• Krátkometrážní

Sendero (2015)

Ale jo. Proč ne. Sendero sice neoplývá chytrým scénářem ani inteligentním chováním postav, ale má sympatickou stopáž a celkem svižný tempo. Od 15 minuty se jde na věc. Film je celkem krvavej, ale gore je spíš v ústraní. Je tu sice pár gore scén, ale na nich je vidět omezenej rozpočet filmu. Komu nevadí klasická šablona pošahaný rodinky tak ať tenhle Chilskej pozdrav zkusí. Pokud jde o hororový snímky z Chile tak u mě jednoznačně vede " Hidden in the Woods " a Top(em) je u mě Visceral: Between the Ropes of Madness.

Závan smrti (2007)

Ze začátku se film tváří úplně jinak než nakonec dopadne. Což mě celkem překvapilo, jelikož jsem o filmu věděl úplný minimum. Párkrát do filmu nakoukne i temnější atmosféra. I přesto je tenhle kousek víc ukecanej než akční. Ústřední dvojice mi taky nebyla zrovna dvakrát sympatická takže ten nezáživnej, pomalej a ukecanej ( a ve výsledku v podstatě zbytečnej ) rozjezd byl celkem utrpení. Neříkám, že je to úplnej provar, ale film má na můj vkus hodně chabej scénář a moc nezodpovězených - PROČ ? Kouknout se na to určitě dá, ale za sebe bych to určitě nedoporučil.

Nula od nuly pojde (2006)

Černá komedie plná dějovejch zvratů. Absurdní, ale k_urevsky zábavný. Simon Pegg opět nezklamal.

Intimní tajemství (2007)

Tohle nevyznělo ani vtipně a hororově už vůbec ne. 3 ukouslý péra a 4 prsty. Jinak těžká nuda. Prostě 3,14čovina a ptákovina zároveň.

Nahá láska (1985)

Nářez ve stylu I Spit on Your Grave. Doporučuju.

Where the Dead Go to Die (2012)

Where.the.Dead.Go.to.Die - Je jeden z nejšílenějších hororovejch animáků jaký jsem kdy viděl. Uznávám, že animace není zrovna dvakrát líbivá a ze začátku jsem s ní měl celkem problém. Po chvilce jsem jí, ale přišel na chuť a ve finále jsem si to už vyloženě užíval a popravdě si to ani s jinou animací nedokážu představit. Stejně věřím, že víc lidí odradí při sledování tohoto kousku spíš jeho obsah než samotná animace. Tohle je totiž HELL. Krvavá, zvrhlá, perverzní, psycho jízda jen pro velmi otrlé jedince. SICK, SICK, SICK, .....

Almost Human (2013)

Myslím si, že Almost Human je celkem povedenej nízkorozpočtovej Sci-Fi / Horor se sympatickou stopáží. Má celkem rychlý tempo a dokáže navodit patřičně tísnivou atmosféru. Krev teče a mrtvoly přibývají. Sem tam vykoukne i povedený gore. Stejně jako u Begos(ova) filmu The Mind's Eye se sice jedná o průměrnou, ale rozhodně nenudící zábavu. Myslím si, že o Begos(ovi) neslyšíme naposled.

Stepfordské paničky (1975)

Stejně jako film Rosemary's Baby je i tento film natočenej podle vynikající knižní předlohy Ira Levina. Obě knížky jsem četl dřív než jsem viděl filmovou podobu. V obou případech vyhrává knížní podoba nad tou filmovou. Ikdyž musím uznat, že film Rosemary's Baby se snad ani natočit líp nedal a i proto si ode mě vysloužil 5 hvězd. Ovšem tohle převedení Stepfordských paniček na plátno si zaslouží taky velké uznání. Oceňuji pomalu houstnoucí atmosféru přesně jako v knize. Obsazení Katharine Ross do hlavní role bylo taktéž dobrým tahem. I přeze všechno mé nadšení finální výsledek na 5 hvězd nevidím. Určitě je ale verze z roku 1975 lepší volbou než ta z roku 2004, kterou jsem jen těžko rozdejchával. A upřímně lituju toho, že se musel Ira Levin dožít takového zprznění své knihy. Pokud Paničky ze Stepfordu tak jedině tahle verze.

Anděl pomsty (1981)

Čekal jsem perlu ,ale dostal jsem brak, kterej vykrádá co může. Spousta náhod a představa,že se na Thanu přilepí každej chlap mi přišla naivní. A hlavně Zoë Lund není Christina Lindberg.