• Krátkometrážní

Umshini Wam (2011)

Kdo miluje tuhle dvojku, musí milovat i tenhle šílenej krátkometrážní snímek. Yo-Landi a Ninja alias Takový nenormální zabijáci.

Mumie (2017)

WTF ????? Do tohohle se ráží prachy ? Tenhle film zklamal po všech stránkách. Mumifikovanej průjem u kterýho jsem měl velkej problém, abych ho vůbec dokoukal dokonce. Zlatá Mumie s Fraser(em).

Chappie (2015)

Chappie určitě není filmem, kterej by mě oslovil svým příběhem. Popravdě filmy tohohle typu jdou většinou mimo mě. Hlavním impulsem proč si film pustit pro mě byla úleťačka Yo-Landi. Nakonec samotnej film nebyl až tak špatnej a dalo se na něho v klidu koukat. Zásluhu na tom má určitě i Yo-Landi ikdyž hrála totální blbku. Film je akční se slušnejma efektema, ale přitom dokáže vyvolat i emoce. Ku prospěchu je i hudební linka, jak jinak než od Die Antwood. Moc jsem od toho nečekal a proto mě snímek celkem překvapil. I tak je v mých očích pouhým průměrem.

I Fink U Freeky (2012) (hudební videoklip)

Nikdy jsem tady na čsfd neměl potřebu hodnotit a bodovat videoklipy, ale tady mi to prostě nedalo. Normálně poslouchám jinou muziku, ale i přesto si mě svou šíleností Die Antwoord získal. Spojení šílené hudby s provokativním a zvrhlým videoklipem tvoří geniální dílo. Zároveň ale vím, že tyhle věci od Die Antwood nejsou pro konzumní diváky a posluchače. Die Antwoord je pro mě úletem na kterej jsem narazil úplnou náhodou a hned si mě získal. Skoro všechny jejich videoklipy jsou fantastickou podívanou. A Yo-Lander Visser je prostě šílená.

Něvesta (2017)

Nudná duchařina z Ruska. Bez atmosféry a špetky vlastní invence. Za mě nebrat.

The Gracefield Incident (2017)

Je pravdou, že FF má svý nejlepší časy za sebou a téma mimoňi v hororu mě moc neberou, tak uznávám, že se na The Gracefield Incident dalo koukat. Sice to není nic převratnýho a dá se říct, že ve velké části filmu jde jen o bezhlavé pobíhání po lese, ale přesto to mělo svou atmosféru.Za mě je to určitě jeden z těch lepších FF projektů za poslední dobu.

Vražedná přání (2017)

Obdoba Final Destination. Jen tady osudu pomáhá čínská škatule. Začátek celkem ušel, ale postupem času to začalo ztrácet dech. Čekal jsem trošku víc.

Leatherface - zrození (2017)

Musím uznat, že Leatherface je celkem zajímavě podanej prequel. Čekal jsem teda rozhodně něco jinýho, ale zklamanej určitě nejsem. Je pravdou že k ostatním TCM to má svým obsahem hodně daleko a na téhle značce se spíš hodně veze. Jak už zmiňoval Bloody13-Podobnost s Vyvržencema od Zombie(ho) je tu opravdu velká a tomhle duelu u mě jasně vítězí Vyvrženci pekla. Když to shrnu, tak mě svým pojetím dvojka Alexandre Bustillo a Julien Maury překvapili, ale opět zabodovali a naservírovali nám řádně krvavou podívanou.

Chuckyho kult (2017)

Tak tenhle novej Chucky je opravdu nejhorším z celé série. Určitě jsem nečekal žádnou pecku, ale taky jsem nečekal, že to bude taková sračka. Sledovat Cult of Chucky bylo pro mě utrpením. Samozdřejmě, že to není vina Chucky(ho).To asi jenom Mancini(mu) naprosto hráblo.Dávám jednu hvězdu z úcty k Chucky(mu), ale jinak je tenhle kousek téměř odpadová záležitost. Jestli je v plánu další Chucky tak doufám, že Mancini u toho nebude.

Oni (2008)

Tenhle film jsem viděl kdysi dávno a pamatoval jsem si ho jako solidní home invasion s krásnou Liv Tyler. V té době jsem na čsfd nebyl a tak ho aspoň ohodnotím teď po opětovném shlédnutí. Rozdíl zhruba 10 let od prvního shlédnutí dělá divy. Za ty roky jsou už totiž viděl mraky podobných a hlavně lepších home invasion. I tak je to pořád koukatelnej snímek, kterej není o krvi, ale spíš o psychonátlaku. Za mě to jsou slabší 3 hvězdy. V tomhle případě bych radši zvolil snímek Ils ( 2006 ).