• Krátkometrážní

Chuckyho kult (2017)

Tak tenhle novej Chucky je opravdu nejhorším z celé série. Určitě jsem nečekal žádnou pecku, ale taky jsem nečekal, že to bude taková sračka. Sledovat Cult of Chucky bylo pro mě utrpením. Samozdřejmě, že to není vina Chucky(ho).To asi jenom Mancini(mu) naprosto hráblo.Dávám jednu hvězdu z úcty k Chucky(mu), ale jinak je tenhle kousek téměř odpadová záležitost. Jestli je v plánu další Chucky tak doufám, že Mancini u toho nebude.

Oni (2008)

Tenhle film jsem viděl kdysi dávno a pamatoval jsem si ho jako solidní home invasion s krásnou Liv Tyler. V té době jsem na čsfd nebyl a tak ho aspoň ohodnotím teď po opětovném shlédnutí. Rozdíl zhruba 10 let od prvního shlédnutí dělá divy. Za ty roky jsou už totiž viděl mraky podobných a hlavně lepších home invasion. I tak je to pořád koukatelnej snímek, kterej není o krvi, ale spíš o psychonátlaku. Za mě to jsou slabší 3 hvězdy. V tomhle případě bych radši zvolil snímek Ils ( 2006 ).

Temnota přichází (2016)

Povydařeném Wolf Creek(u) 2 přihazí McLean s dvěma hodně slabýma filmama. The Belko Experiment se dá ještě rozdejchat a až takovej průser to není, ale The Darkness už je naprostá sračka. Tohle snad nemůže oslovit nikoho. Bez špetky napětí a bez atmosféry. Jedna z nejslabších duchařin co jsem za poslední dobu viděl. Mám tak jistý obavy jak asi dopadne Wolf Creek 3. No snad se McLean vzpamatuje.

Primal (2010)

Primal není určitě filmem, kterej by diváka dokázal posadit na prdel svojí originalitou. Má ale sympatickou stopáž, rychlej rozjezd a svoje tempo si udrží až dokonce. Což vidím jako největší a hlavní pozitiva filmu. Film má sice i ucházející atmosféru a najdou se tu i krvavější scény, ale nemůžu se ubránit pocitu, že se z toho dalo vytěžit daleko víc. Některý scény jsou hodně odfláklý. Primal mě určitě neurazil. Na jedno podívání je to OK, ale že bych si tenhle film pustil někdy v budoucnosti nebo, že bych ho někomu doporučil - nehrozí. Primal je jako jednohubka. Chutná, ale nezasití. Něco mezi 2-3 hvězdama.

Haunt (2013)

Slabota. Víc se mi k tomu ani psát nechce.

Nevinnost (2011)

Nemůžu si pomoct, ale Hřebejk už není to co býval. Tohle není nic pro mě.

To (2017)

Starší verze působí oproti téhle nové jako lehce hororová pohádka pro odrostlejší mládež. Což se dá lehce pochopit. Jednak je to rokem vzniku ale hlavně na rozpočtu. Pennywise má sice novej a poměrně krvavej look, ale stejně se nemůžu ubránit dojmu, že to nebylo to co jsem od toho očekával. Výslednému pozitivnímu dojmu z první kapitoly rozhodně nepomohly ani nefunkční lekačky a některý scény, který působyly ( nechtěně ) komicky. Za jednu ze všech jmenuju tu naháněčku bezhlavýho zombíka - WTF ? Pozitivem filmu jsou určitě krvavý scény, který prakticky ve starší verzi chybí. Plusem filmu byl taky hláškující brejloun a maminčin mazánek. Ačkoliv to nemá s filmem nic společnýho, tak musím pochválit diváky v sále. Po dlouhé době byli v kině normální lidi a nikdo nekazil projekci filmu. I tak je pro mě první kapitola nového TO, pouze průměrnou hororovou podívanou. Coulrofobici, ale s tímhle filmem budou mít problém. Proto jim doporučuju do kina pampers(ky).

To (1990) (TV film)

Než jsem vyrazil do kina tak jsem si musel připomenout tuhle kultovku. Po těch letech mi to připadalo jako horor pro odrostlejší děti.

Aenigma (1987)

Pro mě je Aenigma zatím nejslabším filmem co jsem od Fulci(ho) viděl. Většinu času to byla úmorná nuda. Najde se tu pár povedenějších scén ( slimáci ), ale jako celek to prostě neobstálo.

Uteč (2017)

Podle pozitivních ohlasů jsem očekával nějakou hororovou pecku, ale to co se z toho vyklubalo mě určitě na prdel neposadilo. Filmu se nedá upřít dobře zvolenej hudební doprovod, obstojná kamera a celkem zajímavá atmosféra, ale samotnej příběh mi zas až tak atraktivní nepřišel. Po pár minutách je jasný o co půjde. Finální kličky jsou jen na škodu. U tohohle filmu platí - mnoho povyku pro nic. Za mě je to pouho pouhej průměr.