Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Kupodivu docela koukatelné, proč ne. Ale že bych z toho byl zas až tak na větvi to ne. Zajímavý nápad s více různými Spider-cosi a uvedení hispánského Milese, takže v hraných filmech si teď může Sony vymýšlet skoro cokoliv... A to je tak vlastně všechno. Viděno: check.

Robin Hood (2018)

Jindy to běžně nedělám, ale tady musím souhlasit minimálně s celým termius technicus zmíněným Verbalem. Zlatý Scottův/Crowův Robin Hood, zlatý King Arthur !!!. tohle je něco tak tragického, že je to až zarážející. Tady je špatně úplně všechno a mě je vážně líto Leonarda DiCapria, protože ten jak si umí vybírat filmy, ve kterých bude hrát, vážně si neumí vybírat filmy, které bude (spolu)produkovat. --- Kostýmy ukradené z nějakého postapo, asi Hunger Games, křižácká vojenská jednotka, kasino :-o, koleje, talíře, skleněné láhve, vzhled a líčení postav, šarvátka mezi těžkooděnci a rebely... No prostě celé mi to hrozně moc připomínalo Coriolana. Původně historická věc příšerně blbě převedená do nějakého moderna, ale tady si to zároveň hraje na středověk... no hrozná slátanina. Podle závěrečných titulků předpokládám film vznikl na základě nějakého cool dětského komiksu, asi. To už není ani špatný film, jako celek je to prostě už úplně smutné.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

2,5* --- Stále to vypadá hezky a má to svým způsobem hlavu i patu, prostě takové "Jak to bylo před Harrym". Problém jej jen to, že už to není zas tak moc zajímavé a jen přidává další a další efekty, aby to mělo co ukázat nového. A vlastně ještě jeden problém, a to asi ten největší: Film je to JEN pro asi dost skalní fandy Pottera, kteří jsou schopni si pamatovat všechny postavy a jejich rodinná pouta, aby se v těch horách všemožných jmen a lidiček vyznali. Moc tomu neprospívá ani to, že film jsou od sebe dva roky. To už jsem si pamatoval jen Redmayna a další spousta dalších ksichtů v tom dělala jen brajgl. --- Celkem dobře se na to koukalo, ale dějově mi to už bylo jedno. Trojka je zas až za další dva roky, má to ještě vůbec smysl?

Mamon (2015) (seriál)

Ano, na české poměry velmi zručně zpracované, ale to téma mi prostě do toho českého prostředí děsně nesedlo. A bohužel mě to nepustilo celý seriál. A navíc mnohdy práce se zvukem, kdy postavy šušňají, huhlají a šeptají a je úplné p*d slyšet.

Raubíř Ralf a internet (2018)

Bohužel kouzlo prvního dílu tahle moderní splácanina naprosto a zcela postrádá. Ralph s Vanilopkou míří do Internetu, který je až příliš současný a tyhle postavičky do toho prostě moc nezapadají. V krátkosti: Přišlo mi, že je tam mnoho zajímavých nakousnutých nápadů, ale všechny zůstaly zcela nevyužity. Dokonce i Disneyovské princezny, které se pak ještě úplně mimoňsky mihly na konci. Velká škoda. Fakt že jo.

Bohemian Rhapsody (2018)

Je to koukatelné, ale nejsilnější část je až závěrečný koncert, který mi zas ale přišel už pak příliš dlouhý. Je patrné, že zakázka byla "Ať vznikne film, je to životní drama, zdánlivě se točí kolem kapely, ale hlavně jde o Freddieho". Bohužel tak vznikl poněkud generický film, z počátku historie kapely uspěchaný a opomíjející kontroverze, které jsou jen načrtnuty, ale rychle opomenuty, aby to snad nevypadalo, že bylo snad něco špatně a nevhodně. Chtělo by to ještě vidět onu původně zamýšlenou Baron Cohenovu verzi, možná by to byly dva extrémy, které by se ale doplnily. Takhle to bohužel příběhem vyznělo dost naprázdno, genericky a "papundeklově". Bez písniček a hudby to nemá moc co nabídnout. Nicméně Rami musel jistě dost zamakat, aby se naučil Freddieho.

Ticho před bouří (2019)

Film trpí klasickým "One Man Syndrom"em, kdy je jeden autor jak scénáristou tak i režisérem filmu. většinou z toho plyne, že není sebekritický a je to patrné i zde. Poměrně atmosférou docela hutný a postupně gradující thriller se mění přes WTF vlnu do srágory, což je velká škoda. Celou dobu čekáte, co se z toho vyvine, kdy se TO už stane a co se bude dít v té poměrně již krátké době do konce filmu poté a najednou přijde naprostý twist, který je WTF, ale ještě bych ho akceptoval (byť by některé scény již nedávaly moc smysl) a ještě ho chápal jako tvůrčí záměr, ale kdyby vše končilo oním hlášením z rozhlasu/televize. Všechno poté mělo být vypuštěno a existence dalších scén celému filmu vyloženě brutálně škodily. Fakt škoda, velká, smutná velká škoda. --- Tři čtvrtiny filmu ****, po twistu s přimhouřením oka ***, konec už těžké **, a to jsem ještě hodný. Výsledek: ***

Génius - Einstein (2017) (série)

Příjemný seriál, osvěžíte si paměť o nemálu věcech a dozvíte se i další. Navíc zpracování bylo dobré a Praha potěšila :) Potíž jsme měli akorát s dabingem (viděna dabovaná verze do CZ), kdy se fakt dost šetřilo na dabérech, takže pak už dost ruší to, že více postav mluví jeden člověk. A vzhledem k tomu, kolik postav se seriálem míhá, někdy to fakt mate až ruší. Asi nejvíc mě bavila první část seriálu s mladým Einsteinem.

Yellowstone - Season 1 (2018) (série)

Totální nuda, po 3. dílu konec. Pokus o krvavější a násilnější Dallas, ale je to nudné, trapné, postavy a jejich cíle nezajímavé a kdyby tam nehrál Kevin, nikdo o to nezakopne. Je smutné, že Kevin končí v takovýchhle věcech...

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Škoda, že TOHLE nebyla štědrovečerní pohádka 2018. Asi nemůže, protože je slovensko-česká, nebo proč. I přes jaksi dosti uspěchaný konec, který je asi jediným mínusem, tohle totiž bez sebemenších potíží předčilo Žita. Chlapácký klaďas a odvážná i naivní princezna. Skřetovy i čarodějniny nehutnosti si mohli tvůrci fakt odpustit, ale asi si myslí, že nějaké kontroverzní vložky jsou třeba. (Vzkaz: Ne, nejsou.). Až na ten uspěchaný konec (celkem bezproblémové skonání černokněkžníka, najednou by si měla princezna brát kováře, viděli se dvakrát asi na deset minut celkem, to bylo totiž fakt celkem fajn. Se třetí vánoční premiérovou pohádkou, experimentální a natočenou ve znakové řeči - Vodníkova princezna, tyhle dvě asi srovnávat nebudu, jelikož jsem ji neviděl (a neuvidím), ale dovolím si věřit, že i ta by Žitovi nakopala... babiččinu chaloupku.