X-Men: Dark Phoenix (2019)

Tohle je hrozné ždímání značky pro současná náctiletá děcka se zjevným pokusem o obnovení ansámblu vybitím postav. Navíc volba Turnerové nebyla nejvhodnější, protože i ve Hře o trůny platilo, že tahle hérečka má charismatu co by se za ohlodaný nehet vešlo. A tady se to nezměnilo. Jako film je to úplně prázdné, bez emocí, když někdo pojde, je vám to fuk. Hraje se hlavně na efekt a akci, protože byť ta není nic zvláštního, alespoň se něco děje. Film hlavně pro fandy nových X-Menů, kterým já holt už nejsem. Prosím, více už neždímat.

Boží dar - příběhy českých potravin (2017) (seriál)

Ale nebylo to špatné, takové jednoduché povídání o nejznámějších potravinách naší země. Co mi ale fakt připadalo hodně divné, byla informace, že pořad obsahuje Product Placement, ale informace, o jaké provozovně se tam mluví, z jaké jsou ty záběry a rozhovory, byly rozmazané a informace většinou naprosto chyběla - tak nechápu, kde tam ten PP byl, když se to vymazávalo a záměrně zabíralo tak, aby to nebylo poznat. To byla teprve ta největší idiocie celého pořadu - dělat propagaci, ale nedělat propagaci. Postavené na hlavu.

Avengers: Endgame (2019)

Bacha, SPOILERY! --- Nechápu ten hype kolem posledního dílu téhle ságy, uzavírající a zase i otevírající osudy mnoha postav. V kině lidi brečeli, fakt že jo. Nevím proč, tohle je přeci komiksový svět, není problém kohokoliv jakkoliv kdykoliv oživit, byť ho bude hrát jiný herec, no Bóže. A i kdyby ne, tak... no Bóže. Skončilo několik nijak podstatných postav (Nataša) nebo postav, jejichž vlastní filmy šly postupně kvalitativně do kopru (Kapitán, jehož poslední vlastní film musel být "dalšími malými Avengery") a Iroňák (který si své splnil, Iron Man 3 se fakt nepovedl a už nevím v jakém z filmů s tím vlastně IM praštil, že už to dělat nebude). Rogers a Start tak už mají odklepáno a může se jít dál, aniž by hrozilo vymačkávání už vymačkaných pomerančů. --- Celý film byl ale zbytečně zdlouhavý a až příliš na dřeň tlačící a uplakaný a vzpomínkový a tak. Při velké bitvě se na scéně objeví všichni, aby jim bylo dáno asi tak několik vteřin na plátně a pak se nevyužijí. --- Bylo to fajn, už to máme za sebou a uvidíme, co Marvel s dalším pokračováním celého vesmíru. --- Nejlepší z celého filmu byly asi závěrečné titulky s postavami, se kterými se už (zřejmě) nesetkáme (živými či ne).

Star Trek: Discovery - Season 2 (2019) (série)

Asi mě to iritovalo o trochu méně, než prvné série, ale stále mi přijde, že to nemá se Star Trek světem moc společného, prostě takový spin-off Star Treku obecně. Nejsem sice žádný Trekkie, ale seriál dost popírá předchozí původní staré seriály tím, co a jak se děje a může dít. A to, že na konci všichni mlčí to fakt nezachrání. Karfiol a její výrazy na mě také fakt nepůsobily a Spocka si mohli nechat autoři snad úplně od cesty. Nu což, úplně špatné to není, ale stále u mě platí, že Orville je prostě mnohem, MHOHEM více Star Trek. MNO-HEM!

Aquaman (2018)

Bezúčelný barvičkově nevkusně pitoreskně vyhřezlý full-green-screen digifestový masakr všeho všech a všude a pořád. DC to ani po těch letech stále neumí, ale vůbec. Vždyť to už je kolikátý DCčkový digiblivajz za sebou (chvála Gadot za jedinou výjimku)? Proč se tam všichni furt navzájem vraždí, když už to v danou chvíli nemá vůbec význam ani smysl? Protože by nebylo co na pozadí počítačem generovat, protože o nic jiného než jen prázdný vyprahlý digifest tu ani najde :( Ach jo. Kidman, Dafoe, Lundgren. Ach jo, ach jo. Souhlas s Alementina, ale mě u toho bylo ve výsledku ještě o hvězdičku víc smutno-trapno.

Nikdy nezestárnou (2018)

Moc dobrý dokument, ale jednak poněkud dlouhý a zároveň neskutečně ukecaný. Chybí tak prostě chvíle pro vstřebání informace a obrazu. Příliš hektické. Pocta fajn, ale zpracování by chtělo ještě uhladit (barva a obraz ale za *****).

Modré stíny (2016) (seriál)

Námět a děj není špatný, jen hrozně zbytečně natahovaný. To byla moje kritika už u první série a tady to pro jistotu roztáhli ještě o další díl. Bohužel zpracování je fakt na palici a nechápu, proč takhle někdo przní film. Přesvícené, herci neartikulují, řvou nebo šušňají a není jim vůbec rozumět. Do toho je ale hlavně dobře slyšet tikot hodin, šumění ulice a jiné ruchy. A jediné slušné postavy, Krobota, se seriál zbaví. Za to zůstává rachitická holčina ojebávaná Hurvínkem ve věku svého otce a je to celé táááák moc smutné. Melíškové postava je hysterická kravka a tak i Novotného semi-hajzl je po Krobotovi alespoň nějak vystavěná smysluplná postava. Tak uvidíme, jak autoři pokračovali dále nebo jestli to bude stále zpracováním jen zabitá práce...

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Největšími klady celé série byly dvě hlavní postavy. Příběhem se bohužel ale autoři tak moc vrátili k původní první sérii, až to vyšetřování vlastně ani nebylo zajímavé, protože jsem očekával jaký bude konec. Pointa pak sice byla trochu jiná, ale to už moc na celém vyznění nezměnilo. Plusem i způsob vyprávění s flashbacky, ale jinak:Čekal jsem trochu víc.

Predátor: Evoluce (2018)

O čem že to bylo? O pár Predátorech nebo o dvou navzájem se pomýleně vyvražďujících vojenských skupinách pod dohledem malého autisty a macho-vědkyně? Tady Shane hrozně moc ustřelil.

Dívka v pavoučí síti (2018)

Obrovské zklamání. Obrovské proto, že jsem prostě nečekal vůbec nic moc extra, ale tohle? Skandinávská (trojdílná) Lisbeth stále nemá konkurenci, Rooney ji nezastínila, znovu: ale tohle? Naprosto generická nudná moderně akční Ethan-Bondovsky high-tech hračičkovská blbost nehodná 110 minut. Claire má na kontě několik vážně skvělých rolí, ale sem mi nezapadala. O postavě Blomkvista se snad ani nebudu zmiňovat, tady casting selhal naprosto. Celý tenhle nesmysl neměl s předchozími příběhy vůbec nic společného, jen jména pár postav. Žasnu, tohle bylo něco, co mělo jít rovnou na VOD.