atmosferická. Poté se ale film začne vydávat úpně jinou cestou než jak se doposud tvářil. Podle mě se ani nejedná o překvapivý zvrat jako o to že S. Menghini sám nevěděl co si dál s dějem počít(alespoň to tak na mě působí). A tak kličkuje a ve finále vzniká takový podivný hybrid. Většina hororových kolegů chválí především poslední cca 20minutovku. Za mě je především ta poslední 20minutovka jakoby vystřižená  z jinýho filmu. Né, že by byla špátná. Jen se mi to sem prostě nehodí. Takže ohodnotit tenhle film pro mě bude hodně těžký. Většinu stopáže filmu jsem se bavil a snímek mě držel i v napětí. To jakým směrem se ale ke konci začínal ubírat musím hodnotit negativně. Nakonec tomuhle spletenci dám 3 hvězdy. Protože po řemeslné stránce je to podle mě dobrá práce. Jen ten příběh(scénář) mi přijde takovej překombinovanej. Komu nebude tenhle podivnej mišmaš vadit ten půjde nejspíš s hodnocením výš.

Meandr (2020)

Lisa (Gaia Weiss) je fešná ženská(to se jí nedá upřít), která se dostala do nezáviděníhodné situace. A tak prostě leze, leze, leze(sem tam nějaká většinou opakující se past) a jak si tak leze tak zjišťuju, že mě taky leze ale ten film a to na nervy. WTF ? Spousta otázek, ale odpověz si sám. Čekal jsem něco víc než jen cestu za očistou své duše. Jedna věc se tomu ale upřít nedá. Pro klaustrofobiky tohle musí být tím pravým hororem u jehož sledování se budou cítit fakt hodně špatně. Pokud to vůbec dokoukají. A ve finále jim vlastně bude úplně jedno jak to dopadlo. Hlavně že už je Lisa venku.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Všeobecně kladné recenze tohoto seriálu rozhodli o tom, že i já jsem se do tohohle vychvalovanýho Netflixovskýho seriálu pustil. Popravdě mě tenhle seroš ani nějak extra nelákal. Zlom nastal když jsem zjistil, že režisérem tohohle seriálovýho hitu není nikdo jiný než Dong-hyeok-Hwang s jehož tvorbou jsem se už setkal. A to při snímku Silenced(2011), kterej si ode mě vysloužil 5 hvězd. Takže jsem předpokládal, že tenhle seriál bude mít určitě co nabídnout. První díl mě moc nenadchnul, ale já jsem doufal, že se v dalších dílech začne blýskat na lepší časy. Víceméně se tak ale nestalo a já seriál dokoukal spíš ze zvědavosti než aby mě nějak extra bavil. Největším problémem bylo asi to, že jsem si k nikomu ze soutěžících nevytvořil sebemenší sympatie. Takže mi bylo v podstatě fu(c)k kdo přežije. Prostě jsem tam neměl svýho koně kterýmu bych mohl fandit. Když to shrnu tak koukat se na to dalo ale na prdel se z toho určitě neposadím.

Plážový povaleč (2019)

Od Harmony Korina jsem teda čekal větší úlet. Né že bych se nějak extra nudil ale čekal jsem rozhodně šílenější jízdu. Samotná postava Moondoga mě taky zrovna dvakrát neočarovala. Možná mi v hlavě utkví pár povedených scén z cesty Moondogovým životem, ale k filmu se už víckrát vracet nejspíš nebudu. Slabší 3 hvězdy.

Kuřecí park (1994)

K tomuhle filmu mi dopomohl uživatel cunesk8 za což mu tímto děkuju. Sice jde nejspíš o málo známou parodii což ale neznamená že je špatná. A ti co to tady hodnotili odpadem jsou za mě pěkní suchaři. Ano je to 3,14čovina jako mraky, ale já jsem se u toho bavil a rozhodně jsem se nenudil. Chápu že to asi nesedne každýmu ale odpad si představuju jinak. Trošku to na mě působí jako slabší odvar filmů od  společnosti Troma.

Zhoubné zlo (2021)

Předem musím upozornit, že James Wan není zrovna mým oblíbencem a jeho filmy (až na Saw, Dead Silence a Insidious) mi nikdy moc nesedly.  Jeho kouzlu jako mnozí jsem prostě nepropadl. Zhoubné zlo ale naznačovalo, že tentokrát by se mi Wan opět mohl trefit do vkusu. Je pravda že film má celkem spád a většinu stopáže jsem se celkem bavil. Ke konci filmu už mě ale mé nadšení začalo opouštět. Finální akční inferno za který by se nemusel stydět ani Neo z Matrixu mi už přišlo hodně přestřelený a popravdě to na mě působilo spíš trapně.  Takže nakonec můžu říct, že měl Wan dobře našláplo, ale ve finále se nechal moc unést (jakoby zapomněl že točí horor a né akční film) a vše v mých očích řádně posral. Paradoxem je že člověk jako já kterej si libuje v gore bude nakonec finálem zklamán. Nemůžu si pomoct, ale je to tak.

Host (2020)

Přiznám se že podobný filmu typu Paranormal Activity, Entity atd. mě nikdy moc nebraly.  Navíc když jsem se dočetl že tady půjde o vyvolávání duchů přes internet nevěřícně jsem kroutil hlavou a připadalo mi to jako naprosto stupidní nápad z kterýho nemůže nikdo nic vyždímat. Prostě jasnej odpad.  Manželka má ale podobný filmy ráda tak jsem do toho nakonec šel a risknul to. Nakonec musím uznat, že tohle se fakt povedlo. Tady platí na 100% za málo peněz hodně muziky. Velkým plusem je stopáž, která činí necelou hodinu. Takže stačí přežít počáteční nudný žvatlání a pak se film začíná rozjíždět a v napětí nepoleví až dokonce. Za mě určitě lepší než všechny ty Paranormal Debility co jsem zmiňoval výše.

Psycho Goreman (2020)

Tak koukám, že tenhle kousek má u zdejších hororových kolegů většinou kladný hodnocení. Což nechápu. Za mě je to ale chujovina jako vrata. Sice se tu objeví ucházející gore a pár vtipnejch hlášek ale jinak je to fakt strašná chujovina. Popravdě ani nechápu pro jakou věkovou hranici byl tenhle film určenej. Zlatá Troma a její Toxický mstitel.

Hungry Bitches (2007) odpad!

Zhruba do 10 minuty jde o klasický lesbický péčko. Od 11 minuty ale začíná padesát odstínů hnědi. V podobě KoprofIlie, Koprofagie, Emetofilie a následné pojídání zvratků. Podobným praktikám a úchylkám který jsou ve "filmu" určitě neholduju ani je nevyhledávám. Viděno čistě ze zvědavosti kam až jsem schopnej zajít a co všechno ve filmu dokážu vydržet. Už jsem viděl hodně a jsem zvyklej na všelijaký zvěrstva. Ale přiznám se že u tohohle se mi fakt zvedal pajšl. Jelikož je to první "film" u kterýho jsem fakt myslel, že si pobliju monitor měl bych mu dát 5 hvězd už jenom za to co s tak otrlým divákem jako jsem já dokázal. Ale z lidskýho a morálního hlediska tohle nemůžu hodnotit jinak než odpadem. VAROVÁNÍ : Tomuhle se vyhněte obrovským obloukem.